سه فایده ماساژ با سنگ داغ

whatsapp-share facebook-share telegram-share

با دوستان خود به اشتراک بگذارید

تاریخ ویرایش: 1400/06/23
ورود مقاله: 1394/09/18
person.webp 11815
heart.webp 2

ماساژ سنگ داغ، ماساژ تخصصی است که در آن درمان با استفاده از سنگ های صاف، گرم و با قرار دادن آن ها بر روی بدن انجام میگیرد. گرما می تواند آرامش بخش باشد و به گرم کردن عضلات سفت کمک کند به طوری که درمانگر می تواند عمیق تر، با سرعت و دقت بیشتری کار خود را انجام دهد.
 

این ماساژ به سرعت در حال پیشرفت است و می تواند در آینده ای نزدیک پر مخاطب ترین ماساژ شود. بسیاری از مردم، سنگ های داغ رابرای آرامش و تمرکز اعصاب مفید میدانند. برخی هم اثرات معنوی سنگ را برای ذهن روح مفید میدانند. ماساژ سنگ برای انسان های با طبع سرد مناسب است. همچنین برای افرادی که تنش عضلانی دارند، اما ترجیح میدهند ماساژ سبک بگیرند مناسب است. حرارت عضلات را شل کرده و اجازه میدهد که درمانگر روی عضلات بدون استفاده ازفشار عمیق کار کند. گرما و وزن سنگ ها تاثیر بسزایی در نرم شدن بافت اسپاسم شده دارند و برای همین در درمان از آن ها استفاده میشود. دلیل دیگر استفاده از این سنگ ها را انتقال انرژی آن به بدن میدانند.


سنگ ها بدون حركت روي نقاط كليدي بدن گذاشته ميشود تا گرماي آن اثر خود را اعمال نمايد يعني افزايش گردش خون در ناحيه و تراپيست ميتواند دراين حال عضلات عمقي تر را ماساژ بدهد همچنین انجام ماساژ به وسيله سنگ يعني لغزاندن سنگ روي بدن و ناحيه تحت درمان كه با انجام اين كار تاثير حرارت سنگ بر روي بدن بيشتر ميشود، امکان پذیر است.

فواید ماساژ (سنگ داغ) برای بهبود گردش خون:
در ماساژ سنگ داغ با قرار گرفتن سنگ های داغ روی بدن به تدریج که گرمای حاصله از سنگ داغ به بافت های عمیق تر بدن نفوذ میکند رگ های خونی باز می شوند و در نتیجه بهبود گردش خونی حاصل میشود. گسترش گردش خون باعث رسیدن اکسیژن به ماهیچه ها میشود و در نتیجه دردها و گرفتگی های بدن از بین میروند.


فواید ماساژ (سنگ داغ) برای آرامش ذهنی (mental benefits):
آرامش و ریلکسی که در ماساژ سنگ داغ حاصل میشود به علت رها شدن استرس ها و تنش های ذهنی است. ماساژ سنگ داغ همچنین به شما کمک میکند تا به راحتی با تشویش و اضطراب و آشفتگی و افسردگی مبارزه کنید. خیلی از افراد در هنگام گرفتن ماساژ سنگ داغ به خواب شیرین و عمیقی فرو میروند که به علت دور شدن استرس پیش میاید.


فواید ماساژ (سنگ داغ) برای آزاد سازی عضلات (muscle rerelaxation):
گرمای سنگ های داغ ماساژ به ماساژور کمک میکند که روی عضلات اسپاسم شده عمقی تر به طور موثرتر و با نفوذتر کار کند. عضلات اسپاسم شده مانع روند ماساژ هستند، پس چنانچه عضلات دچار سفتی یا خشک شدگی شدیدی هستند ماساژ با سنگ های داغ عضلات منقبض و خشک شده را آزاد کرده و ریلکسی فوق العاده ای را ایجاد میکند.

همچنین استرس بالا، درد پا، گردش خون ضعیف، درد سیاتیک، بی خوابی، افسردگی، اضطراب، گرفتگی، سردرد، گردن وشانه درد، کمر درد، آرتروز را از بین میبرد.

نکته : سنگ ها در شكل ها و اندازه هاي مختلف هستند و بر روي اكثر نقاط بدن حتي ميان انگشتان دست و پا نيز استفاده مي شوند. باید مراقب بود حرارت سنگ ها به پوست آسیب نرساند و همچنین می توان از روغن و حوله گرم نیز استفاده کرد.

مشاهده و مقایسه انواع سنگ ماساژ
 

همچنین بخش مشاوره و فروش آتي اسپرت، با بیش از 10 سال تجربه در زمینه تجهیزات ورزشی، آماده راهنمایی شما جهت انتخاب بهتر می باشند.
تلفن مشاوره و فروش تردمیل : 02122487758 خط ویژه - خانم ساور

منبع : آتي اسپرت

دستگاه ورزشی چگونه در رسیدن به وزن ایده آل به ما کمک  می کند؟

با استفاده از یک دستگاه ورزشی، می توانید روزانه کالری بیشتری مصرف کنید و بعد از گذشت چند هفته، علاوه بر کاهش وزن و شرایط وزن ایده آل، به فیزیک مناسب بدنی خود برسید. هر دستگاه ورزشی، کالری متفاوتی مصرف می کند. برای اطلاع از بهترین شیوه ورزش برای لاغری و میزان کالری مصرفی هر دستگاه ورزشی، بر روی اسم هر یک از آن ها کلیک کنید.

میزان کالری مصرفی تردمیل ، دوچرخه ثابت ، فوتبال دستی ، میز بیلیارد ، میز پینگ پنگ ، دمبل ، دستگاه بدنسازی چند کاره و ایرهاکی را در ادامه مشاهده نمایید.

heart.webp 2

شما هم می توانید در مورد این مقاله نظر دهید

تعداد رای : 2 میانگین امتیاز : 4/5

نظرات کاربران در مورد این مقاله

no-photo.webp

بهنام

0
0
1395/02/22

کار جالبی کردید ممنون فقط جایی که بشه سنگ وروغن و تخت ماساژ را ببینیم لطفاًآدرس بدید .ممنون

پاسخ آتی اسپرت : سلام بهنام عزیز ...... لطفا جهت هماهنگی برای خرید حضوری با همکاران ما تماس بگیرید

آیا این نظر برایتان مفید بود ؟
0
0
close.webp banner-diet.gif
upfooter
فروشگاه لوازم ورزشی تردمیل دوچرخه ثابت فوتبال دستی میز بیلیارد
میز پینگ پنگ ایرهاکی صندلی ماساژور ماساژور پا
Top