مزایا و معایب دستگاه بخور گرم و سرد

calendar.png 1394/08/17
person.png 3325
heart.png 0
H-2338.jpg

اگر تصمیم خودتان را برای خرید دستگاه بخور گرفته‌اید، بهتر است هدف خود را هم از تهیه آن مشخص کنید. حتی می‌توانید با مشورت با پزشک مربوطه و ارائه پیشینه‌ای از حساسیت، بیماری و حتی شرایط محیطی که در آن قرار دارید، بهترین انتخاب را داشته باشید. مطمئنا پزشک شما به شما خواهد گفت که بخور گرم برای شما بهتر است یا بخور سرد.

 


بخور های گرم:
برای اینکه کمی از تفاوت ‌های سرد و گرم بودن دستگاه‌های رطوبت ساز بدانید، بهتر است بگوییم بخور‌های گرم توصیه بیشتر پزشکان برای فصول سرد سال است و با مرطوب نگه داشتن محیط در درمان گرفتگی و عفونت‌ های مجاری تنفسی و کاهش ذرات معلق حساسیت‌ زا و رفع سرفه ‌های خشی موثر است. این نوع بخور برای افرادی که با شروع نیمه دوم سال از بیماری سینوزیت رنچ می‌برند هم گزینه بسیار مناسبی است. در دستگاه بخور گرم، آب به کمک المنت حرارتی گرم شده و بعد از تبدیل به بخار در فضا منتشر می‌شود.

معایب:
بخورهای گرم به دلیل المنت حرارتی نسبتا قوی به کار رفته سر و صدا و مصرف برق بیشتری خواهد داشت و از معایب دیگر آن هم داغ شدن دستگاه است که نباید در دسترس کودکان و افراد مسن قرار گیرد.

مزایا:

این بخور در زمستان بهترین گزینه برای فرار از خشکی و التهاب‌ های تنفسی و پوستی است.

بخورهای سرد:

این دستگاه تایید شده متخصصان برای افراد مبتلا به انواع آلرژی و خشکی پوست است تا با مرطوب و خنک نگه داشتن محیط، کنترل گرد و غبار و بوی بد ضمن فراهم یردن شرایط تنفس راحت‌تر، علائم جزئی حساسیت، سرما خوردگی و استرس‌ ها را از بین برده و طراوت و شادابی را در فضا پراکنده کند.

مزایا:
بخورهای سرد به دلیل مصرف کمتر برق و نداشتن خطرهای احتمالی مانند سوختگی و جلوگیری از دم نکردن هوای محیط پیشنهاد بهتری برای فصل ‌های بهار و تابستان و همچنین ضدعفونی ‌کننده موثر محیط کار یا اتاق کودکان به حساب می‌آیند.

معایب:
بخور سرد محل مناسبی برای تکثیر باکتری ‌ها و قارچ‌ هاست و همزمان با پراکنده شدن قطرات بخار، باکتری‌ ها هم به همراه آب در فضای اتاق منتشر می‌شوند، بنابراین مخزن بخورهای سرد باید هر روز با آب و مواد شوینده شسته شود.

منبع : آکاایران

شما هم می توانید در مورد این مقاله نظر دهید

تعداد رای : 0 میانگین امتیاز : 0

نظرات کاربران در مورد این مقاله

upfooter
تردمیل دوچرخه ثابت و الپتیکال رشته های ورزشی لوازم بدنسازی
ترازو ماساژور زیبایی تجهیزات پزشکی باشگاهی
Top