5 نکته طلایی برای افراد دیابتی

whatsapp-share facebook-share telegram-share

با دوستان خود به اشتراک بگذارید

ورود مقاله: 1394/08/13
person.webp 4547
heart.webp 0

دیابت یک بیماری است که در آن بدن انسولین کافی برای کارکرد مناسب  را تولید نمی کند و  قند، نشاسته، کربوهیدرات و چربی می تواند کینه جویی  کند و سلامت فرد را به خطر بیاندازد. این یک وضعیت پزشکی است  تعداد افراد مبتلا به دیابت بعلت  غذا و شیوه زندگی ناسالم است. هنگامی که مبتلا،  به دیابت میشوید زندگی برایتان سخت تر میشود. هر چند شما می توانید زندگی معمولی را داشته باشید ولی  هرچه که دوست دارید نمیتوانید بخورید  چون دیابت همیشه در کمین شما خواهد بود.

 


1- مواد غذایی
مواد غذایی که  می خورید مهم ترین چیزی است که  باید در مورد  مبتلایان به دیابت نگران کننده باشد. به آنچه دکتر در مورد خوردن غذاهای خاص می گوید؛ گوش کنید و رژیم غذایی خود را طبق گفته های پزشک تنظیم کنید. سعی کنید از مواد غذایی که دارای مقدار زیادی قند پردازش شده است اجتناب کنید.

2- ورزش
وقتی مبتلا به دیابت هستید شما باید از لحاظ جسمی فعال باشید. فعالیت بدنی با  ورزش ملایم و یا انجام کارهای خانه تضمین کننده سلامتی است. فعالیت بدنی نه تنها به شما کمک می کند وزن خود را متعادل نگه دارید بدن به تولید انسولین کمک خواهد کرد. همچنین شما می خواهد سطح انرژی بیشتری داشته باشید.

3- دارو

فراموش نکنید که هرروز داروهایتان را مصرف کنید. دارو همراه با رژیم غذایی و ورزش به تنظیم سطح قند کمک میکند. بررسی منظم سطح قند و مراجعه منظم به دکتر بسیار ضروری است.

4- مراقب زخم های خود باشید

زمانی که شما مبتلا به دیابت هستید زخم ها سریع التیام نمی یابد. اگر دچار آسیب یا خراش در سطح پوست شدید هرگز نگذارید زخم باز شود چون دچار آلودگی و عفونت می شود. زخم باید زیر نظر پزشک درمان شود.

5- محدود کردن الکل و سیگار کشیدن

در صورت مصرف دود، ترک کنید یا به حداقل برسانید. الکل و تنباکو می تواند زمانی که مبتلا به دیابت هستید آسیب واقعی وارد کند. دیابت میتواند انسان را فلج کند اگر مراقبت رژیم غذایی خود و داروهای خود نباشید پس از مدتی دیابت عوارض خود را نشان خواهد داد پس باید یک برنامه غذایی روزانه داشته باشید و داروها را مرتب مصرف کنید.

منبع : آکاایران

دستگاه ورزشی چگونه در رسیدن به وزن ایده آل به ما کمک  می کند؟

با استفاده از یک دستگاه ورزشی، می توانید روزانه کالری بیشتری مصرف کنید و بعد از گذشت چند هفته، علاوه بر کاهش وزن و شرایط وزن ایده آل، به فیزیک مناسب بدنی خود برسید. هر دستگاه ورزشی، کالری متفاوتی مصرف می کند. برای اطلاع از بهترین شیوه ورزش برای لاغری و میزان کالری مصرفی هر دستگاه ورزشی، بر روی اسم هر یک از آن ها کلیک کنید.

میزان کالری مصرفی تردمیل ، دوچرخه ثابت ، فوتبال دستی ، میز بیلیارد ، میز پینگ پنگ ، دمبل ، دستگاه بدنسازی چند کاره و ایرهاکی را در ادامه مشاهده نمایید.

heart.webp 0

شما هم می توانید در مورد این مقاله نظر دهید

تعداد رای : 0 میانگین امتیاز : 0

نظرات کاربران در مورد این مقاله

close.webp banner-diet.gif
torob
upfooter
فروشگاه لوازم ورزشی تردمیل دوچرخه ثابت فوتبال دستی میز بیلیارد
میز پینگ پنگ ایرهاکی صندلی ماساژور ماساژور پا
nazaratemoshtarian.webp
Top