نکات مهم در ورزش پینت بال

whatsapp-share facebook-share telegram-share

با دوستان خود به اشتراک بگذارید

ورود مقاله: 1394/08/10
person.webp 7625
heart.webp 4

پینت بال با پتانسیل بی نهایت بودن قوانین و تنوع بازی می‌ شود همیشه قبل از بازی قوانین تعریف می‌ شوند. مهمترین قانون بازی این است که بازیکنان اهداف خاصی را انجام دهند بدون اینکه بوسیله توپ‌ ها مورد هدف قرار گیرند. هنگامی که بازیکنی مورد هدف قرار می‌گیرد بوسیله توپ باید تفنگش را بالا گرفته که به معنی بازی است و باید میدان بازی را ترک گوید یا به منطقه شروع عملیات باز گردد. بر اساس توافقات بازی یک بازیکن ممکن است بتواند از دوباره بازگردد یا به کلی از بازی خارج شود.

 


Overshooting:
به تیراندازی بیش از حد به حریف از روی دشمنی یا تصادفی Overshoot گفته می‌شود. در مسابقات حرفه‌ای برای شلیک بیش از حد معمولا با توجه به قوانین ترنومتر جریمه ‌هایی در نظر گرفته می‌ شود که پنالتی نامیده می‌شوند.

سرازیری نواخت تیر:
رمپینگ از خصوصیات بسیاری از تفنگ‌های الکترونیکی است جایی که پس از شلیک‌ های بسیار زیاد و سریع و یا بالای حد آستانه نواخت تیر توسط بازیکن انجام شود. اسلحه شروع به شلیک بسیار سریع تر از ماشه می ‌کند. رمپینگ عموما در بسیاری از میادین ممنوع است مگر در برخی از مسابقات خاص آنهم در شرایط خاص.

محل اغاز حمله بازیکنان:

پینت بال عموما به دو صورت بازی می‌شود یکی در زمین های تجاری که برای بازی نیاز به پرداخت ورودی است و زمین ‌های شخصی که هرکدام می‌ توانند شامل زمین‌ های بسیار متنوعی با اندازه‌ ها و طرحواره‌ های متنوعی باشند. یک زمین می‌ تواند شامل بسیاری از موانع طبیعی یا مصنوعی باشد که می ‌توان آن ها را به صورت یک محیط خاص جنگلی یا شهری کرد و یا حتی می‌تواند شامل محتوایی تاریخی باشد. میدان‌ های کوچکتر همانند زمین ‌های اسپید بال یا زمین‌ های مسابقات می ‌تواند شامل موانع وسنگر هایی به صورت باد کردنی باشد. میادین تجاری می ‌توانند شامل امکاناتی چون حمام، مناطق تفریحی، قفسه مسئول نگهداری وسایل پر کننده‌های مخازن‌های هوا و رستوران باشند.

سطوح مختلف بازی:

ورزش پینت بال در سه سطح تفریحی، سناریویی و قهرمانی و در فرمت رسمی و غیررسمی انجام می شود. در بازی تفریحی، داشتن تجربه قبلی برای بازیکن ضرورت ندارد و هر شخص آماتوری می تواند در آن بازی کند. گروه های دوستی و خانوادگی برای سرگرمی و ایجاد ساعتی خوش و خاطراتی ماندگار از این سطح استقبال خوبی دارند.

انجام قوانین بازی:

بازی‌های منظم توسط داوران بررسی می‌ شوند. آن ها کنترل می‌ کنند که ایمنی بازیکنان حفظ شوند و قوانین بازی انجام شوند. هنگامی که بازیکنی توسط رنگ علامت زده شود آن ها او را از بازی به بیرون فرا می‌خوانند البته رقابت دهندگان انتظار خروجی رسمی و با افتخار را دارند.

منبع : آکاایران

دستگاه ورزشی چگونه در رسیدن به وزن ایده آل به ما کمک  می کند؟

با استفاده از یک دستگاه ورزشی، می توانید روزانه کالری بیشتری مصرف کنید و بعد از گذشت چند هفته، علاوه بر کاهش وزن و شرایط وزن ایده آل، به فیزیک مناسب بدنی خود برسید. هر دستگاه ورزشی، کالری متفاوتی مصرف می کند. برای اطلاع از بهترین شیوه ورزش برای لاغری و میزان کالری مصرفی هر دستگاه ورزشی، بر روی اسم هر یک از آن ها کلیک کنید.

میزان کالری مصرفی تردمیل ، دوچرخه ثابت ، فوتبال دستی ، میز بیلیارد ، میز پینگ پنگ ، دمبل ، دستگاه بدنسازی چند کاره و ایرهاکی را در ادامه مشاهده نمایید.

heart.webp 4

شما هم می توانید در مورد این مقاله نظر دهید

تعداد رای : 2 میانگین امتیاز : 1

نظرات کاربران در مورد این مقاله

close.webp banner-diet.gif
torob

به جمع ۲۵۰ هزار نفری ما بپیوندید.

در اینستاگرام هر روز تخفیف ویژه داریم!

atisportgroup@
upfooter

برخی از مشتریان ما:

فروشگاه لوازم ورزشی تردمیل دوچرخه ثابت فوتبال دستی میز بیلیارد
میز پینگ پنگ ایرهاکی صندلی ماساژور ماساژور پا
atisport-moshtari3.webp
Top