فواید استفاده از بالش بارداری برای زنان باردار

whatsapp-share facebook-share telegram-share

با دوستان خود به اشتراک بگذارید

تاریخ ویرایش: 1400/06/23
ورود مقاله: 1395/09/03
person.webp 10897
heart.webp 6

پزشکان به خانم های باردار توصیه می کنند که حتما در هنگام استراحت به پهلو (طرفین) دراز بکشند. دلیل این توصیه افزایش حداکثری توزیع اکسیژن و مواد غذایی به جنین در حال رشد می باشد. با این حال دراز کشیدن طولانی مدت به طرفین برای خانم بارداری که اضافه وزن زیادی در ناحیه شکم دارد (گاهی بیشتر از ۸ تا ۱۲ کیلوگرم ! ) می تواند بسیار مشکل باشد و فشار مضاعفی به مفاصل ران، کمر و گردن می آورد. بالش بارداری راهکاری ساده اما بسیار موثر در کاهش دردهای ناشی از خوابیدن به پهلو برای خانم های باردار است. در هر ماه از بارداری که باشید و با هر شرایط بدنی یکی از انواع بالش های بارداری می تواند برای شما مثمر ثمر باشد.

 

مزیت استفاده از بالش بارداری :
- خوابي آرام و دلچسب خواهيد داشت.
- به هر طرف كه بخواهيد مي توانيد بخوابيد.
- احساس آرامش و امنيت خواهيد كرد.
- اين بالش بسيار نرم است و سرتان را درد نخواهد آورد.
- زانوهايتان در اثر برخورد با يكديگر درد نخواهند گرفت.
- آرنجتان به جايي نرم تكيه داده مي شود.
- وقتي بالش را بين زانوهايتان قرار مي دهيد، ستون فقرات شما بدون خميدگي و صاف خواهد بود.
- مي توانيد بالش را پشت كمرتان قرار داده و به آن تكيه دهيد.
- وقتي مي خواهيد براي طولاني مدت به صورت دراز كشيده مطالعه كنيد يا مطلبي بنويسيد، مي توانيد بالش را زير سينه خود قرار دهيد تا هيچ گونه فشاري به سينه اتان وارد نشود.
- استفاده از اين بالش بعد از انجام جراحي كمر نيز بسيار مفيد خواهد بود.
- با استفاده از اين بالش، هيچ فشاري به فرزند دلبندتان وارد نخواهد شد.
وارد شدن فشار به شكم در زمان خواب، بر روي گردش خون تاثير مي گذارد كه نتيجه آن ايجاد تاثير بر مغز كودك است. با استفاده از اين بالش، از اين خطر پيشگيري نماييد.
- خانم هاي باردار همواره از فشاري كه به پاهايشان مي آيد رنج مي برند. با قرار دادن اين بالش در زير پا، خستگي ناشي از وزن بارداري از بدن بيرون خواهد رفت.
- خانم هاي باردار مي توانند بالش را پشت كمر خود قرار داده و به صورت تكيه گاه از آن استفاده كنند تا خستگي و فشار ناشي از وزن جنين روي ستون فقرات را از خود دور كنند.
- اين بالش بعد از زايمان و در زمان شيردهي نيز قابل استفاده است. براي اين كار، مقداري از بالش را پشت كمر خود قرار داده و بقيه را به طرف شكم خم كنيد تا به اين وسيله حد فاصل پا و سينه پر شده و فرزندتان كاملا زير سينه قرار بگيرد.

توصیه هایی درباره استفاده از بالش بارداری :
1- اکثر بارداران استفاده از بالش بارداری را از حدود هفته ۱۵ بارداری و یا از زمانی که دچار مشکلات خواب می شوند شروع می کنند. در حالی که اکثر متخصین توصیه می کنند از زمانی که متوجه بارداری خود شدید استفاده از این بالش را شروع کنید. استفاده به موقع از بالش بارداری باعث می شود بدنتان با شرایط جدید زودتر انطباق پیدا کند و در ماه های پایانی بارداری خواب راحتری داشته باشید.

2- سعی کنید بهترین شیوه استفاده از بالش خود را با آزمون و خطا پیدا کنید. هرگز به یک شیوه خاص بسنده نکنید. بهترین روش استفاده برای افراد مختلف، متفاوت است. مناسب ترین روش استفاده از بالش بارداری برای هر فرد، روشی است که در آن کمترین میزان فشار یا درد به اندام ها وارد شود.

3- به طور کلی ۴ ناحیه گردن، شکم، کمر و مفاصل ران اندام هایی است که یک بالش بارداری مناسب از آن ها حفاظت می کند. در نتیجه به منظور برخورداری کامل از مزایای چنین بالشی بهتر است از بالش های بلند و یک سره استفاده کنید. بالش هایی که از ناحیه گردن تا مفاصل ران و زانو را پوشش دهند. همچنین توصیه می گردد برای حفاظت بیشتر از مفاصل ران و زانو بالش را در بین دو پای خود قرار دهید. البته اگر تنها در یک ناحیه خاص و یا یک عضو احساس فشار می کنید، می توانید از بالش های موضعی نیز استفاده کنید.

4- کیفیت بالش بارداری، قابلیت ارتجاعی مواد داخل آن و همچنین قابل شستشو بودن رویه آن از سایر مواردی است که در هنگام خرید یک بالش بارداری مناسب باید مد نظر قرار دهید.

بالش بارداری انواع مختلفی دارد که اشکال عمده آن در اینجا نمایش داده شده است. از بالش های یکسان می توان به روش های متفاوتی استفاده کرد. برای پیدا کردن مناسب ترین بالش و مناسب ترین روش با پزشک معالج خود نیز مشورت کنید.

منبع : ناجی طب

دستگاه ورزشی چگونه در رسیدن به وزن ایده آل به ما کمک  می کند؟

با استفاده از یک دستگاه ورزشی، می توانید روزانه کالری بیشتری مصرف کنید و بعد از گذشت چند هفته، علاوه بر کاهش وزن و شرایط وزن ایده آل، به فیزیک مناسب بدنی خود برسید. هر دستگاه ورزشی، کالری متفاوتی مصرف می کند. برای اطلاع از بهترین شیوه ورزش برای لاغری و میزان کالری مصرفی هر دستگاه ورزشی، بر روی اسم هر یک از آن ها کلیک کنید.

میزان کالری مصرفی تردمیل ، دوچرخه ثابت ، فوتبال دستی ، میز بیلیارد ، میز پینگ پنگ ، دمبل ، دستگاه بدنسازی چند کاره و ایرهاکی را در ادامه مشاهده نمایید.

heart.webp 6

شما هم می توانید در مورد این مقاله نظر دهید

تعداد رای : 0 میانگین امتیاز : 0

نظرات کاربران در مورد این مقاله

close.webp banner-diet.gif
torob

به جمع ۲۵۰ هزار نفری ما بپیوندید.

در اینستاگرام هر روز تخفیف ویژه داریم!

atisportgroup@
upfooter

برخی از مشتریان ما:

فروشگاه لوازم ورزشی تردمیل دوچرخه ثابت فوتبال دستی میز بیلیارد
میز پینگ پنگ ایرهاکی صندلی ماساژور ماساژور پا
atisport-moshtari3.webp
Top