سالم بخورید و لاغر بمانید

whatsapp-share facebook-share telegram-share

با دوستان خود به اشتراک بگذارید

ورود مقاله: 1397/04/21
person.webp 2615
heart.webp 0

“من میخواهم تا حد امکان و فاقد دردسر،  سالم زندگی کنم “. آیا شما نیز به این جمله اعتقاد دارید؟ اگر پاسخ شما بلی است، میتوانید روشی را همانند من انتخاب کنید و مطمئن باشید این بهترین راه ممکن است. من میخواهم رژیم بگیرم و همزمان تغذیه سالمی هم داشته باشم چون این کار باعث میشود تا بیشتر چیزهایی را که در زندگی میخواهم، دنبال کنم. بنا به این دلایل، زمانی را صرف شناخت راههای متفاوت برای ساختن یک برنامه دائمی در باره تغذیه سالم و فاقد دردسر برای بقیه عمرم کردم. من دوست دارم همه چیز را از راه ساده آن دنبال کنم و ترجیح میدهم جزئیات را رها کنم، هدف اصلی را دنبال کنم و برنامه ام را با آن تنظیم کنم.

1- فاقد اینکه فکر کنید، غذای سالم بخرید
هدف اصلی همه رژیمهای خوب، مشابه هم است: ” غذاهایی را بخورید که فرآوری نشده اند و در هوای آزاد رشد کرده اند؛ اما بیشتر غذایی که همه آنها پیشنهاد میکنند، در دو کلمه قالب گرفته و خلاصه شده است: “غذای واقعی”. بیشتر مردم، هر چه را که در خانه موجود است و یا در اطراف خانه برای خرید موجود است، خریده و یا مصرف میکنند؛ خواه این وعده غذایی از مادر طبیعت گرفته شده و یا فرآوری شده باشد. اگر عادت به اینکار دارید پس یک پیشنهاد برای شما دارم؛ برای خانه، غذای سالم بخرید.

 

 

2- فاقد تفکر ، کمتر بخورید
بنا به تجربیات من، ساده ترین روش بطور کلی عبارت است از اینکه موادغذایی سالم بخرید و کمتر بخورید. البته ناگفته نماند که اگر این دو روش را با تمرینات ورزشی ثابت نیز، ترکیب کنید، بطور قطع از سلامتی خودتان برای سالهای آینده نیز محافظت خواهید کرد. فنونی که در ادامه خواهد آمد به معنای ترویج نوعی رفتار بخصوص نیست؛ بلکه تنها یک ایده پیشنهادی است که ساده تر و قابل تحمل تر از رژیمهای غذایی با شرایط سخت است. هدف نهایی شما باید این باشد که اول سلامتی خود را پس بگیرید و دوم اینکه خودتان را دوست بدارید.

3- از بشقاب، کاسه و یا تابه کوچکتری استفاده کنید
غذا کم درست کنید و برای خودتان هم کمتر بکشید. البته این روش وقتی بهتر عمل میکند که بر پایه نیروی اراده و محاسبه کالری دریافتی باشد.چندین مطالعه تحقیقی در این باره نشان داده است که مردم اغلب بشقاب غذای خود را پرکرده و تا لبه های آن غذا میکشند و بعد، بشقاب خود را بر طبق میل و یا عقیده ای که دارند کامل، پاک میکنند. شاید گزینه سبز تیره برای این دسته از مردم بد نباشد؛ چون اینگونه، آنها از سبزیجات سبز تیره خواهند خورد و بالطبع از فواید اینگونه سبزیجات نیز بهره مند خواهند شد.

4- همانند یک برنامه روزه داری متناوب غذا بخورید
شما میتوانید این روش را امتحان کنید؛ این روش که به نام روزه داری متناوب، شناخته شده است، یک برنامه غذایی است که شما در آن مثلآ بجای 3 یا 4 وعده غذایی کوچکتر، دو وعده غذایی بزرگتر در طول 16 ساعت میخورید؛ یعنی هر 8 ساعت یکبار( البته همانگونه که میدانید 8 ساعت باقی مانده را در خواب هستید).

5- آن چیزی که میخورید، مهمتر است از زمانی که میخورید
این مهم است که درک کنید که آنچه میخورید، از زمانی که میخورید مهمتر است؛ چون این برنامه هنگامی بهتر جواب خواهد داد که آن را با یک برنامه تغذیه سالم ترکیب کنید.

6- فاقد احساس گناه، هر آنچه میخواهید بخورید
من نمیخواهم مثلا وقتی یک برش پیتزا میخورم یا یک لیوان نوشابه میخورم، خودم را مورد داوری قرار دهم. اما در عین حال میدانم که وقتی که سالمتر میخورم، احساس بهتری دارم. من همه غذاهایی را که میخرم، میخورم؛ چون میدانم آنها سالم هستند و نگرانی و احساس گناه هم در مورد آنها ندارم .از این نمیترسم که گاهی یک چوب شور در پارک بخورم یا وقتی با دوستانم بیرون میروم یک پیتزا با هم بخوریم . چون من همیشه یک قانون ساده را دارم که آن را دنبال میکنم و آن این است که : ” هر زمانی که مواد غذایی ناسالمی مصرف کردی ، بدنبال آن با یک غذای سالم آن را جبران کن “

منبع : آکاایران

دستگاه ورزشی چگونه در رسیدن به وزن ایده آل به ما کمک  می کند؟

با استفاده از یک دستگاه ورزشی، می توانید روزانه کالری بیشتری مصرف کنید و بعد از گذشت چند هفته، علاوه بر کاهش وزن و شرایط وزن ایده آل، به فیزیک مناسب بدنی خود برسید. هر دستگاه ورزشی، کالری متفاوتی مصرف می کند. برای اطلاع از بهترین شیوه ورزش برای لاغری و میزان کالری مصرفی هر دستگاه ورزشی، بر روی اسم هر یک از آن ها کلیک کنید.

میزان کالری مصرفی تردمیل ، دوچرخه ثابت ، فوتبال دستی ، میز بیلیارد ، میز پینگ پنگ ، دمبل ، دستگاه بدنسازی چند کاره و ایرهاکی را در ادامه مشاهده نمایید.

heart.webp 0

شما هم می توانید در مورد این مقاله نظر دهید

تعداد رای : 0 میانگین امتیاز : 0

نظرات کاربران در مورد این مقاله

close.webp banner-diet.gif
torob

به جمع ۲۵۰ هزار نفری ما بپیوندید.

در اینستاگرام هر روز تخفیف ویژه داریم!

atisportgroup@
upfooter

برخی از مشتریان ما:

فروشگاه لوازم ورزشی تردمیل دوچرخه ثابت فوتبال دستی میز بیلیارد
میز پینگ پنگ ایرهاکی صندلی ماساژور ماساژور پا
atisport-moshtari3.webp
Top