هر آنچه که باید درباره ورزش اسکواش بدانیم !

whatsapp-share facebook-share telegram-share

با دوستان خود به اشتراک بگذارید

ورود مقاله: 1394/08/09
person.webp 4920
heart.webp 0

اسکواش ورزشی است که  نیاز به آمادگی جسمانی بالا دارد. کم و زیاد شدن سرعت و شتاب‌ های پی‌درپی ممکن است باعث مشکلات قلبی شود به همین دلیل مراقبت ‌هایی برای جلوگیری از خطرات احتمالی لازم است. این ورزش نیاز به شرایط فیزیکی بسیار خوبی دارد و از دوران کودکی قابل انجام است.

 


فواید اسکواش:
اسکواش باعث انعطاف پذیری بیشتر و سرعت و عکس‌العمل بالاتر می‌شود. این ورزش استقامت بدن را به هنگام فعالیت شدید بیشتر می‌ کند و سبب شتاب بیشتر و بهبود سریعتر می ‌شود. این ورزش باعث تحریک ماهیچه‌ های قلب و بالا رفتن استقامت بدن می‌شود.

نکات مورد توجه در ورزش اسکواش:

شدت تغییرات فیزیکی و شتاب پی در پی ممکن است به قلب و عروق فشار بیاورد بنابراین از سن 40 سالگی به بالا باید ورزشکاران تست ‌های ورزشی بدهند تا از نبود خطر مطمئن شوند. افرادی که از فضای بسته واهمه دارند (claus trophobia) ممکن است در زمین اسکواش احساس ناراحتی کنند، بنابراین بهتر است این ورزش را انجام ندهند.

آسیب‌ شناسی اسکواش:

این ورزش ممکن است باعث درد در نواحی شانه ‌ها و آرنج‌ ها شود و مشکلاتی برای ناحیه پشت و کمر ایجاد کند، همچنین احتمال پیچ‌خوردگی زانو و آرنج در این ورزش زیاد است. باید با مراقبت بیشتر از گرفتگی عضلات و مشکلات قلبی نیز جلوگیری کرد.

سایر توصیه‌ ها:
تجهیزات ورزشی مانند راکت و کفش خود را با احتیاط انتخاب کنید. این ورزش را همراه با ورزش‌ های استقامتی دیگر انجام دهید. قبل از ورزش بدن خود را گرم کنید. حین مسابقه چند ثانیه استراحت کنید و آب مصرف کنید.

منبع : ایسنا

دستگاه ورزشی چگونه در رسیدن به وزن ایده آل به ما کمک  می کند؟

با استفاده از یک دستگاه ورزشی، می توانید روزانه کالری بیشتری مصرف کنید و بعد از گذشت چند هفته، علاوه بر کاهش وزن و شرایط وزن ایده آل، به فیزیک مناسب بدنی خود برسید. هر دستگاه ورزشی، کالری متفاوتی مصرف می کند. برای اطلاع از بهترین شیوه ورزش برای لاغری و میزان کالری مصرفی هر دستگاه ورزشی، بر روی اسم هر یک از آن ها کلیک کنید.

میزان کالری مصرفی تردمیل ، دوچرخه ثابت ، فوتبال دستی ، میز بیلیارد ، میز پینگ پنگ ، دمبل ، دستگاه بدنسازی چند کاره و ایرهاکی را در ادامه مشاهده نمایید.

heart.webp 0

شما هم می توانید در مورد این مقاله نظر دهید

تعداد رای : 0 میانگین امتیاز : 0

نظرات کاربران در مورد این مقاله

close.webp banner-diet.gif
upfooter
فروشگاه لوازم ورزشی تردمیل دوچرخه ثابت فوتبال دستی میز بیلیارد
میز پینگ پنگ ایرهاکی صندلی ماساژور ماساژور پا
Top