9 راهکار ساده برای علاقه مند شدن به ورزش

whatsapp-share facebook-share telegram-share

با دوستان خود به اشتراک بگذارید

ورود مقاله: 1395/03/06
person.webp 5336
heart.webp 14

اگر علاقه و تمایلی به ورزش کردن ندارید احتمالا مشکل شما عدم خلاقیت در انجام حرکات ورزشی است که باعث یکنواختی و دلزدگیتان از ورزش میشود , نگران نباشید در این مقاله با روش های بسیار ساده شما را ترغیب به ورزش کردن میکنیم . پس با ما همراه باشید

1. لازم نیست که حتماً فعالیتی که انجام می دهید، اسم ورزش رو یدک بکشد. هر فعالیت جسمی که از اون لذت می برید، به نوعی ورزش به حساب می آید. مثلاً می توانید برقصید. شاید به نظرتون عجیب بیاید اما واقعیت دارد. با حرکات کوتاه و کم شروع کنید و به مرور به مدت و تعداد حرکات اضافه کنید.

2. از دوچرخه ثابت استفاده کنید. این وسیله به شما کمک می کند که در حین اینکه در محیط منزل خود هستید و کتاب می خوانید یا تلویزیون تماشا می کنید، ورزش کنید و دچار ملالت و بی حوصلگی نشوید.


 

3. برای فعالیتی که انجام می دهید یک هدف تعیین کنید. یعنی مثلاً به جای اینکه بر روی تردمیل بدوید، تا سوپرمارکت محل بدوید و هدف تان هم از این کار، خرید مایحتاج مورد نیاز باشد. یا مثلاً با دوچرخه به محل کار بروید.

4. در هنگام ورزش به موسیقی مهیج گوش بدهید. حتی می توانید در حین ورزش به موسیقی گوش نکنید و آهنگ مورد علاقه خودتون رو به عنوان جایزه ورزشی خودتون در نظر بگیرید. یعنی با خود بگویید که تا نیم ساعت ورزشم تمام نشده آهنگ مورد علاقه ام رو گوش نمی کنم. به محض تمام شدن ورزش، آهنگ رو گوش کنید. بعد مجدداً نیم ساعت ورزش کنید تا بتوانید آهنگ بعدی رو گوش کنید. هر آهنگ حال و هوای خودش رو دارد و خاطرات متفاوتی رو برای ما زنده می کند و ما رو با خودش به دنیای دیگری می برد. اینطور نیست؟

5. بعضی از افراد فکر می کنند که از ورزش متنفر هستند، در حالی که در واقع از رفتن به باشگاه و ورزش کردن در جلوی چشم دیگران خوششان نمی آید. پس برای حل این مشکل، چند DVD ورزشی تهیه کنید و در منزل خودتان ورزش کنید.

6. اشکال خیلی از ما این است که ورزشی رو که دیگران به ما توصیه می کنند دنبال می کنیم. به جای این کار، ورزش ها رو بشناسید، اونها رو امتحان کنید و ببینید که واقعاً از چه ورزشی لذت می برید. ورزش انواع مختلف دارد و بالاخره در این بین ورزش یا ورزش هایی وجود خواهند داشت که شما رو جذب خودشون کنند و از انجام اونها خسته نشوید.

7. به جای ورزش، بازی کنید. مثلاً به جای ورزش هوازی به رقص، اسکیت، دویدن با فرزندانتان و پیاده روی و همصحبتی با دوست صمیمی خودتون بپردازید. به جای ورزش استقامتی و قدرتی اسباب خانه رو با احتیاط جا به جا کرده و تغییر دکوراسیون بدهید.

8. بعضی از ما به ورزش به چشم تنبیه و توبیخی برای اضافه وزن و چاقی خودمون نگاه می کنیم. تا وقتی که چنین دیدی به ورزش داشته باشیم، هیچ تعجبی ندارد که از انجام اون بیزار باشیم و کششی نداشته باشیم. بدن ما برای بی تحرکی طراحی نشده است. بلکه خلقت بدن ما به گونه ایست که باید حرکت کنیم. لازم نیست که اسم این حرکت رو ورزش بگذاریم. حرکت کنید و زندگی کنید. به زندگی هر روز خودتون با حرکت کردن و یکجا ننشستن، معنی بدهید. چه این حرکت در حد پیاده روی به مدت ده دقیقه و خلوت کردن با خودتون باشد و چه دوچرخه سواری یا هر حرکت دیگر.

9. بعضی از ما از ورزش گریزان هستیم چون انجام اون برای ما سخت است و بدن ما آمادگی فشار ناشی از ورزش رو ندارد. اما باید بدانیم که همین حرکات به ظاهر سخت،‌ به مرور به آب خوردن تبدیل می شوند. و وقتی هم که ساده و آسون شوند، دیگر منزجر کننده و تنفربرانگیز نخواهند بود. بلکه لذت خواهید برد و به خودتون می بالید که از عهده حرکاتی که قبلاً به نظرتون به کوه کندن شباهت داشتند، بر می آیید.

 

منبع : یکا

دستگاه ورزشی چگونه در رسیدن به وزن ایده آل به ما کمک  می کند؟

با استفاده از یک دستگاه ورزشی، می توانید روزانه کالری بیشتری مصرف کنید و بعد از گذشت چند هفته، علاوه بر کاهش وزن و شرایط وزن ایده آل، به فیزیک مناسب بدنی خود برسید. هر دستگاه ورزشی، کالری متفاوتی مصرف می کند. برای اطلاع از بهترین شیوه ورزش برای لاغری و میزان کالری مصرفی هر دستگاه ورزشی، بر روی اسم هر یک از آن ها کلیک کنید.

میزان کالری مصرفی تردمیل ، دوچرخه ثابت ، فوتبال دستی ، میز بیلیارد ، میز پینگ پنگ ، دمبل ، دستگاه بدنسازی چند کاره و ایرهاکی را در ادامه مشاهده نمایید.

heart.webp 14

شما هم می توانید در مورد این مقاله نظر دهید

تعداد رای : 4 میانگین امتیاز : 5

نظرات کاربران در مورد این مقاله

close.webp banner-diet.gif
torob
upfooter
فروشگاه لوازم ورزشی تردمیل دوچرخه ثابت فوتبال دستی میز بیلیارد
میز پینگ پنگ ایرهاکی صندلی ماساژور ماساژور پا
nazaratemoshtarian.webp
Top