با این 13 توصیه از ورزش لذت ببرید

whatsapp-share facebook-share telegram-share

با دوستان خود به اشتراک بگذارید

ورود مقاله: 1396/09/09
person.webp 3229
heart.webp 0

بسیاری افراد برای ورزش نکردن خود بهانه هایی می آورند اما اکثر این افراد در حال دروغ گفتن به خودشان هستند. دلیل اصلی انگیزه نداشتن برای ورزش، علاقه نداشتن به آن است. راه هایی برای افزایش علاقه به ورزش و لذت بردن از آن وجود دارد. با کمک این راه حل ها می توان انگیزه برای ورزش را افزایش داد.

1- ورزش را به عادت تبدیل کنید:  اگر ورزش را به یک عادت تبدیل کنید راحت تر آن را انجام می دهید.

2- همراه داشته باشید: کسی را داشته باشید و با او به باشگاه بروید یا ورزش کنید. شخصی را انتخاب کنید که به سلامت خود اهمیت می دهد. بدین شکل بیش تر از ورزش لذت می برید در این کار پشتکار بیش تری خواهید داشت.

 

 

3- چالش را افزایش دهید: باید در برنامه ورزشی شما چالش وجود داشته باشد. اگر هر طور که می خواهید ورزش کنید تا خسته شوید از آن نتیجه لازم را نمی گیرید. باید در یک برنامه ورزشی خود را به چالش بکشید و کم کم شدت ورزش را افزایش دهید تا به نتیجه برسد.

4- هدف گذاری کنید: ممکن است هر شخصی هدف مشخصی از ورزش کردن داشته باشد. باید هدف خود را مشخص کنید و طبق آن برنامه ریزی کنید.

5- راحت باشید: کم تر به افراد اطراف خود اهمیت دهید و سعی کنید بیش تر متوجه ورزش کردن خود باشید. شاید شما خوش اندام ترین فرد داخل سالن نباشید اما می توانید بر ورزش خود تمرکز کنید و در آن فضا احساس راحتی کنید.

6- تجربه کنید: به یک برنامه خاص عادت نکنید. فعالیت های مختلف را تجربه کنید. ورزش های مختلف وجود دارد که می توانید انجام دهید. ورزش های مختلف را تجربه کنید.

7- موسیقی گوش دهید: موسیقی می تواند شدت ورزش را افزایش دهید. ورزش کردن با موسیقی لذت ورزش را دو برابر می کند.

8- ورزش های کوتاه مدت انجام دهید: اگر وقت ندارید که ساعات طولانی ورزش کنید بهتر است ورزش های کوتاه مدت و شدید انجام دهید.

9- چالش روزانه: ورزش را به یک بازی تبدیل کنید. ورزش های مختلف را با هم تلفیق کنید.

10- برای ورزش مداوم به خودتان جایزه بدهید: بعضی افراد تصور می کنند که اگر وزن کم کردند باید به خودشان جایزه بدهند اما برای ورزش مداوم به خودتان جایزه بدهید.

11- از ورزش برای مقابله با استرس استفاده کنید: بسیاری افراد با ورزش کردن آرامش بیش تری پیدا می کنند. به جای این که بعد از یک روز استرس زا ورزش را کنار بگذارید، خود را متقاعد کنید که باید ورزش کنید. این کار به شما کمک بیش تری می کند.

12- پیشرفت های خود را ثبت کنید: می توانید میزان وزن کم کردن خود را اندازه بگیرید اما وزن به سختی با ورزش کردن تغییر می کند. می توانید بیش تر به افزایش آمادگی جسمانی خود توجه کنید. برای مثال دقت کنید که چقدر قدرت و استقامت شما افزایش می یابد. یا چقدر انعطاف پذیری شما بیش تر می شود.

13- زمان بگذارید: نمی توانید بگویید وقت نداشتم ورزش کنم. ورزش انرژی شما را افزایش می دهد بهتر است زمانی را برای ورزش کردن تعیین کنید.

منبع : آکاایران

دستگاه ورزشی چگونه در رسیدن به وزن ایده آل به ما کمک  می کند؟

با استفاده از یک دستگاه ورزشی، می توانید روزانه کالری بیشتری مصرف کنید و بعد از گذشت چند هفته، علاوه بر کاهش وزن و شرایط وزن ایده آل، به فیزیک مناسب بدنی خود برسید. هر دستگاه ورزشی، کالری متفاوتی مصرف می کند. برای اطلاع از بهترین شیوه ورزش برای لاغری و میزان کالری مصرفی هر دستگاه ورزشی، بر روی اسم هر یک از آن ها کلیک کنید.

میزان کالری مصرفی تردمیل ، دوچرخه ثابت ، فوتبال دستی ، میز بیلیارد ، میز پینگ پنگ ، دمبل ، دستگاه بدنسازی چند کاره و ایرهاکی را در ادامه مشاهده نمایید.

heart.webp 0

شما هم می توانید در مورد این مقاله نظر دهید

تعداد رای : 0 میانگین امتیاز : 0

نظرات کاربران در مورد این مقاله

close.webp banner-diet.gif
torob

به جمع ۲۵۰ هزار نفری ما بپیوندید.

در اینستاگرام هر روز تخفیف ویژه داریم!

atisportgroup@
upfooter

برخی از مشتریان ما:

فروشگاه لوازم ورزشی تردمیل دوچرخه ثابت فوتبال دستی میز بیلیارد
میز پینگ پنگ ایرهاکی صندلی ماساژور ماساژور پا
atisport-moshtari3.webp
Top