6 دلیل انجام ورزش یوگا برای مردان

whatsapp-share facebook-share telegram-share

با دوستان خود به اشتراک بگذارید

ورود مقاله: 1396/01/31
person.webp 2803
heart.webp 0

اگر یک مرد هستید، از شرکت در کلاس یوگا نترسید! بسیاری از مردم، بخصوص مردان، دقیقا نمی دانند که در داخل آن کلاس ها چه اتفاقی می افتد و باید چه احساسی در مورد آن داشته باشند. اما شاید این بهترین تصمیمی باشد که تا بحال برای رشد عضلات و بهبود عملکرد ورزشی تان خواهید گرفت. امروزه، کلاس های یوگای بیشتری نسبت به گذشته وجود دارند.

سوالاتی که برای شما قبل از انجام این ورزش برایتان پیش می آید اینست که آیا یوگا، کشش، مدیتیشن، یا ترکیبی از آنهاست؟ یا کاملا چیز دیگری است؟ آیا یوگا می تواند راز باز کردن قفل مفصل ران سفت و پتانسیل ورزشی مافوق بشری شما باشد؟ یا فقط باعث خواهد شد که موهایتان را بالای سرتان جمع کنید و به یک آدم معنوی و فلسفی تبدیل شوید؟ بیشتر از این فکر نکنید! ما به شما می گوییم که چرا دلیلی برای ترسیدن وجود ندارد و در مورد تمام چیزهایی که با اضافه کردن کمی یوگا به زندگیتان بدست می آورید، صحبت می کنیم.

 

 

1. یوگا، دامنه حرکتی را افزایش می دهد
ممکن است فکر کنید که دامنه ی حرکتی، همان انعطاف پذیری است. اما این دو کمی تفاوت دارند. اکثر افراد می دانند که یک یا دو گروه عضلانی سفت دارند، که معمولا ماهیچه های پشت پا، باسن، سینه و شانه ها را تشکیل می دهند. اما احتمالا متوجه محدودیت هایی که هر یک از آن ها در مورد توانایی شان برای تمرین کردن در سراسر دامنه ی کامل حرکتی ایجاد می کنند نیستند. بعنوان یک بدنساز، یا حتی یک انسان معمولی، هر چه این عضلات را تنها در دامنه ی حرکتی محدودی تمرین دهید، محدودتر می شوید!

2. یوگا، تنفس را بهبود می بخشد
ممکن است فکر کنید که کاملا خوب نفس می کشید، اما وقتی متوجه شوید که یوگا چقدر از شما می خواهد که بر دم و بازدمتان، مخصوصا هنگامیکه در حال تلاش برای حفظ وضعیت های سخت در حرکات ناآشنا هستید تمرکز کنید، نظرتان عوض خواهد شد! همانطور که در یوگا پیشرفت می کنید، تنفس، به جای آنکه تندتر شود، کندتر می گردد. این به شما می آموزد در مواقعی که به اکسیژن بیشتری نیاز دارید، نفس های آرام و طولانی بکشید، و ظرفیت ریه های شما را افزایش می دهد تا به شما امکان دهد که با استنشاق به تعداد دفعات کمتر، همان مقدار اکسیژن، یا حتی اکسیژن بیشتری فرو ببرید.

این، یکی از دلایلی است که ممکن است شما در طول یک کلاس یوگا، نوعی لذت، شبیه حس سرخوشی دوندگان را احساس کنید. مهمتر از آن، شما به بدنتان می آموزید که اکسیژن را بطور موثرتری بدست آورد. این امر، برای فعالیت های کاردیو، و تمرینات قدرتی بسیار مهم است.

3. یوگا، استراحت فعال برایتان ایجاد می کند
یکی از چالش های یک ورزشکار متعهد بودن، مشخص کردن این است که در یک روز استراحت فعال (active rest) چه می کنید. در این روزها، می توانید فعالیت های مختلفی انجام دهید، اما باید از انجام تمرینات معمولتان خودداری کنید. چرا که قرار است به بدنتان اجازه دهید ریکاوری شود. اما واقعا هم تصمیم ندارید لم دهید و استراحت کنید.

بسیاری از ورزشکاران، احساس می کنند اگر نتوانند یک فعالیت درست و حسابی انجام دهند، عصبی می شوند. یوگا، یک گزینه ی مناسب برای این روزهاست. شما احتمالا آن را به مراتب چالش برانگیزتر از آنچه انتظار داشتید می یابید! اما خوبی اش اینجاست که یوگا معمولا به زمان ریکاوری نیاز ندارد. هر چند ممکن است در روزهای اول، کمی احساس درد کنید.

4. یوگا، تثبیت کننده ها را تقویت می کند
هر یوگی، معمولا یک یا چند داستان در مورد زمانی دارد که یک فرد قوی و عضلانی وارد کلاس شده، اما نتوانسته است از عهده ی تمریناتی که خانم های ریزه میزه آن را انجام می دهند بر بیاید، به خاطر دارد. اما چرا این اتفاق می افتد؟ دلیلش این است که آن مرد، بدون شک اندامش را با روش کلاسیک دو پا روی زمین و دو دست به میله ی هالتر بدست آورده است، که نشان می دهد در عضلات تثبیت کننده ی خود، همچنان ضعیف است.

یوگا، علاوه بر حرکات پایه ای که احتمالا همین حالا هم آنها را می شناسید یا چندین بار انجام داده اید، دارای حرکات منحصر بفرد بسیاری است، و بسته به علایق و تمایل مربی شما، می تواند شامل حرکات جانبی، پیچشی و قوس ستون فقرات و نیز تعداد زیادی تمرینات تعادلی باشد که همه ی آنها بطور معمول در تمرینات بدنسازی وجود ندارند.

این حرکات، بدن شما را مجبور می کنند که از راه های جدید و نا آشنایی فعالیت کند و در این حین، عضلات تثبیت کننده ی کوچکتر را قوی کرده، و سلامت مفاصل را افزایش دهد. شما در هر صورت مطمئنا قوی تر خواهید شد، اما ممکن است توسط یوگا، یک پیوند ضعیف را نیز قوی کنید، که در غیر اینصورت باعث مصدوم شدنتان می شد. به عبارت دیگر، یک کلاس یوگای خوب، می تواند زیرساخت های زیادی را پوشش دهد. زیر ساخت هایی که شما فکر می کنید برای جلوگیری از آسیب دیدگی، با تمرینات استقامتی طولانی و پیچیده در حال پوشش دادنشان هستید. اما ممکن است نباشید!

5. یوگا، تعادل شما را بهبود می بخشد
این صحبت، می تواند به معنای چیزهای زیادی باشد. من در اینجا در مورد چاکراها صحبت نمی کنم. اول اینکه یوگا به معنای واقعی کلمه، شامل وضعیت هایی است که به شما کمک می کنند تعادل تان را بهبود ببخشید.

وضعیت های یک پا، ایستادن روی سر، ایستادن روی دست، حفظ تعادل با استفاده از بازوها و تعداد زیادی از چالش های سخت دیگر، همگی را می توان مورد نقد قرار داد، و فرقی هم نمی کند که شما چه تعداد شنای سوئدی یا اسکات با وزن بدنتان می توانید انجام دهید. یک مربی یوگای خوب، می تواند راه هایی بیابد که این تمرینات، نقاط ضعف شما را آشکار، و سپس اصلاح سازند. تنها مشکلی که وجود دارد، این است که یوگا آنقدر خوب اثر می کند، که اکثر ما بعد از بدست آوردن مزایای آن، دیگر انجامش نمی دهیم!

6. یوگا، سلامت کلی را افزایش می دهد
اکثر ورزشکاران باور دارند که فعالیت های ورزشی شان سالم هستند، که البته همینطور هم هست. اما تمرین جدی و حرفه ای، در نهایت باعث فرسایش بدن می شود، به ویژه بدون در نظر گرفتن فضا برای حرکات متنوع و استراحت با کیفیت. یوگا، نه تنها به شما کمک می کند بعد از تمرینی سخت، احساس خوبی داشته باشید، بلکه مزایای سلامتی دیگری نیز به ارمغان می آرود. تنفس کارامدتر، به کاهش فشار خون کمک کرده و استرس را کاهش می دهد.

همچنین ثابت شده که یوگا در کمک به جلوگیری، یا کاهش مشکلات مرتبط با سیاتیک، سندرم تونل کارپ، یا حتی مشکلات عضلات گرداننده ی شانه، فوق العاده است. در بسیاری از شهرها، شما حتی می توانید کلاس هایی را پیدا کنید که بطور خاص، برای افرادی طراحی شده اند که پشت درد دارند، یا در حال توانبخشی از آسیب دیدگی هستند.

یوگا مطمئنا می تواند معنوی باشد، اما می تواند شما را به چالش فیزیکی بکشاند که انتظارش را نداشتید! حتی هنگامی که یک کلاس یوگا، شدید باشد، اگر به خوبی اداره شود، با بدن به نوعی ملایم برخورد می کند. این، یک راه عالی برای شماست تا یک زندگی فعال طولانی تر داشته باشید. از آن نترسید. یوگا، عجیب و غریب، مرموز یا شیطانی نیست! آنرا در یک سطح مناسب شروع کرده، حتی اگر پایین ترین سطح باشد، و بطور جدی امتحان کنید. سپس نظراتتان را با ما در میان بگذارید.

منبع : آکاایران

دستگاه ورزشی چگونه در رسیدن به وزن ایده آل به ما کمک  می کند؟

با استفاده از یک دستگاه ورزشی، می توانید روزانه کالری بیشتری مصرف کنید و بعد از گذشت چند هفته، علاوه بر کاهش وزن و شرایط وزن ایده آل، به فیزیک مناسب بدنی خود برسید. هر دستگاه ورزشی، کالری متفاوتی مصرف می کند. برای اطلاع از بهترین شیوه ورزش برای لاغری و میزان کالری مصرفی هر دستگاه ورزشی، بر روی اسم هر یک از آن ها کلیک کنید.

میزان کالری مصرفی تردمیل ، دوچرخه ثابت ، فوتبال دستی ، میز بیلیارد ، میز پینگ پنگ ، دمبل ، دستگاه بدنسازی چند کاره و ایرهاکی را در ادامه مشاهده نمایید.

heart.webp 0

شما هم می توانید در مورد این مقاله نظر دهید

تعداد رای : 0 میانگین امتیاز : 0

نظرات کاربران در مورد این مقاله

close.webp banner-diet.gif
torob
upfooter
فروشگاه لوازم ورزشی تردمیل دوچرخه ثابت فوتبال دستی میز بیلیارد
میز پینگ پنگ ایرهاکی صندلی ماساژور ماساژور پا
nazaratemoshtarian.webp
Top