همیشه پرانرژی باشید!

whatsapp-share facebook-share telegram-share

با دوستان خود به اشتراک بگذارید

ورود مقاله: 1397/03/12
person.webp 2528
heart.webp 0

اگر اغلب اوقات احساس خستگی دارید و قادر نیستید از وقت خود بهترین استفاده را داشته باشید می‌توانید با راهکارهای ساده‌ای این مشکل را برطرف کنید. از دلایلی که باعث می‌شود فرد احساس کند از میزان انرژی کافی برخوردار نیست می‌توان از کمبود خواب یا استرس در فضای کار یا مشکلات پیچیده‌ای از قبیل ابتلا به یک بیماری مزمن نام برد.درحالی‌که مقابله با احساس خستگی ناشی از بیماری‌های مزمن به‌مراتب دشوارتر است داشتن سبک زندگی سالم می‌تواند به افزایش سطح انرژی کمک کند. از جمله نکاتی که به ارتقای سطح هوشیاری و شادابی کمک می‌کند می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

توجه به رژیم غذایی:
یکی از منابع اصلی تأمین انرژی نوع غذای مصرفی است؛ بنابراین برای اینکه سطح انرژی خود را بالا نگه‌داریم نباید از مصرف خوراکی‌های مقوی غافل باشیم. درصورتی‌که بدن کالری کافی مصرف نکند، دچار احساس خستگی می‌شود. همچنین باید توجه داشت که انرژی بدن تنها به میزان دریافت کالری بستگی ندارد بلکه کیفیت غذای مصرفی هم مهم است.

 

 

انجام حرکات ورزشی سبک:
اگرچه ورزش کردن نخستین فاکتور مهم هنگام احساس خستگی نیست اما می‌تواند بدن و ذهن را به شیوه‌های کلیدی تحریک کند. همچنین ورزش کردن ظرفیت جابه‌جایی اکسیژن در بدن را افزایش می‌دهد و گردش خون را تقویت می‌کند. در‌نتیجه اکسیژن خیلی سریع‌تر به تمامی بخش‌های بدن می‌رسد.

اختصاص زمان به یوگا و مدیتیشن:
انجام حرکات یوگا و مدیتیشن سطح انرژی را افزایش می‌دهد زیرا در این حرکات روی تکنیک‌هایی تمرکز می‌شود که در جهت حفظ آرامش هستند.

محول کردن برخی وظایف به دیگران:
برای بسیاری از ما این گزینه امکان پذیر نیست اما داشتن وظایف متعدد از انجام کارهای خانه گرفته تا پروژه‌های کاری فرد را دچار احساس خستگی و ناتوانی می‌کند، به همین دلیل می‌توان انجام برخی از این وظایف را حداقل گاهی اوقات به افراد دیگر واگذار کرد.

توجه به خواب:
باید توجه داشت بالا بودن کیفیت خواب در شب برای جلوگیری از احساس خستگی و رفع استرس ناشی از فعالیت‌های روزمره حائز اهمیت است؛ هر چند بسیاری از افراد تأثیرات خواب ناکافی بر سطح انرژی و وضعیت کلی سلامت را نادیده می‌گیرند.

منبع : سلامت نیوز

دستگاه ورزشی چگونه در رسیدن به وزن ایده آل به ما کمک  می کند؟

با استفاده از یک دستگاه ورزشی، می توانید روزانه کالری بیشتری مصرف کنید و بعد از گذشت چند هفته، علاوه بر کاهش وزن و شرایط وزن ایده آل، به فیزیک مناسب بدنی خود برسید. هر دستگاه ورزشی، کالری متفاوتی مصرف می کند. برای اطلاع از بهترین شیوه ورزش برای لاغری و میزان کالری مصرفی هر دستگاه ورزشی، بر روی اسم هر یک از آن ها کلیک کنید.

میزان کالری مصرفی تردمیل ، دوچرخه ثابت ، فوتبال دستی ، میز بیلیارد ، میز پینگ پنگ ، دمبل ، دستگاه بدنسازی چند کاره و ایرهاکی را در ادامه مشاهده نمایید.

heart.webp 0

شما هم می توانید در مورد این مقاله نظر دهید

تعداد رای : 0 میانگین امتیاز : 0

نظرات کاربران در مورد این مقاله

close.webp banner-diet.gif
torob

به جمع ۲۵۰ هزار نفری ما بپیوندید.

در اینستاگرام هر روز تخفیف ویژه داریم!

atisportgroup@
upfooter

برخی از مشتریان ما:

فروشگاه لوازم ورزشی تردمیل دوچرخه ثابت فوتبال دستی میز بیلیارد
میز پینگ پنگ ایرهاکی صندلی ماساژور ماساژور پا
atisport-moshtari3.webp
Top