ما خیلی باحالیم!!!

whatsapp-share facebook-share telegram-share

با دوستان خود به اشتراک بگذارید

ورود مقاله: 1397/04/24
person.webp 1616
heart.webp 0

اغلب تصور می‌کنیم احساس خوشحالی به موفقیت‌ها و دستاوردها بستگی دارد. باور داریم که اگر ترفیع شغلی بگیریم، خانه‌ی رؤیایی‌مان را بخریم یا با فرد ایده‌آل ازدواج کنیم، خوشبختی به سراغ ما می‌آید و برای همیشه ماندگار می‌شود. چنین تصوراتی با واقعیت فاصله‌ی زیادی دارند. ترفیع شغلی قطعا یکی از دستاوردهای مهم است و باعث خوشحالی شما می‌شود. پا گذاشتن به خانه‌ی رؤیایی نیز یکی از وصف‌ناپذیرترین احساسات زندگی خواهد بود و ازدواج با فرد ایده‌آل، زندگی پر از عشق و خوشبختی را به همراه خواهد داشت. اما باید بدانید که هیچ‌کدام از این احساسات، برای همیشه ماندگار نیستند.
این اتفاقات باعث می‌شوند در همان لحظه و تنها برای مدت کوتاهی پس از آن احساس خوشبختی کنید. نکته اینجاست که به سرعت به موقعیت جدید عادت می‌کنید و به همان حالت قبلی برمی‌گردید. بنابراین، صرف‌نظر از تمام اتفاقی که در زندگی شما رخ می‌دهد، باید بدانید چطور روحیه و نگرش خود را در کنترل داشته باشید. توانایی شناخت تمام خوشبختی‌ها و ایجاد لحظه‌هایی که به احساس خوشحالی منجر می‌شوند باعث می‌شود زندگی شما در درازمدت نیز به همین روال با شادمانی ادامه پیدا کند. برای آغاز این راه می‌توانید راه‌کارهایی که در ادامه معرفی می‌کنیم، امتحان کنید:

 

 

1- برای کسی که دوستش دارید یادداشت تشکر بنویسید
به‌طور طبیعی تمایل داریم با دیگران ارتباط برقرار کنیم، احساس دوست داشتن و تعلق داشتن را تجربه کنیم. با این‌حال برای قدردانی از کسانی که چنین احساساتی را در ما ایجاد می‌کنند، تلاش نمی‌کنیم و زمان کافی به آنها اختصاص نمی‌دهیم. به همین دلیل از شما می‌خواهیم که دقیقا همین کار را انجام دهید؛ به کسانی که دوستشان دارید بگویید چرا برای شما اهمیت دارند، چرا قدردان آنها هستید و با آنها احساس خوشحالی و خوشبختی می‌کنید. ابراز این احساسات نه تنها باعث می‌شود قدر رابطه‌‌تان را بدانید،‌ بلکه قدرت آن را افزایش می‌دهد و انرژی مثبتی در هر دو طرف ایجاد می‌کند.

2- چشم باز کنید و زیبایی‌های اطراف‌تان را بشناسید
گاهی اوقات به اندازه‌ای مشغول هستیم که حتی فراموش می‌کنیم به محیط اطراف‌مان نگاه کنیم. همین حالا این کار را انجام دهید. چشمان‌تان را از صفحه بردارید و به اطراف‌تان نگاه کنید. چه چیز زیبایی در محیط اطراف وجود دارد؟ چند گل در گلدان، یک روسری زیبا یا حتی نور درخشان خورشید؟ چند لحظه تأمل کنید و حقیقتا به دنبال زیبایی باشید؛ چرا که به سرعت متوجه می‌شوید محیط اطراف شما پر از زیبایی است. از همه جالب‌تر اینکه تحقیقات نشان داده‌اند نگاه کردن به هرچیز زیبایی می‌تواند روحیه‌‌ی شما را بهتر کند.

3- لبخند بزنید
راه‌کاری بسیار ساده،‌ اما قدرتمند. لبخند زدن باعث می‌شود هورمون‌های شادی در بدن آزاد شوند که در نتیجه‌ی آن بیشتر لبخند می‌زنید. حتی یک لبخند مصنوعی نیز چنین حالتی ایجاد می‌کند. نکته‌ی جالب این است که لبخند زدن مسری است؛ بنابراین می‌توانید برای تغییر روحیه و ایجاد فضای مثبت در هر محیطی از لبخند استفاده کنید. همین حالا امتحان کنید؛ گوشه‌ی لب‌ها را به سمت بالا ببرید و به چیزهای خنده‌دار فکر کنید. سپس این لبخند را تا زمانی که جو مثبت برقرار است، روی لب‌ها نگه دارید.

4- از خودتان مراقبت کنید
اگر می‌خواهید به دیگران کمک کنید، باید قبل از آن به خودتان کمک کنید. این کار را به مراقبتی ساده و کوچک از خودتان آغاز کنید. این مراقبت کوچک به بدن شما انرژی می‌بخشد، باعث تقویت روحیه‌ می‌شود و روح‌تان را تازه می‌کند. به‌این‌ترتیب لمس احساس رضایت و آرامش آسان‌تر می‌شود. این مراقبت شخصی کوچک می‌تواند یک تعریف مثبت از خودتان باشد، یا استفاده از ماسک صورت و حتی تمرین مدیتیشن. فرقی نمی‌کند چه کاری باشد یا چقدر برای آن زمان صرف می‌کنید. نکته‌ی مهم این است که با این کار نشان دهید چقدر قدردان خودتان هستید.

5- نفس بکشید
تکنیک تنفس ۴-۷-۸ را امتحان کنید. تا چهار بشمرید و هوا را به داخل ریه‌ها بفرستید، تا هفت بشمرید و نفس را نگه‌ دارید و در بازدم با هشت شماره نفس را بیرون بدهید. این چرخه را چند بار تکرار کنید تا احساس آرامش ذهن، ریلکس شدن ماهیچه‌ها و بازیابی حس شادی را تجربه کنید. نفس کشیدن با سیستم عصبی پاراسمپاتیک شما در ارتباط است. بنابراین، تمرین تنفس آرامش‌بخش می‌تواند احساس درونی شما را تغییر دهد. هر دم باعث افزایش انرژی و هر بازدم به آرامش شما منجر می‌شود. از تمام دم و بازدم‌ها به بهترین شکل استفاده کنید. در حین انجام این کار، از نفسی که می‌کشید و بدن‌تان تشکر کنید چرا که بدون تنفس زندگی ناممکن می‌شود.

منبع : چطور دات کام

دستگاه ورزشی چگونه در رسیدن به وزن ایده آل به ما کمک  می کند؟

با استفاده از یک دستگاه ورزشی، می توانید روزانه کالری بیشتری مصرف کنید و بعد از گذشت چند هفته، علاوه بر کاهش وزن و شرایط وزن ایده آل، به فیزیک مناسب بدنی خود برسید. هر دستگاه ورزشی، کالری متفاوتی مصرف می کند. برای اطلاع از بهترین شیوه ورزش برای لاغری و میزان کالری مصرفی هر دستگاه ورزشی، بر روی اسم هر یک از آن ها کلیک کنید.

میزان کالری مصرفی تردمیل ، دوچرخه ثابت ، فوتبال دستی ، میز بیلیارد ، میز پینگ پنگ ، دمبل ، دستگاه بدنسازی چند کاره و ایرهاکی را در ادامه مشاهده نمایید.

heart.webp 0

شما هم می توانید در مورد این مقاله نظر دهید

تعداد رای : 0 میانگین امتیاز : 0

نظرات کاربران در مورد این مقاله

close.webp banner-diet.gif
torob
upfooter
فروشگاه لوازم ورزشی تردمیل دوچرخه ثابت فوتبال دستی میز بیلیارد
میز پینگ پنگ ایرهاکی صندلی ماساژور ماساژور پا
nazaratemoshtarian.webp
Top