آشنایی با ایده آل ترین فعالیت جسمی

whatsapp-share facebook-share telegram-share

با دوستان خود به اشتراک بگذارید

تاریخ ویرایش: 1400/05/05
ورود مقاله: 1391/03/11
person.webp 6907
heart.webp 0

آشنایی با ایده آل ترین فعالیت جسمی

 

زندگی طولانی برای کسانی که ورزش می‌کنند!

فعالیت جسمی: برای روی فرم بودن و سلامت زندگی کردن ضروری است مطالعاتی که فواید بسیار زیاد
بر سلامت را به اثبات رسانده اند، خیلی زیاد هستند. نتایج این تحقیقات ما را به توصیه های متعددی رهنمون می‌کند. ما بسیار متفاوت هستیم و ذائقه های یکسانی نداریم. هر یک از ما باید فعالیت مناسب برای خودمان را شناسایی کنیم. در واقع، همه چیز بستگی به سطح سکون و زمانی که در اختیار داریم، سن، وزن، بیماری احتمالی و غیره دارد.

ریتم ایده آل و حداقلی فعالیت جسمی و ورزشی
یک جلسه ورزش، یک روز در میان ایده آل است تا از از فواید فعالیت جسمی بر سلامت تان بهره مند شوید. این توصیه به خاطر اشباع هورمونی است. (انسولین)

چه نوع فعالیت جسمی توصیه می‌شود؟
دوچرخه سواری، ژیمناستیک، جودو، تنیس و... همه ورزش های سودمند و مفیدی هستند. برای بیشتر انگیزه دادن به افراد بی تحرک، روزی 30 دقیقه پیاده روی سه روز در هفته توصیه می‌شود. برای افرادی که کمی فعال تر هستند، 30 دقیقه پیاده روی در روز، کمترین میزانی است که باید به آن دست یابند.

پیاده روی خوب است اما با ریتم مناسب
تا کنون، شدت فعالیت جسمی چندان مهم به نظر نمی‌رسید. به بیان دیگر، انجام یک ورزش در سطح رقابت بی فایده بود و یک پیاده روی یا دو ساده کفایت می‌کرد. اما تحقیقاتی که اخیراً انجام شده اند، به این موضوع تأکید کرده اند که پیاده روی تند و فعال را باید جایگزین پیاده روی آهسته کرد. این نکته در میان افراد مسن بالای 65 سال به طور دقیق بیان شده است: افرادی که آرام تر راه می‌روند 44% بیشتر از کسانی که  سریع پیاده روی می‌کنند، در معرض خطر مرگ قرار دارند.

تمام فعالیت های جسمی در یک روز جمع می‌شوند مهم این است که تا حد ممکن تحرک داشته باشید. ضمناً تمام فعالیت های جسمی انجام شده در یک روز مانند، کارهای خانه، جاروبرقی کشیدن، بالا رفتن از پله ها، و حتی باغبانی کردن، روی هم جمع می‌شوند. این نکته بیشتر برای افراد کم تحرک جالب توجه است.

تمرین ورزشی متوالی یا تقسیم شده در روز
تمرینات ورزشی تقسیم شده در روز به نسبت یک تمرین که 30 دقیقه پشت سر هم (با شدت بسیار زیاد در یک مدت کم) انجام شود، برای قلب مفیدتر است، و خطر بیماری های قلبی را تا 30% کاهش می‌دهد. بنابر گفتۀ دکتر مارتین ژونو، مدیر پیشگیری مؤسسۀ قلب شناسی مونترال، این سبک ورزش کردن یعنی،: دویدن (یا یک تمرین ورزشی دیگر) که در 15 ثانیۀ اول بیشترین شدت را داشته باشد و 15 ثانیه استراحت بعد از آن، به مدت 8 دقیقه، بسیار مناسب است. او اضافه می‌کند که 4 دقیقه استراحت برای دوباره شروع کردن باید در نظر گرفته شود.

 

منبع : سیمرغ

دستگاه ورزشی چگونه در رسیدن به وزن ایده آل به ما کمک  می کند؟

با استفاده از یک دستگاه ورزشی، می توانید روزانه کالری بیشتری مصرف کنید و بعد از گذشت چند هفته، علاوه بر کاهش وزن و شرایط وزن ایده آل، به فیزیک مناسب بدنی خود برسید. هر دستگاه ورزشی، کالری متفاوتی مصرف می کند. برای اطلاع از بهترین شیوه ورزش برای لاغری و میزان کالری مصرفی هر دستگاه ورزشی، بر روی اسم هر یک از آن ها کلیک کنید.

میزان کالری مصرفی تردمیل ، دوچرخه ثابت ، فوتبال دستی ، میز بیلیارد ، میز پینگ پنگ ، دمبل ، دستگاه بدنسازی چند کاره و ایرهاکی را در ادامه مشاهده نمایید.

heart.webp 0

شما هم می توانید در مورد این مقاله نظر دهید

تعداد رای : 0 میانگین امتیاز : 0

نظرات کاربران در مورد این مقاله

close.webp banner-diet.gif
upfooter
فروشگاه لوازم ورزشی تردمیل دوچرخه ثابت فوتبال دستی میز بیلیارد
میز پینگ پنگ ایرهاکی صندلی ماساژور ماساژور پا
Top