5 روش آسان برای ماندگاری بیشتر پدیکور

whatsapp-share facebook-share telegram-share

با دوستان خود به اشتراک بگذارید

ورود مقاله: 1394/08/11
person.webp 4450
heart.webp 0

مراقبت از بعضی از چیزها، سخت و پیچیده است، مانند یک پدیکور تازه. پدیکور باعث می شود از سر تا پا احساس مسئولیت کنید. اما این احساس، با پوسته پوسته شدن پدیکور خراب می شود (مخصوصا در فصل تابستان و به هنگام پوشیدن صندل). اما خوشحال باشید، ما برای ماندگاری بیشتر پدیکورتان، بهترین نکات را جمع آوری کرده ایم!

 


1- در سالن، از لاک خودتان استفاده کنید
بخشی از جذابیت انجام پدیکور در سالن، وجود لاک های رنگارنگ و متنوع است. اما شما نمی دانید که آن بطری ها چقدر قدیمی هستند! همانطور که می دانید هنگامیکه لاک کهنه شود، راحت تر پوسته می دهد و هنگام استفاده، نرم و روان نیست. بعضی از آرایشگاه ها، چند قطره استون یا یک ماده ی روان کننده ی دیگر به لاک اضافه می کنند تا میزان رنگدانه را بیشتر کنند و بتوانند مدت بیشتری از لاک استفاده کنند. این کار هم، می تواند باعث پوسته دادن بیشتر شود. بنابراین لاک خودتان را همراه داشته باشید. بعلاوه، اگر ناخن تان ترک خورد یا پوسته داد، می توانید بسادگی آن را در خانه ترمیم کنید.

2- از فرمول هایی که سریع خشک می شوند، استفاده نکنید
اگر می خواهید یک پدیکور با دوام داشته باشید، باید صبور باشید. لاک هایی که علامت «خشک شدن سریع» دارند، شاید بسیار مفید بنظر برسند، اما اغلب قبل از اینکه کامل به ناخن بچسبند خشک می شوند، در نتیجه راحت تر هم پوسته پوسته می شوند.

3- از روکش لاک استفاده کنید
روکش های لاک یا تاپ کت ها، یک سد محافظتی برای کمک به چسبندگی بیشتر لاک ناخن، ایجاد می کنند. آن ها هم ممکن است پوسته پوسته شوند و لاک زیرشان را نمایان کنند. برای حفاظت بهتر، یک روز در میان از یک روکش لاک بی رنگ استفاده کنید.

4- مراقب کفش هایتان باشید

برای جلوگیری از ایجاد لکه، در صورت امکان، ۱۰ تا ۱۲ ساعت پس از پدیکور، از پوشیدن کفشهای جلوبسته خودداری کنید. اگر پدیکور را در خانه انجام می دهید و می خواهید بعد از آن بیرون بروید، از سالن های زیبایی تقلید کنید: قبل از لاک زدن، صندل جلو باز بپوشید (استفاده از جدا کننده های انگشتان نیز مفید است). یکی دیگر از ترفندهای پدیکور برای محافظت بیشتر، مالیدن کمی روغن مخصوص کوتیکول روی ناخن تازه ی لاک زده است.

5- به ناخن هایتان، بیشتر آبرسانی کنید
روغن مخصوص کوتیکول، ناخن و پوست اطراف آنرا هیدراته می کند و سالم نگه می دارد. زیرا لاک به ناخن های خشک و شکننده بخوبی نمی چسبد. مرطوب نگاه داشتن ناخن ها، باعث پوسته پوسته شدن کمتر می شود. قبل از رفتن به سالن یا لاک زدن در خانه، از یک روغن کوتیکول کاملا طبیعی استفاده کنید. این کار را بعد از دوش آب گرم ( نه داغ ) انجام دهید، زیرا در آن زمان پوست، بهتر رطوبت را جذب می کند. برای زیباتر کردن انگشتانتان، روزانه با مقداری روغن، آنها را ماساژ دهید.

منبع : آکاایران

دستگاه ورزشی چگونه در رسیدن به وزن ایده آل به ما کمک  می کند؟

با استفاده از یک دستگاه ورزشی، می توانید روزانه کالری بیشتری مصرف کنید و بعد از گذشت چند هفته، علاوه بر کاهش وزن و شرایط وزن ایده آل، به فیزیک مناسب بدنی خود برسید. هر دستگاه ورزشی، کالری متفاوتی مصرف می کند. برای اطلاع از بهترین شیوه ورزش برای لاغری و میزان کالری مصرفی هر دستگاه ورزشی، بر روی اسم هر یک از آن ها کلیک کنید.

میزان کالری مصرفی تردمیل ، دوچرخه ثابت ، فوتبال دستی ، میز بیلیارد ، میز پینگ پنگ ، دمبل ، دستگاه بدنسازی چند کاره و ایرهاکی را در ادامه مشاهده نمایید.

heart.webp 0

شما هم می توانید در مورد این مقاله نظر دهید

تعداد رای : 0 میانگین امتیاز : 0

نظرات کاربران در مورد این مقاله

close.webp banner-diet.gif
upfooter
فروشگاه لوازم ورزشی تردمیل دوچرخه ثابت فوتبال دستی میز بیلیارد
میز پینگ پنگ ایرهاکی صندلی ماساژور ماساژور پا
Top