درباره ماساژ درمانی پا بیشتر بدانید !

whatsapp-share facebook-share telegram-share

با دوستان خود به اشتراک بگذارید

ورود مقاله: 1394/08/19
person.webp 5032
heart.webp 1

ماساژ یکی از سریعترین و راحت‌ترین راه ‌ها برای رهایی از درد است. ما در زمان‌ های مختلف دست به این کار می‌زنیم. اگر دقت کرده باشید گاهی وقت ‌ها که در بخشی از بدن احساس درد و ناراحتی می‌ کنیم، ناخودآگاه آن نقطه را ماساژ می ‌دهیم یا زمانی که سردرد داریم، شروع به ماساژ شقیقه و پیشانی خود می‌کنیم.

 


ماساژ، واکنشی طبیعی و غریزی به وجود درد یا عارضه‌ در بدن است که گهگاه به آن رو می ‌آوریم. با این که افراد تصور می ‌کنند برای انجام ماساژ درمانی، حتماً باید هزینه زیادی را بپردازند، باید گفت که هرکس می‌تواند ماساژ درمانی را بدون تقبل هیچ هزینه‌ای روی خود انجام دهد.

شاید در جامعه ی امروز بسیاری از مردم از فواید ماساژ بی‌اطلاع باشند. بسیاری از سردرد ها، درد ها، بی خوابی، تنش و اضطراب از طریق دست‌ هایمان قابل درمان‌اند. ماساژ درمانی علاوه بر این فواید، می‌ تواند فرد را از لحاظ جسمی ‌و روانی درمان کند که در این میان می ‌توان به بهبود گردش خون، آرامش عضلات و کمک به دستگاه گوارش اشاره کرد. از سویی ماساژسیستم لنفاوی را تحریک کرده و دفع مواد زاید بدن را تسریع می‌بخشد و در نهایت احساس خوبی را در بدن القا می‌کند که با هیچ درمان دارویی جدیدی قابل مقایسه نیست.

شما در طول روز می ‌توانید خود را در زمان‌ های مختلف ماساژ دهید؛ به طور مثال زمانی که تلویزیون تماشا می ‌کنید، پاهای خود را ماساژ دهید. در زمان صحبت کردن با تلفن، دست‌ هایتان را ماساژ دهید. وقتی روی پوست خود را ماساژ می‌دهید از روغن استفاده کنید.

ماساژ درمانی:
برای این که ماساژ درمانی را به درستی انجام دهید، باید از بدن خود آگاه باشید. مناطقی را که از طریق تحریک لمسی به درد و کشش حساس هستند، بشناسید؛ به طور مثال بسیاری از مردم نمی‌ دانند که عضلات خاصی مسئول سردرد هستند و با ماساژ این نواحی، درد آرام می ‌شود. بنابراین شناخت این مناطق لازم است.
 
همیشه ماساژ را آهسته انجام دهید و فشار زیادی به خود وارد نکنید. زمانی که ماساژ را به درستی انجام دهید، رفته‌رفته آرام شده و سیستم عصبی شما از ناحیه مورد کشش آزاد می‌شود. نکته دیگر این است که باید نقاط شروع درد را بشناسید. این نقاط، نقاط ظریف و حساسی هستند که بافت ‌های سخت عضلات را در بر می‌گیرند و درد را در نواحی دیگر بدن منتشر می‌کنند؛ به طور مثال عضلات شانه، نقطه شروع درد شایعی است که سردرد ها را سبب می‌ شود. بهتر است این نقاط را از یک درمانگر بیاموزید.

از ابزار هایی می‌توانید برای ماساژ خود استفاده کنید. وسایل چنگکی مانند، برای ماساژ شانه‌ ها و قسمت بالایی و پایینی پشت، باسن و پا ها مناسب است. از توپ‌ های تنیس هم می‌ توان برای ماساژ کمر و پشت بهره برد. سعی کنید ماساژ را هر چند روز یک بار انجام دهید.

ماساژ پاها:

1- یک دست خود را روی پا و دیگری را زیر کف پا قرار دهید و به آرامی‌ از انگشتان پا به سمت قوزک ماساژ دهید و این حرکت را به سمت انگشتان ادامه داده و تکرار کنید.

2- پا را با یک دست نگه داشته و با دست دیگر انگشتان هر پا را محکم فشار داده و به آرامی ‌بکشید.
3- با انگشت شست از قسمت بالایی کف پا، به صورت خطی فشار محکم به مرکز کف پا وارد کنید و در قوس و برآمدگی پا،
فشاری چرخشی اعمال کنید. این حرکت را در 2 کف پا انجام دهید.

4- یک پا را نگه داشته و به پای دیگر آرام مشت بزنید و با حرکات انگشتان دست در سراسر کف پا حرکات چرخشی انجام دهید.
5- از قوزک پا تا ناحیه ران را با دستان خود ماساژ داده و آن را 5 بار تکرار کنید.
6- زانو را با فشار چرخشی انگشتان در ناحیه کاسه ی زانو ماساژ دهید. ماساژ پا پس از یک ایستادن طولانی می‌ تواند عضلات پا را آرام کرده و به حالت اول بازگرداند. ماساژ منظم ران، سیستم لنفاوی را تحریک کرده و ظاهر ران ‌ها را بهبود می‌بخشد.

منبع : آکاایران

دستگاه ورزشی چگونه در رسیدن به وزن ایده آل به ما کمک  می کند؟

با استفاده از یک دستگاه ورزشی، می توانید روزانه کالری بیشتری مصرف کنید و بعد از گذشت چند هفته، علاوه بر کاهش وزن و شرایط وزن ایده آل، به فیزیک مناسب بدنی خود برسید. هر دستگاه ورزشی، کالری متفاوتی مصرف می کند. برای اطلاع از بهترین شیوه ورزش برای لاغری و میزان کالری مصرفی هر دستگاه ورزشی، بر روی اسم هر یک از آن ها کلیک کنید.

میزان کالری مصرفی تردمیل ، دوچرخه ثابت ، فوتبال دستی ، میز بیلیارد ، میز پینگ پنگ ، دمبل ، دستگاه بدنسازی چند کاره و ایرهاکی را در ادامه مشاهده نمایید.

heart.webp 1

شما هم می توانید در مورد این مقاله نظر دهید

تعداد رای : 0 میانگین امتیاز : 0

نظرات کاربران در مورد این مقاله

close.webp banner-diet.gif
upfooter
فروشگاه لوازم ورزشی تردمیل دوچرخه ثابت فوتبال دستی میز بیلیارد
میز پینگ پنگ ایرهاکی صندلی ماساژور ماساژور پا
Top