5 راهکار ساده برای داشتن تغذیه سالم

whatsapp-share facebook-share telegram-share

با دوستان خود به اشتراک بگذارید

ورود مقاله: 1395/05/21
person.webp 2744
heart.webp 0

همینطور که میدانید غذا ارتباط مستقیمی با سلامتی افراد دارد و تغذیه سالم جز مباحث داغ دنیای سلامتی است . بر همین اساس در این مقاله به شما راهکارهایی را معرفی میکنیم که با استفاده از آنها میتوانید برنامه غذایی خانوادگی خود را با عادهای سالم غذایی تغییر دهید

1. با اعضای خانواده مشورت کنید
اگر می‌خواهید یک عادت جدید را به شیوه زندگی خود اضافه کنید، بهتر است تمام اعضای خانواده را در جریان بگذارید. بیشتر روی فواید سلامت مواد غذایی تمرکز کنید؛ اینکه خوردن غذای سالم چه احساسی به شما می‌دهد، چقدر انرژی به شما می‌بخشد و چطور سلامت شما را تضمین می‌کند. سر انتخاب‌های جدید معامله نکنید. یک برنامه مشخص تدوین کرده و از آن پیروی کنید. اما مراقب باشید ذائقه تمام اعضا را در نظر بگیرید و غذاهای متنوع انتخاب کنید.


 

2. یخچال‌تان را از مواد سالم پر کنید
داشتن مواد غذایی سالم در آشپزخانه قدم اول است. گام بعدی آماده‌سازی یک غذای سالم و خوردن آن است. این بدان معناست که میوه‌ها و سبزیجات شسته ‌شده را تکه‌تکه کنید و در یخچال بگذارید تا در مواقع لازم به‌راحتی در دسترس باشند. پر کردن کشوی یخچال با میوه و سبزیجات تازه راهکار خوبی برای تدارک یک میان‌وعده یا ناهار سریع خواهد بود. با این کار، مطمئن می‌شوید تمام خریدهای قبلی‌تان خورده شده‌اند.

3. میان وعده‌های جذاب را شناسایی کنید
جایگزین کردن میان‌وعده مورد‌ علاقه کودک شاید برای شروع مناسب نباشد. بهتر است قبل از شروع برنامه جدید چند ماده غذایی سالم پیدا کنید که باب میل کودک باشد. سپس از شر گزینه‌های ناسالم خلاص شوید. یک ترفند این است که بگذارید تنقلات بی‌ارزش تمام شوند و دیگر برای خریدشان اقدام نکنید.  به این ترتیب، غذاهای ناسالم یکی پس از دیگری محو شده و با غذاهای سالم و مغذی جایگزین خواهند شد. کمک کردن به بچه‌ها برای عادت کردن به جایگزین‌های جدید باعث می‌شود که سریع‌تر به برنامه جدید خو بگیرند. مثلا می‌توانید به‌جای میان‌وعده‌های مضر از انگور، توت‌فرنگی، تمشک و زغال‌اخته، به‌جای سودا از آب طعم‌دار، به‌جای چیپس سیب‌زمینی از انواع خانگی استفاده کنید.


4. زیاده‌روی نکنید
برای شروع چند تغییر ساده اعمال کنید و به‌ تدریج سایر تغییرات را در برنامه غذایی‌تان ایجاد کنید. مثلا می‌توانید با اضافه کردن میوه و سبزیجات بیشتر به وعده‌های غذایی و میان وعده‌های‌تان شروع کنید. اگر اعضای خانواده از طعم و مزه عالی مواد غذایی سالم لذت ببرند، دیگر از حذف مواد غذایی فرآوری‌شده ناراحت نخواهند شد.

 5. به برنامه‌تان احترام بگذارید
شاید برنامه‌ریزی کار سختی به‌نظر برسد، اما در درازمدت موجب صرفه‌جویی در وقت و انرژی‌تان می‌شود. بخش بزرگی از روند تغذیه سالم، شامل اجتناب از غذاهای فست‌فودی و غذاهای آماده است. اگر برای وعده‌های غذایی اصلی و میان‌وعده‌های‌تان از قبل برنامه‌ریزی کنید، دیگر هرگز سراغ خوراکی‌هایی که پشت ویترین چشمک می‌زنند نخواهید رفت. بعد از اینکه وعده‌های غذایی سالم و میان‌وعده‌های خود را تعیین کردید، فهرستی بردارید و به یک فروشگاه مواد غذایی بروید. پرکردن قفسه‌های آشپزخانه و یخچال از مواد غذایی سالم بهترین گام برای شروع خواهد بود.

 

منبع : برترین ها

دستگاه ورزشی چگونه در رسیدن به وزن ایده آل به ما کمک  می کند؟

با استفاده از یک دستگاه ورزشی، می توانید روزانه کالری بیشتری مصرف کنید و بعد از گذشت چند هفته، علاوه بر کاهش وزن و شرایط وزن ایده آل، به فیزیک مناسب بدنی خود برسید. هر دستگاه ورزشی، کالری متفاوتی مصرف می کند. برای اطلاع از بهترین شیوه ورزش برای لاغری و میزان کالری مصرفی هر دستگاه ورزشی، بر روی اسم هر یک از آن ها کلیک کنید.

میزان کالری مصرفی تردمیل ، دوچرخه ثابت ، فوتبال دستی ، میز بیلیارد ، میز پینگ پنگ ، دمبل ، دستگاه بدنسازی چند کاره و ایرهاکی را در ادامه مشاهده نمایید.

heart.webp 0

شما هم می توانید در مورد این مقاله نظر دهید

تعداد رای : 0 میانگین امتیاز : 0

نظرات کاربران در مورد این مقاله

close.webp banner-diet.gif
upfooter
فروشگاه لوازم ورزشی تردمیل دوچرخه ثابت فوتبال دستی میز بیلیارد
میز پینگ پنگ ایرهاکی صندلی ماساژور ماساژور پا
Top