5 نکته کلیدی برای ورزش در فصل سرما

whatsapp-share facebook-share telegram-share

با دوستان خود به اشتراک بگذارید

ورود مقاله: 1395/07/28
person.webp 2726
heart.webp 0

اگر شما جز افرادی هستید که مشتاق دویدن و ورزش کردن در محیط های باز هستند ممکن است با سرد شدن هوا قید ورزش در فضای باز را بزنید یا به فکر باشگاه رفتن بیوفتید . اما ما در این مقاله به شما راهنمایی هایی را ارائه میدهیم که به سادگی بتوانید روال تمرین هایتان را در روزهای سرد در فضای باز ادامه دهید ، با ما همراه باشید

1. زیاد لباس نپوشید
اگر هوای بیرون سرد باشد، معمولا تمایل دارید که هنگام بیرون رفتن از خانه، تا آنجا که ممکن است لباس بپوشید. با اینحال هنگامی که در هوای سرد می دوید، نباید به اندازه زمانی که برای پیاده روی بیرون می روید، لباس بپوشید. در عوض باید لباس هایی بپوشید که شما را تا حد ممکن گرم نگه خواهد داشت، بدون آنکه باعث شود در هنگام دویدن بیش از حد احساس گرما کنید. همچنین این لباس نباید در توانایی طبیعی شما برای حرکت کردن یا عرق کردن اختلال ایجاد کند.

 

 

2. از پاهایتان محافظت کنید
در حالی که بسیاری از افرادی که در طول ماه های سرد می دودند، نگران خشک و گرم نگه داشتن بقیه قسمت های بدنشان هستند، اما پاها درست به اندازه سایر بخش های بدن مهم هستند. مطمئن شوید کفش های ضخیمی دارید که منافذ زیادی ندارند، زیرا به آب و رطوبت اجازه داخل شدن می دهند. به دنبال کفش هایی با یک لایه محافظ گورتکس باشید و قبل از دویدن به کفش های جدیدتان لایه ای از اسپری ضدآب بزنید.

3. لایه لایه لباس بپوشید
لایه لایه پوشیدن لباس ها یک راه عالی برای عایق بندی و محافظت اضافه در برابر سرماست، بدون آنکه توانایی شما برای حرکت را محدود کند یا به وزن شما به مقدار قابل توجهی بیفزاید. بررسی کنید که با توجه به درجه حرارت بیرون به چند لایه اضافه نیاز دارید و مطمئن شوید که علاوه بر پوشیدن لایه های مورد نیاز، از دستکش، کلاه و شال گردن مناسب نیز استفاده می کنید.

4. به مقدار نیاز آب بنوشید
اگرچه ممکن است شما در هنگام دویدن در سرما، احساس متفاوتی داشته باشید و شاید آنقدر که در هوای گرم متوجه می شوید، از عرق کردن تان باخبر نشوید. اما هنوز هم مهم است که قبل، در حین و بعد از تمرین تان به مقدار مناسب و کافی آب بنوشید. مطمئن شوید که آب کافی می نوشید و اینکه در هنگام دویدن نیز به آب دسترسی دارید. این کار شما را مطمئن می سازد که در هنگام دویدن در هوای سرد بیرون، دچار مشکلات سلامتی دیگری نمی شوید.

5. ضد آفتاب بمالید
ممکن است شما متوجه نشوید اما احتمال آفتاب سوختگی در ماه های سرد زمستان، اگر بیشتر از تابستان نباشد، درست به اندازه آن است. به خاطر داشته باشید خواه خورشید به شدت در حال تابیدن باشد و خواه نه، باید به درستی از خودتان محافظت کنید. ایده خوبی است که از ضدآفتابی استفاده کنید که در برابر رطوبت و عرق مقاوم است و حتما به صورت، گردن، دست ها و پاهایتان و همچنین هر ناحیه دیگری که ممکن است با لباس پوشیده نشده باشد، ضدآفتاب بزنید.

 

منبع : آکا ایران

دستگاه ورزشی چگونه در رسیدن به وزن ایده آل به ما کمک  می کند؟

با استفاده از یک دستگاه ورزشی، می توانید روزانه کالری بیشتری مصرف کنید و بعد از گذشت چند هفته، علاوه بر کاهش وزن و شرایط وزن ایده آل، به فیزیک مناسب بدنی خود برسید. هر دستگاه ورزشی، کالری متفاوتی مصرف می کند. برای اطلاع از بهترین شیوه ورزش برای لاغری و میزان کالری مصرفی هر دستگاه ورزشی، بر روی اسم هر یک از آن ها کلیک کنید.

میزان کالری مصرفی تردمیل ، دوچرخه ثابت ، فوتبال دستی ، میز بیلیارد ، میز پینگ پنگ ، دمبل ، دستگاه بدنسازی چند کاره و ایرهاکی را در ادامه مشاهده نمایید.

heart.webp 0

شما هم می توانید در مورد این مقاله نظر دهید

تعداد رای : 0 میانگین امتیاز : 0

نظرات کاربران در مورد این مقاله

close.webp banner-diet.gif
torob
upfooter
فروشگاه لوازم ورزشی تردمیل دوچرخه ثابت فوتبال دستی میز بیلیارد
میز پینگ پنگ ایرهاکی صندلی ماساژور ماساژور پا
nazaratemoshtarian.webp
Top