9 باور غلط در استفاده از دستگاه تصفیه هوا

whatsapp-share facebook-share telegram-share

با دوستان خود به اشتراک بگذارید

ورود مقاله: 1394/08/12
person.webp 4278
heart.webp 0

بسیاری از ما بر اساس یک باور غلط، فکر می‌کنیم که هوای فضاهای بسته‌ای مثل خانه، پاک‌تر از هوای فضاهای باز است. این در حالی است که عواملی مانند استعمال دخانیات، پخت و پز، استفاده از مواد شوینده و بهداشتی، نگهداری حیوانات خانگی، مصرف مواد خوشبوکننده و آرایشی و استفاده از کفپوش‌هایی مثل موکت و فرش، باعث انتشار آلودگی در هوا شده و بسته بودن درها و پنجره‌ها، مانع تخلیه این آلودگی‌ها از محیط می‌شود. نتیجه‌ی چنین اتفاقی، انباشته شدن آلودگی در هوای محیط‌های یاد شده است.

 


باور غلط شماره 1:
درزهای در و پنجره ها را گرفته ام و و آپارتمان را کاملا نظافت کرده ام، پس آلودگی های خطرناک هوا (عامل بیماری و سرطان) نمی تواند وارد آپارتمان شود... غلط است زیرا بخش بزرگی از آلودگی هوا منشاء درون آپارتمان دارند و محصول لوازم شخصی و اثاثیه منزل و اجاق گاز هستند.

باور غلط شماره 2:

دستگاه تصفیه هوایی خریده ام که تاییدیه اف دی ای FDA امریکا را دارد. این محصول کامل است... اف دی ای یعنی معاونت فود و دراگ از وزارت بهداشت امریکا، دستگاه تصفیه هوا نه غذا و نه دارو  محسوب می شود. پس این گواهی تقلبی است ولی تمام دستگاه های تصفیه هوای موجود در بازار موثر هستند. البته دستگاه های آزمایش شده توسط موسسه استاندارد و انستیتو پاستور هم در بازار موجود هستند.

باور غلط شماره 3:
دستگاه های تصفیه هوا گران قیمت هستند و برای افراد ثروتمند عرضه می شوند... دستگاه های تصفیه هوا حتی در حدود 50 هزار تومان هم در بازار وجود دارد، ولی این دستگاه ها هوای یک اتاق و یا درون یک خودرو را  پالایش می کنند ولی می توان آن ها را جابجا کرد تا گازهای خطرناک و بوها و غبار شناور و ویروس ها و قارچ ها و دود و سرب و آزبست و امواج سرطان زا وارد دستگاه تنفسی و سیستم گردش خون ما نشود.

باور غلط شماره 4:

دستگاه های تصفیه هوا برای افراد شیک و بیماران است و افراد عامی از کودکی خاک بازی کرده اند و دود و غبار شناور برایشان سرطان زا و ..... نیست. در قدیم این همه مواد صنعتی به کار نمی رفت ولی اکنون لوازم از فلز و چوب و چرم و پشم و سنگ و پنبه طبیعی ساخته نمی شوند. بلکه اکثرا از کامپوزیت ها و مواد سنتز شیمیایی ساخته می شوند و خاکی که 40 یا 50 سال پیش در کوچه ها بود و جیوه و سربی که در دسترس عموم بود، تا این حد ذرات ریزو قابل نفوذ در سیستم گردش خون نبودند.

باور غلط شماره 5:

دستگاه های تصفیه هوا تاثیری بر مواد غذایی ندارند... تمام دستگاه های تصفیه هوا با انتشار یون های منفی و پخش اکسیژن نوزاد باعث حذف باکتری و کپک از مواد غذایی شده و تازگی میوه و سبزیجات و گوشت را مدت طولانی تری حفظ می کنند.

باور غلط شماره 6:

مهدکودک فرزند ما از بالاترین استانداردها برخوردار است و در منطقه خوبی واقع شده که نیاز به تصفیه هوا ندارد... کیف و کفش و کاپشن کودکان ما در مهدکودک از مواد سنتز شیمیایی ساخته شده است و به تدریج پلیمرهایی از آنها متصاعد می شود که با توجه به تعدد این لوازم در محیط بسته برای سلامتی زیان آور است.

باور غلط شماره 7:
بیشتر بیماری هایی که تشخیص علت آن ها با آزمایشات بسیار و تردیدها همراه است و نیازمند درمان طولانی و فرسایشی هستند، ناشی از اعصاب و یا مواد غذایی ناسالم هستند و ربطی به هوا ندارند... به طور متوسط روزی لیتر هوا وارد بدن هر انسان می شود، در صورت استفاده از هوای سالم به مدت طولانی بخش بزرگی از سموم ورودی به بدن را حذف می کنیم و بدن قوی، توانایی کافی برای پیروز شدن بر سایر عوامل را خواهد داشت.

باور غلط شماره 8:

ما مشکل قلبی و تنفسی نداریم، پس نیازی به استفاده از دستگاه تصفیه هوا نداریم... آمار ناباروری در تهران و اصفهان بیش از 2 برابر از متوسط جهانی بالاتر است. به آینده  و سلامتی کودکانتان بیندیشید. بسیاری از بیماری های پیچیده به علت تجمع سموم در بدن انسان عارض می شود.

باور غلط شماره 9:
تمام خانه را با وایتکس و شوینده تمیز کرده و گردگیری نمودم پس دیگر آلودگی هوا در این محل دربسته وجود ندارد... شوینده های موجود در ایران از مواد سنتز شیمیایی تشکیل شده و بخارات ناسالم از آن ها خارج می شود و وایتکس گاز سمی کلر متصاعد می کند.

منبع : آتي اسپرت

دستگاه ورزشی چگونه در رسیدن به وزن ایده آل به ما کمک  می کند؟

با استفاده از یک دستگاه ورزشی، می توانید روزانه کالری بیشتری مصرف کنید و بعد از گذشت چند هفته، علاوه بر کاهش وزن و شرایط وزن ایده آل، به فیزیک مناسب بدنی خود برسید. هر دستگاه ورزشی، کالری متفاوتی مصرف می کند. برای اطلاع از بهترین شیوه ورزش برای لاغری و میزان کالری مصرفی هر دستگاه ورزشی، بر روی اسم هر یک از آن ها کلیک کنید.

میزان کالری مصرفی تردمیل ، دوچرخه ثابت ، فوتبال دستی ، میز بیلیارد ، میز پینگ پنگ ، دمبل ، دستگاه بدنسازی چند کاره و ایرهاکی را در ادامه مشاهده نمایید.

heart.webp 0

شما هم می توانید در مورد این مقاله نظر دهید

تعداد رای : 0 میانگین امتیاز : 0

نظرات کاربران در مورد این مقاله

close.webp banner-diet.gif
upfooter
فروشگاه لوازم ورزشی تردمیل دوچرخه ثابت فوتبال دستی میز بیلیارد
میز پینگ پنگ ایرهاکی صندلی ماساژور ماساژور پا
Top