6 توصیۀ خوردن سحری و افطار

whatsapp-share facebook-share telegram-share

با دوستان خود به اشتراک بگذارید

ورود مقاله: 1391/05/02
person.webp 7555
heart.webp 0

6 توصیۀ خوردن سحری و افطار

 

1)‌ فقط دو ليوان آب: خوردن بيش از دو ليوان آب‌سرد باعث سوء‌هاضمه و مشكلات گوارشي مي‌شود. پس بهتر است در اين زمينه زياده‌روي نكنيد.

2)‌ ميوه و سالاد، انتخاب‌هاي خوب سحري: خوردن مواد غذايي كه فيبر دارند در وعده سحري توصيه مي‌شود. منبع غذايي ويژه براي فيبر هم كاهو، ‌سبزي‌ها و انواع ميوه‌ها هستند كه بر خلاف باور نادرست مردم نه‌تنها باعث معده درد نمي‌شود، بلكه آب بدن را در طول روز حفظ مي‌كنند.

3)‌ خداحافظ شيريني: اگر مي‌خواهيد در درازمدت سلامت لوزالمعده‌تان حفظ شود، شروع افطارتان را با هر چيزي به غير از شيريني‌هايي كه قند مصنوعي دارند، داشته باشيد. زولبيا، ‌باميه، چاي شيرين، شعله‌زرد و حلوا بدترين انتخاب‌هاي شروع يك افطار هستند، براي جلوگيري از افت قند بدنتان هم، بهتر است از موادي چون خرما كه قند طبيعي دارند، استفاده كنيد.

4)‌ نان فقط نان سبوس‌دار: نان،‌ پنير و سبزي تركيبات طلايي اين سفره هستند كه معمولا بعد از 16 ساعت روزه‌داري به مذاق همه ما خوش مي‌آيد. منتهي بايد دقت شود که حتما از نان سبوس دار چون سنگک استفاده شود.

5)‌ آش رشته، به‌شرطهـــا و شروطها: آش رشته به دليل غني بودن از حبوبات معمولا انتخاب خوبي براي افطار است به شرط آن که حبوبات آن به اندازه کافي خيسانده و پخته شده باشد.

6)‌ حليم‌تان را چرب و شيرين نخوريد: خوردن حليم در ماه رمضان معمولا با دو عادت بد همراه است كه باعث مي‌شود از يك غذاي مفيد به يك غذاي زيانبار تبديل شود. اين دو عادت بد يكي اضافه‌كردن روغن به حليم است و ديگري شيرين‌كردن آن.

7)‌ با گرم‌ها شروع كنيد: افطار خود را با يك خرما و شير گرم، آب‌جوش يا چاي تلخ شروع كنيد.

8)‌ كله‌ پاچه هاي سحري​: در زمينه كله‌پاچه يك باور غلط وجود دارد. باوري كه مي‌گويد چون اين غذا از لحاظ جدول، ‌كالري بالايي دارد مي‌توان با خوردن آن انرژي مضاعف داشت. در صورتي كه بايد گفت خوردن اين غذا باعث تشديد تشنگي در روزه‌داران مي‌شود.

 

منبع: رجانیوز

دستگاه ورزشی چگونه در رسیدن به وزن ایده آل به ما کمک  می کند؟

با استفاده از یک دستگاه ورزشی، می توانید روزانه کالری بیشتری مصرف کنید و بعد از گذشت چند هفته، علاوه بر کاهش وزن و شرایط وزن ایده آل، به فیزیک مناسب بدنی خود برسید. هر دستگاه ورزشی، کالری متفاوتی مصرف می کند. برای اطلاع از بهترین شیوه ورزش برای لاغری و میزان کالری مصرفی هر دستگاه ورزشی، بر روی اسم هر یک از آن ها کلیک کنید.

میزان کالری مصرفی تردمیل ، دوچرخه ثابت ، فوتبال دستی ، میز بیلیارد ، میز پینگ پنگ ، دمبل ، دستگاه بدنسازی چند کاره و ایرهاکی را در ادامه مشاهده نمایید.

heart.webp 0

شما هم می توانید در مورد این مقاله نظر دهید

تعداد رای : 0 میانگین امتیاز : 0

نظرات کاربران در مورد این مقاله

close.webp banner-diet.gif
upfooter
فروشگاه لوازم ورزشی تردمیل دوچرخه ثابت فوتبال دستی میز بیلیارد
میز پینگ پنگ ایرهاکی صندلی ماساژور ماساژور پا
Top