برای انتخاب لباس مناسب به این 12 نکته توجه نمایید !

whatsapp-share facebook-share telegram-share

با دوستان خود به اشتراک بگذارید

ورود مقاله: 1394/08/16
person.webp 4540
heart.webp 0

به یک مهمانی دعوت شده اید و یا جشن ازدواج یکی از اقوام نزدیک است و شما حسابی از اینکه چندان لاغر به نظر نمی رسید عصبانی هستید. در این فرصت کوتاه هم که نمی توانید به باشگاه بروید و چند کیلوگرم وزن کم کنید تا لاغرتر به نظر برسید. خوب نگران نباشید برای لاغرتر به نظر رسیدن حتما رفتن به باشگاه ورزشی نیاز نیست. شما می توانید با انتخاب درست لباس های مناسب، طوری لباس بپوشید که لاغرتر به نظر برسید....

 


1- لباس هایی را که درست اندازه تان است انتخاب کنید:
برای اینکه لاغرتر به نظر برسید باید لباس هایی را انتخاب کنید که به طور دقیق اندازه شما باشند. اگر شما خیلی هم چاق نباشید ولی به سراغ پوشیدن لباس هایی بروید که از سایز شما کوچک ترند و برایتان تنگ باشند، به نظر دیگران چاق به نظر می رسید. برعکس اگر لباسی بپوشید که خیلی برای شما گشاد باشد، خیلی چاق تر از آنچه هستید به نظر خواهید آمد.

2- به قد دامن تان توجه کنید:
بسیاری از خانم ها دوست دارند دامنی در منزل بپوشند که آنها را قلمی تر نشان دهد. خوب توصیه ما این است که اگر شما قد بلند هستید، دامن های بلند و ماکسی و اگر قدتان چندان کوتاه نیست، دامن های کوتاه تر و تا زیر زانو بپوشید. پوشیدن دامن های تا حد زانو را به خانم های کوتاه قد توصیه نمی کنیم چون آنها را کوتاه تر نشان می دهند.

3- رنگ های تیره تر را انتخاب کنید:

فراموش نکنید اگر کمی تپل هستید برای اینکه لاغرتر به نظر برسید باید لباس هایی را انتخاب کنید که رنگ های تیره تری دارند. برای مثال رنگ های سرمه ای، مشکی و خاکستری تیره و قهوه ای تیره، سبز یشمی، بنفش تیره و... به شما کمک می کنند که به چشم دیگران جمع و جورتر به نظر برسید. این رنگ های تیره می توانند برجستگی های بدن شما را بپوشانند.

4- بلوزهای یقه هفت بپوشید:

یک شگرد عالی برای لاغرتر به نظر رسیدن وجود دارد و آن هم این است که لباس هایی با یقه هفت بپوشید. این لباس ها بخش بیشتری از گردن شما را نشان می دهند و این موجب می شود که شما گردن تان بلندتر به نظر برسد و در کل لاغرتر و کشیده تر به نظر برسید. لباس های یقه بلند گردن شما را کوتاه تر نشان می دهند و همچنین گردنبند کوتاه نیز گردن شما را کوتاه تر می کند.

5- راه راه های عمودی بپوشید:
اگر طرفدار پارچه های نقش دار و یا راه دار هستید توصیه ما این است که پارچه هایی را انتخاب کنید که راه راه های عمودی و یا خطوط بافت عمودی دارند. این کار موجب می شود که اندام شما در نظر بیننده کشیده تر و بلندتر به نظر برسد.

6- شلوارهای پلیسه دار را کنار بگذارید:
ممکن است شما عاشق پوشیدن شلوار برمودا و یا بگی در یک مهمانی زنانه باشید ولی فراموش نکنید اگر قد شما کمی کوتاه است و کمی اضافه وزن دارید این شلوارها مناسب شما نخواهند بود حتی شلوارهای پلیسه دار را هم باید کنار بگذارید. به جای آن توصیه ما این است که به سراغ خرید شلوارهایی بروید که جلوی صاف و یکدستی دارند چون شما را بلندتر جلوه می دهند. شلوار را تا ناحیه کمر بالا بیاورید و نه پایین تر از آن.

7- این کفش ها را انتخاب کنید:

در یک مهمانی زنانه شما می توانید با انتخاب کفش مناسب بلندتر جلوه کنید. راهش هم آسان است. کفش های با پاشنه گوه ای و سه گوش را انتخاب کنید چون موجب می شوند که بلندتر و باریک تر به نظر برسید. علاوه بر این، پاشنه بلند، انحنای ماهیچه های پای شما را برجسته تر نشان می دهند. اگر می خواهید که پاهای شما لاغرتر به نظر برسند، از استفاده از کفش هایی که نوار و یا بند روی ساق پا دارند، خودداری کنید.

8- به راه رفتن خودتان دقت کنید:
این نکته ای است که خیلی از خانم ها و آقایانی که تصور می کنند اضافه وزن دارند به آن توجه نمی کنند. به جای اینکه قوز کنید و آویزان و شل و ول راه بروید، شانه هایتان را عقب بدهید، کمرتان را صاف کنید و با وضعیت متناسب و چابک راه بروید و قدم بردارید. اگر شما با اعتماد به نفس و درست راه بروید نه تنها قدتان چند سانتی متر بلندتر به نظر می رسد از نظر دیگران وزن تان از آنچه هست کمتر به نظر می رسد.

9- فقط گاهی از کمربند استفاده کنید:

به تازگی لباس ها و پیراهن هایی برای بانوان مد شده است که یا کمرهای پهنی دارند و یا روی لباس یک کمربند بسته می شود. فراموش نکنید اگر شما واقعا کمر باریکی دارید از کمربند روی لباس تان استفاده کنید در غیر این صورت چاق تر به نظر می رسید. اگر کمر شما واقعا باریک است می توانید از کمربند استفاده کنید تا باریک تر و بلندتر به نظر برسید.

10- لباس های بالاتنه پایین تنه یک رنگ را انتخاب کنید:

توصیه ما به شما این است که لباس هایی را انتخاب کنید که بالاتنه و پایین تنه آن یک رنگ باشند. اگر دامن و یا شلوار شما با بلوز شما دو رنگ متفاوت داشته باشند موجب می شوند که چاق تر به نظر برسید. ترجیحا لباس هایی یک رنگ از سر تا نوک پا بپوشید.

11- روسری تان را آویزان کنید:
حتی رنگ روسری و شیوه بستن آن به شما کمک می کند که قد بلندتر به نظر برسید. توصیه ما به شما این است که به سراغ خرید روسری هایی بروید که رنگ های تیره تری دارند. همچنین روسری را روی سرتان نپیچانید. روسری هایی که به سمت پایین آویزان شده باشند، قد شما را بلندتر جلوه می دهند.

12- در انتخاب پارچه لباس تان دقت کنید:

دقت در انتخاب نوع پارچه لباس هم در اینکه لاغرتر به نظر برسید خیلی مهم است. به سراغ خرید پارچه هایی بروید که پارچه سنگینی به شمار نیایند. پارچه های سنگین مانند پشمی، بافتنی و چرمی شما را سنگین وزن تر نشان می دهند. برعکس پارچه های سبک وزن مانند کتان و نخ شما را لاغرتر نشان می دهند. پارچه هایی با طرح برجسته و پارچه های زمخت را انتخاب نکنید. از پوشیدن پارچه هایی با نفش و نگار شلوغ هم خودداری کنید.

4 توصیه به زنان چاق:
- کت و ژاکت بلند با دکمه های باز بپوشید.
- از روسری شالی استفاده کنید.
- گردنبند دراز شما را لاغرتر نشان می دهد.
- ژاکت بلند بدون اپل بپوشید.

منبع : روزنامه سلامت

دستگاه ورزشی چگونه در رسیدن به وزن ایده آل به ما کمک  می کند؟

با استفاده از یک دستگاه ورزشی، می توانید روزانه کالری بیشتری مصرف کنید و بعد از گذشت چند هفته، علاوه بر کاهش وزن و شرایط وزن ایده آل، به فیزیک مناسب بدنی خود برسید. هر دستگاه ورزشی، کالری متفاوتی مصرف می کند. برای اطلاع از بهترین شیوه ورزش برای لاغری و میزان کالری مصرفی هر دستگاه ورزشی، بر روی اسم هر یک از آن ها کلیک کنید.

میزان کالری مصرفی تردمیل ، دوچرخه ثابت ، فوتبال دستی ، میز بیلیارد ، میز پینگ پنگ ، دمبل ، دستگاه بدنسازی چند کاره و ایرهاکی را در ادامه مشاهده نمایید.

heart.webp 0

شما هم می توانید در مورد این مقاله نظر دهید

تعداد رای : 0 میانگین امتیاز : 0

نظرات کاربران در مورد این مقاله

close.webp banner-diet.gif
torob

به جمع ۲۵۰ هزار نفری ما بپیوندید.

در اینستاگرام هر روز تخفیف ویژه داریم!

atisportgroup@
upfooter

برخی از مشتریان ما:

فروشگاه لوازم ورزشی تردمیل دوچرخه ثابت فوتبال دستی میز بیلیارد
میز پینگ پنگ ایرهاکی صندلی ماساژور ماساژور پا
atisport-moshtari3.webp
Top