موارد استفاده از اسکی فضایی

whatsapp-share facebook-share telegram-share

با دوستان خود به اشتراک بگذارید

تاریخ ویرایش: 1400/06/15
ورود مقاله: 1394/08/07
person.webp 7517
heart.webp 0

مردم هميشه به دنبال راهی براي كاهش وزن خود هستند همه نوع فعاليت ورزشي باعث كاهش چربي بدن مي شود، امروزه دستگاههايي وارد بازار شده كه مي تواند جانشيني مطلوب براي فعاليت هاي ورزشي بدون وسيله باشد، مثلاً تردميل، دوچرخه ثابت و ....... اسكي فضايي يا الپتيكال نيز يكي از اين وسايل است.
 

 

بیماران قلبی و ریوی:
بیماران قلبی و ریوی با ورزش های ملایم می توانند ظرفیت هوازی ریه های خود را زیاد کرده و بر قدرت ضربان قلب خود بیافزایند. در نتیجه توان هوازی آنها یعنی استقامت و تحمل فعالیت آنها افزایش می یابد.

بیماران دیابتی:
ورزش به بیماران دیابتی (نوع 2) کمک میکند که راحت تر قند خونشان را کنترل کنند؛ زیرا افزایش سوخت و ساز بدن در زمان ورزش باعث مصرف سریعتر قند خون میشود. در ضمن ورزش حساسیت سلول های بدن را نسبت به انسولین افزایش می دهد.

فشار خون:
در بیمارانی که به هر علتی دچار ضایعه عروقی و فشار خون هستند، ورزش هایی مناسب می باشند که زیاد باعث تغییر فشار خون و تنگ و گشاد شدن عروق نمی شوند. بنابراین ورزشهای ملایم منظم و روزانه نه تنها مشکلی ایجاد نمی کنند بلکه از پیشرفت بیماری جلوگیری کرده و به بهبودی آن کمک می کنند. از این رو ورزش با دستگاه اسکی فضایی بسیار مفید است.

کمردرد با کاهش زمان تمرین و افزایش دفعات آن:
افرادی که دچار کمردرد می باشند، می توانند با کمک این دستگاه به ورزش بپردازند چون در تمرین با این دستگاه مهره های کمر بسیار کم حرکت می کنند. ولی باید مدت زمان تمرین را کم و دفعات آن را زیاد کرد.

کاهش وزن:
تمامی فعالیت های ورزشی باعث افزایش سوخت و ساز بدن شده و مصرف انرژی را در بدن افزایش می دهند. انرژی بدن از مولکول هایی به نام ATP تامین می شود. افزایش مصرف انرژی بدن باعث تغییر منبع تولید ATP از قند های ساده به چربی ها می شود. مصرف بیشتر از معمول چربی ها باعث کوچک شدن بافت های چربی بدن، کاهش وزن و تناسب اندام می شود.

پیشگیری از آرتروز:
ورزش هایی که در طی انجام آنها نیروی ملایمی به صورت عمودی بطور متناوب به غضروف مفصلی زانو وارد میشود؛ از جمله راه رفتن و دویدن ملایم یا ورزش با دستگاه هایی نظیر تردمیل، استپر، اسکی ثابت و دوچرخه ثابت، باعث بهبود تغذیه غضروف مفصلی و پیشگیری از تخریب آن می شود. با توجه به این که تخریب غضروف مفصلی مهمترین عامل ایجاد آرتروز است، این ورزش ها باعث پیشگیری از آرتروز می شوند.

برای خانم های باردار(مدل های دارای حالت نشسته):
وضعیت ورزش با این دستگاه در حالت نشسته به گونه ایست که خانم های باردار به راحتی و بدون هیچ گونه خطری می توانند با آن ورزش کنند. با توجه به اینکه فعالیت هایی که در آن خم شدن، پریدن، دویدن و پیچیدن و احتمال آسیب وجود دارد برای خانم های باردار بسیار خطرناکند این دستگاه شرایط امنی را برای آنها فراهم می آورد.

تراکم استخوان(در صورت استفاده از وضعیت ایستاده):
تمریناتی که در طی انجام آن ها به محور طولی استخوان ها فشار وارد می شود باعث استخوان سازی، جذب کلسیم از خون و افزایش تراکم استخوان میشوند.

افزایش توان استقامتی بدن:
ورزش هایی مثل پیاده روی، دوچرخه سواری و ... باعث افزایش استقامت بدن می شود.

کاهش کلسترول خون:
در آزمایشات مختلفی که توسط دانشمندان مختلف صورت گرفته است، بیان شده است: که ورزش منظم روزانه باعث کاهش میزان کلسترول مضر و افزایش مقدار کلسترول مفید خون می شود.

موارد عدم استفاده:

بیماری های التهابی زانو:
حرکاتی که مستلزم خم شدن و باز شدن های پشت سر هم زانو می باشند در کسانی که به آرتروز زانو مبتلا هستند موجب آسیب بیشتر به باقیمانده غضروف مفصلی و صفحه ی انتهایی استخوان های این مفاصل شده و التهابات موجود را افزایش میدهند. حال اگر این حرکات قدرتی باشند، فشار زیادی بر مفصل زانو وارد می کنند، ضررشان بیشتر است.

درد مفاصل اندام تحتانی:
درد در یک مفصل می تواند از عوامل مختلفی نشات گرفته باشد. از جمله؛ عوامل استخوانی، کپسولی، تاندونی و عضلانی و عوامل مربوط به رباط ها. در تمامی این موارد وارد آوردن فشار به مفصل و حرکت دادن آن باعث افزایش درد، التهاب و آسیب می شود.


منبع : پیام اسپورت

دستگاه ورزشی چگونه در رسیدن به وزن ایده آل به ما کمک  می کند؟

با استفاده از یک دستگاه ورزشی، می توانید روزانه کالری بیشتری مصرف کنید و بعد از گذشت چند هفته، علاوه بر کاهش وزن و شرایط وزن ایده آل، به فیزیک مناسب بدنی خود برسید. هر دستگاه ورزشی، کالری متفاوتی مصرف می کند. برای اطلاع از بهترین شیوه ورزش برای لاغری و میزان کالری مصرفی هر دستگاه ورزشی، بر روی اسم هر یک از آن ها کلیک کنید.

میزان کالری مصرفی تردمیل ، دوچرخه ثابت ، فوتبال دستی ، میز بیلیارد ، میز پینگ پنگ ، دمبل ، دستگاه بدنسازی چند کاره و ایرهاکی را در ادامه مشاهده نمایید.

heart.webp 0

شما هم می توانید در مورد این مقاله نظر دهید

تعداد رای : 0 میانگین امتیاز : 0

نظرات کاربران در مورد این مقاله

no-photo.webp

ali

3
0
1395/10/11

بنده برخی مطالب سایت درباره لوازم و تجهیزات ورزشی را مطالعه کردم.عالی و مفید هستند.موفق باشید

آیا این نظر برایتان مفید بود ؟
3
0
close.webp banner-diet.gif
torob
upfooter
فروشگاه لوازم ورزشی تردمیل دوچرخه ثابت فوتبال دستی میز بیلیارد
میز پینگ پنگ ایرهاکی صندلی ماساژور ماساژور پا
nazaratemoshtarian.webp
Top