آیا ورزش باعث افزایش وزن هم می شود؟

whatsapp-share facebook-share telegram-share

با دوستان خود به اشتراک بگذارید

تاریخ ویرایش: 1400/04/08
ورود مقاله: 1390/10/18
person.webp 10489
heart.webp 0

ورزش با افزایش وزن! آیا این گفته صحت دارد؟

 

دكتر تیموتی چرچ در یك مطالعه در سال 2009 بر روی زنان یائسه نشان داده است كه كاهش وزن در زنانی كه ورزش می كردند بسیار كمتر از حد مورد انتظار و میزان پیش بینی شده در آغاز مطالعه بود.

محققان می گویند كه این مسئله احتمالا مربوط به تاثیر محرك ورزش بر اشتهاست. هر چه كالری بیشتری بسوزانید میل بیشتری به خوردن پیدا می كنید. بنابراین رژیم غذایی متعادل همیشه اولین قدم برای كاهش وزن است. ورزش زمانی به كاهش وزن شما كمك می كند كه مقدار غذای دریافتی خود را كنترل كنید.  اگر همزمان با فعالیت بدنی اشتهای شما افزایش یابد و مدام كالری بیشتری دریافت كنید روند كاهش وزن مناسبی نخواهید داشت. فراموش نكنید كه ورزش كالری می سوزاند و طبیعتا به بدن شما فرم مناسبی می دهد و اگر رژیم غذایی متعادلی داشته باشید به خوبی به هدف خود دست می یابید.
 
در اینجا یك سوال دیگر هم وجود دارد و آن اینكه آیا عضلاتی كه استفاده نمی شوند به چربی تبدیل می شوند؟
در واقع نه ، بافت عضله و بافت چربی دو بافت مجزا هستند. اما اگر یك فرد ورزشكار و عضلانی ناگهان ورزش را متوقف كند و به اندازه قبل غذا بخورد سلولهای بافت عضلانی او چروكیده شده و سلولهای بافت چربی متورم و پر تر می شوند.
به دلیل كاهش حجم بافت عضلانی در عوض افزایش بافت چربی در آغاز این فرایند ممكن است ترازو تغییری در وزن نشان ندهد. اما مدتی بعد افزایش وزن قابل مشاهده شده و شكل بدنی فرد را به هم خواهد زد. برای اینكه اطمینان حاصل كنید كه چنین اتفاقی برای شما نمی افتد به میزان متعادلی غذا بخورید و با ورزش كردن با شدت و تناوب مناسب ، توازن و تعادل صحیحی در بافتهای عضلانی و چربی بدنتان  برقرار كنید.

 

 

 

منبع: گروه سلامت سیمرغ

 

دستگاه ورزشی چگونه در رسیدن به وزن ایده آل به ما کمک  می کند؟

با استفاده از یک دستگاه ورزشی، می توانید روزانه کالری بیشتری مصرف کنید و بعد از گذشت چند هفته، علاوه بر کاهش وزن و شرایط وزن ایده آل، به فیزیک مناسب بدنی خود برسید. هر دستگاه ورزشی، کالری متفاوتی مصرف می کند. برای اطلاع از بهترین شیوه ورزش برای لاغری و میزان کالری مصرفی هر دستگاه ورزشی، بر روی اسم هر یک از آن ها کلیک کنید.

میزان کالری مصرفی تردمیل ، دوچرخه ثابت ، فوتبال دستی ، میز بیلیارد ، میز پینگ پنگ ، دمبل ، دستگاه بدنسازی چند کاره و ایرهاکی را در ادامه مشاهده نمایید.

heart.webp 0

شما هم می توانید در مورد این مقاله نظر دهید

تعداد رای : 0 میانگین امتیاز : 0

نظرات کاربران در مورد این مقاله

no-photo.webp

افسانه

0
0
1391/06/19

عالي هستيد خيلي خوشحالم كه عضو شما شدم تا همراه وپشتيبان من باشيد در اين راه

آیا این نظر برایتان مفید بود ؟
0
0
close.webp banner-diet.gif
torob

به جمع ۲۵۰ هزار نفری ما بپیوندید.

در اینستاگرام هر روز تخفیف ویژه داریم!

atisportgroup@
upfooter

برخی از مشتریان ما:

فروشگاه لوازم ورزشی تردمیل دوچرخه ثابت فوتبال دستی میز بیلیارد
میز پینگ پنگ ایرهاکی صندلی ماساژور ماساژور پا
atisport-moshtari3.webp
Top