فواید علمی استفاده از روکش صندلی

whatsapp-share facebook-share telegram-share

با دوستان خود به اشتراک بگذارید

ورود مقاله: 1395/09/03
person.webp 5302
heart.webp 1

صندلی ماساژور دستگاهی بسیار عالی برای رفع خستگی عضلات بدن است و سبب کاهش استرس های روانی و درمان بسیاری از بیماری ها می شود. اما به سادگی قابل حمل نیست و نمی توانیم آن را با خود به همه جا ببریم به همین خاطر تجهیزات دیگری مانند روکش صندلی ماساژور به بازار آمدند.

روکش صندلی ماساژور طوری طراحی شده که منجر به پیشگیری از درد عضلات و مفاصل کمر، گردن، ستون فقرات، نشمنگاه و زیر ران می شود. در واقع این فرایند توسط موتورهای ویبره لرزشی که در پشت روکش صندلی تعبیه شده است انجام می شود و کمر را از حالت بی حسی خارج کرده و منجر به تنظیم گردش خون و رفع خستگی ناشی از کار، رانندگی و نشستن متوالی می شود.

 

رانندگی طولانی و نشستن زیاد بر روی صندلی اداره ممکن است سبب ایجاد ایسکمی بشود. ایسکمی در اصطلاح پزشکی به معنی کم رسیدن خون به اندام و ناحیه ای از بدن است. این عارضه منجر به کمبود اکسیژن و مواد مغذی در آن قسمت از بدن شده و سبب آسیب به بافت ها یا کاهش کارکرد اندام می شود و با یک نوع حالت بی حس همراه است.

برخی از بیماری ها به طور مستقیم یا غیر مستقیم با ایسکمی در ارتباط هستند. مانند زخم فشاری یا همان زخم بستر که در اثر ایجاد فشار دراز مدت بر یک یا چند نقطه از بدن در بافت ها تشکیل می شود و بسیار آزار دهنده و نامطلوب است. ایسکمی ممکن است به ایجاد میلوپاتی منجر شود؛ بیماری میلوپاتی با اختلال تعادل و تنگی کانال گردنی همراه می باشد و باعث التهاب رشته های نخاعی خواهد شد و حتی ممکن است ارگان های داخلی مانند روده و مثانه را نیز دچار نارسایی بکند. به همین دلیل به افرادی که ساعات طولانی به رانندگی می پردازند یا روی صندلی اداره می نشینند، استفاده از روکش ماساژور صندلی توصیه می شود.

این روکش با تحریک عضلات به وسیله ویبراتور به گردش خون کمک کرده و مانع ایجاد ایسکمی می شود؛ همچنین باعث رفع خستگی شده و نشستن را برای فرد راحت تر می کند. روکش صندلی ماساژور در هنگام رانندگی، نشستن طولانی مدت روی صندلی، مطالعه و خواب مورد استفاده قرار می گیرد.

مهمترین دلیل استفاده از روکش صندلی ماساژ عبارتند از:
- سبب افزایش انرژی فرد در هنگام کار می شوند
- کاهش درد و سفتی عضلات
- افزایش گردش خون در بدن
- کاهش هیجانات و استرس های روزانه
- صندلی های ماساژور سبب بهبود وضعیت اندام های شما می گردد
- کاهش لاکتیک اسید بوجود آمده از استرس

منبع : آتي اسپرت

دستگاه ورزشی چگونه در رسیدن به وزن ایده آل به ما کمک  می کند؟

با استفاده از یک دستگاه ورزشی، می توانید روزانه کالری بیشتری مصرف کنید و بعد از گذشت چند هفته، علاوه بر کاهش وزن و شرایط وزن ایده آل، به فیزیک مناسب بدنی خود برسید. هر دستگاه ورزشی، کالری متفاوتی مصرف می کند. برای اطلاع از بهترین شیوه ورزش برای لاغری و میزان کالری مصرفی هر دستگاه ورزشی، بر روی اسم هر یک از آن ها کلیک کنید.

میزان کالری مصرفی تردمیل ، دوچرخه ثابت ، فوتبال دستی ، میز بیلیارد ، میز پینگ پنگ ، دمبل ، دستگاه بدنسازی چند کاره و ایرهاکی را در ادامه مشاهده نمایید.

heart.webp 1

شما هم می توانید در مورد این مقاله نظر دهید

تعداد رای : 0 میانگین امتیاز : 0

نظرات کاربران در مورد این مقاله

close.webp banner-diet.gif
torob

به جمع ۲۵۰ هزار نفری ما بپیوندید.

در اینستاگرام هر روز تخفیف ویژه داریم!

atisportgroup@
upfooter

برخی از مشتریان ما:

فروشگاه لوازم ورزشی تردمیل دوچرخه ثابت فوتبال دستی میز بیلیارد
میز پینگ پنگ ایرهاکی صندلی ماساژور ماساژور پا
atisport-moshtari3.webp
Top