چهار نکته قبل از خرید دستگاه بدنسازی چند کاره خانگی

calendar.png 1398/08/21
person.png 16740
heart.png 12

 

چهار نکته قبل از خرید دستگاه بدنسازی چند کاره خانگی

 

 

وسایل چند کاره پرورش اندام و یا بدنسازی به طور کلی از دو دسته تشگیل می شوند:
دسته ی اول: چند کاره خانگی
دسته ی دوم: چند کاره باشگاهی

تفاوت این دو دسته از تجهیزات در میزان و مقدار کارآمدی آنها می باشد.بعضی از آنها تعداد ایستگاه های کمتر و وزنه های بیشتر می باشند و برای باشگاه های بدنسازی با فضای محدود پیش بینی شده است. این دسته از وسایل برای ورزشکاران حرفه ای هم قابل استفاده می باشد و محدودیتی در به کارگیری مقدار وزنه و دامنه حرکات ندارد.
دستگاه های بدنسازی دسته ی اول، مخصوص استفاده خانگی می باشد و به طور معمول تعداد حرکات بیشتری با آنها قابل انجام است ولی از لحاظ مقدار وزنه و یا دامنه حرکات محدودتر می باشد.
دستگاه های بدنسازی چندکاره خانگی بیشتر در مجتمع های مسکونی و منازلی که فضایی برای آنها دارند، استفاده می شود. اهالی این خانه ها یا وقت زیادی برای رفت و آمد به باشگاه بدنسازی ندارند و یا مسافت زیادی تا یک باشگاه دارند.
البته بسیار دیده شده که از دستگاه های بدنسازی چندکاره باشگاهی در مجتمع های مسکونی که محدودیت هزینه نداشته اند استفاده شده و حتی این مجتمع های مسکونی برای خود باشگاه های خانگی راه اندازی کرده اند.
ولی باشگاه ها کمتر از لوازم خانگی استفاده می کنند. به دلیل استفاده مکرر و سنگین از این وسایل عمر دستگاه ها به سرعت کاهش می یابد و ممکن است هم به ورزشکار و هم به دستگاه آسیب وارد نماید.به خصوص اگر ورزشکار استفاده کننده سابقه زیاد و قدرت زیادی در استفاده از وزنه های سنگین داشته باشد.

روش انتخاب دستگاه های بدنسازی
برای انتخاب دستگاه های بدنسازی مرغوب و قیمت مناسب، اکثر افراد به دلیل تنوع زیاد وسایل بدنسازی و سابقه ی کم دچار تردید می شوند.


اولین نکته اینکه دستگاه های بدنسازی مورد نیاز ما برای استفاده چه افرادی قرار می گیرد و آیا بیشترین استفاده کنندگان، ورزشکاران عادی هستند یا ورزشکاران حرفه ای؟
به طور خلاصه یک دستگاه استاندارد دستگاهی است که از لحاظ استحکام برای استفاده مبتدی های بدنسازی و همزمان قهرمان پرورش اندام قابل استفاده باشد.


دومین نکته اینکه باید به زاویه بیومکانیک بدنسازی و حرکات بدنسازی آن دقت داشته باشیم که آیا این دستگاه موقع استفاده آسیبی به مفاصل عضلات و تاندون ها وارد نمی کند؟


سومین نکته اینکه این وسایل بدنسازی آیا در موقع انجام حرکت، عضله هدف را تحت فشار مثبت قرار می دهد و آیا باعث ایجاد تغییر در قدرت و یا رشد مفید عضله هدف خواهد شد؟
اگر دستگاهی محکم و با دوام ساخته شود ولی در موقع اجرای حرکات بدنسازی به بخشی از بدن آسیب وارد کند و در یک کلام زاویه حرکت در آن درست طراحی نشده باشد، آن دستگاه هیچ ارزشی ندارد حتی اگر در آمریکا و یا اروپا ساخته شده باشد.


چهارمین نکته اینکه یک ماشین بدنسازی باید دارای ظاهر زیبا  و جذاب باشد.
ما در دنیایی زندگی می کنیم که زیبایی وسایل بخشی از اعتمادزایی و امیدواری را برای ورزشکاران ایجاد می کند.البته ظاهر زیبا و جذابیت نسبی است و گاهی سلیقه ها متفاوت است.


پس به این ترتیب می توانیم برای خرید با فرمول زیر اقدام کنیم:
دستگاه های بدنسازی استاندارد= استحکام کلی + زاویه استاندارد حرکت + ظاهر جذاب و به روز

در آتي اسپرت این امکان را فراهم نمودیم تا بتوانید از بین بیش از چندین مدل دستگاه بدنسازی خانگی، بهترین و مناسب ترین گزینه را انتخاب کنید.

مشاهده و مقایسه انواع دستگاه بدنسازی خانگی

 

همچنین بخش مشاوره و فروش آتي اسپرت، با بیش از 10 سال تجربه در زمینه تجهیزات ورزشی، آماده راهنمایی شما جهت انتخاب بهتر می باشند.
                                      تلفن مشاوره و فروش تردمیل :
09901407020 خط ویژه - خانم ساور

heart.png 12

شما هم می توانید در مورد این مقاله نظر دهید

تعداد رای : 9 میانگین امتیاز : 4.5

نظرات کاربران در مورد این مقاله

no-photo.png

محمد خلجی

1
0
1398/12/16

اگه واقعا چیزایی که نوشتید درست باشه عالیه

آیا این نظر برایتان مفید بود ؟
1
0
close.png banner-diet.gif
upfooter
تردمیل دوچرخه ثابت و الپتیکال رشته های ورزشی لوازم بدنسازی
ترازو ماساژور زیبایی تجهیزات پزشکی باشگاهی
Top