روش صحیح انجام نرمشهای شکم

whatsapp-share facebook-share telegram-share

با دوستان خود به اشتراک بگذارید

تاریخ ویرایش: 1400/04/08
ورود مقاله: 1390/10/17
person.webp 11404
heart.webp 0

روش صحیح  انجام نرمشهای شکم (حرکتهای کرانچ)

کیت براون، یکی از متخصصین سایت DailyBurn.com   می گوید: اگرچه بسیاری از مردم   گاه و  بیگاه   برای تخت کردن شکم  از حرکت کرانچ استفاده  می کنند،  فرم مناسب شکم معمولا  با تکرار این حرکت به دست می آید. با انجام دادن حرکات کرانچ به صورت صحیح، شما با صرف نصف مدت زمان نرمش، نتیجه را سریعتر مشاهده می کنید.

بین یک  حرکت دراز و نشست و یک حرکت کرانچ چه تفاوتی وجو دارد؟ براون  در این باره می گوید: یک کرانچ شامل بالا آوردن بخش بالایی بالاتنه(شانه ها) از روی زمین  فقط با  فشردن عضلات  ناحیه پایین بالاتنه  است( عضلات abs که در  ناحیه شکم و در پهلوها  قرار دارند)  در حالی که در حرکت درازنشست  از ماهیچه های  abs  و  عضله ران برای بال آوردن تمام بالاتنه استفاده می شود.

حرکت کرانچ علاوه بر  خوش فرم کردن دور کمر از جهات دیگری هم به سلامتی کمک می کند. از آنجاکه بخش اعظم پایداری اندام انسان به ماهیچه های  مرکزی(ماهیچه های پشت، باسن و دور شکم) بستگی دارد، کرانچ  می تواند  به تنفس بهتر و موثرتر شما کمک کند و فرم مناسب شما را  برای انجام  بسیاری از ورزشهای دیگر حفظ می کند.

وضعیت شروع
یک زیرانداز روی زمین بیندازید  و به پشت روی  آن دراز بکشید. زانوهای خود را خم کنید و کف پاها را روی زمین قرار بدهید. دستانتان را پشت سر قرار بدهید.آرنج ها  به سمت بیرو ن  و در طرفین سر قرار بگیرند.

حرکت به سمت بالا
سرتان را  با ملایمت  با دستانتان بگیرید . دقت کنید که در طول این نرمش اصلا از گردنتان استفاده نکنید.  ماهیچه های شکم خود را منقبض کنید.انقباض  عضلات را آنقدر ادامه بدهید تا شانه هایتان از زمین جدا بشوند و  بالای شانه تان  از زیرانداز کنده بشود. شکمتان را تا آنجا که می توانید به داخل بکشید. این کار را با به داخل کشیدن عضلات پهلوها  و داخل بردن شکم به طرف ستون فقرات انجام بدهید.
یک ثانیه در همین وضعیت درنگ کنید.

حرکت به سمت پایین
به آرامی  عضلات پهلوها را آزاد کنید و  ستون فقرات  را به وضعیت اولیه برگردانید، مطمئن بشوید که  به گردنتان فشاری وارد نشده و کشیده نمی شود.

گونه های دیگر کرانچ
برای کار بر روی ماهیچه های اریب( ماهیچه های  واقع در سمت راست و چپ  ماهیچه های شکمی که به سمت زیر بغل کشیده شده اند)  پس از بالا آوردن شانه ها، کمی به سمت چپ بچرخید و به زانوی چپ نزدیک بشوید. همین کار را برای سمت راست  هم انجام بدهید. برای کار بر روی ماهیچه های شکمی پایین، حرکت کرانچ را در هنگامی انجام بدهید که پاهای های خود را بالا آورده و با زاویه 90 درجه نسبت به بدن نگه داشته اید.


* اوایل با سه محموعه حرکت  و هر بار 20 حرکت شروع کنید و سپس تعداد دفعات تکرار حرکت را اضافه کنید. با انجام  این ورزش به تعداد چهار بار در هفته ، نتیجه را در مدت 6 تا 8 هفته خواهید دید( البته  همراه با  یک رژیم غذایی  سالم  دارای کربوهیدرات پایین و پروتئین بالا ).

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

منبع : گروه سلامت سیمرغ

دستگاه ورزشی چگونه در رسیدن به وزن ایده آل به ما کمک  می کند؟

با استفاده از یک دستگاه ورزشی، می توانید روزانه کالری بیشتری مصرف کنید و بعد از گذشت چند هفته، علاوه بر کاهش وزن و شرایط وزن ایده آل، به فیزیک مناسب بدنی خود برسید. هر دستگاه ورزشی، کالری متفاوتی مصرف می کند. برای اطلاع از بهترین شیوه ورزش برای لاغری و میزان کالری مصرفی هر دستگاه ورزشی، بر روی اسم هر یک از آن ها کلیک کنید.

میزان کالری مصرفی تردمیل ، دوچرخه ثابت ، فوتبال دستی ، میز بیلیارد ، میز پینگ پنگ ، دمبل ، دستگاه بدنسازی چند کاره و ایرهاکی را در ادامه مشاهده نمایید.

heart.webp 0

شما هم می توانید در مورد این مقاله نظر دهید

تعداد رای : 0 میانگین امتیاز : 0

نظرات کاربران در مورد این مقاله

no-photo.webp

امنه میرزایی سروستانی

0
0
1391/08/15

خیلی استفاده کردم مطالب خیلی خوبی بود متشکرم از زحمتهای شما

آیا این نظر برایتان مفید بود ؟
0
0
close.webp banner-diet.gif
torob
upfooter
فروشگاه لوازم ورزشی تردمیل دوچرخه ثابت فوتبال دستی میز بیلیارد
میز پینگ پنگ ایرهاکی صندلی ماساژور ماساژور پا
nazaratemoshtarian.webp
Top