مزایای استفاده از تخت ماساژ میگان

whatsapp-share facebook-share telegram-share

با دوستان خود به اشتراک بگذارید

ورود مقاله: 1394/08/03
person.webp 4837
heart.webp 0

تخت میگان قابلیت های ماساژ حرارت، طب فشاری، و تکنیک های درمان دستی را با یکدیگر ترکیب کرده است. تخت میگان به صورت مکانیزه عمل کرده و مجهز به توپ های یشم سبز گرمایشی مادون قرمز است که بر روی بدن حرکت داده می شود و عملکرد کشش، فشار، و ماساژ بدن را از ناحیه سر تا انگشتان پا انجام می دهد.

 


1- بهبود انعطاف پذیری عضلات و فرآیند چرخش خون در بدن:
گرمای مادون قرمز می تواند به لایه های عمیق پوست نفوذ کرده و بطور موثر در مقایسه با روش های سنتی باعث بهبود فرآیند چرخش خون و آزاد شدن گرفتگی در عضلات و مفاصل شود. ماساژ یشم سبز عضلات و تاندون های اطراف ستون فقرات، کاهش گرفتگی، آزاد کردن ریشه های عصب، و بهبود فرآیند چرخش خون و نیز افزایش انعطاف پذیری بدن از مزایای ناشی از استفاده تخت مگان می باشند.

2- کاهش درد و سفتی:
بسیاری از افراد امروزه به دنبال ماساژ درمانی به منظور کاهش سفتی، گرفتگی و درد عضلات خود هستند. تخت ماساژ مگان می تواند سفتی و ورم ایجاد شده در مفاصل و بافت ارتباطی را کاهش دهد. نتایج حاصل از استفاده این تخت نشان دهنده کاهش درد بیمار با عملکرد مستقیم بر روی انتهای آزاد اعصاب و نیز اعصاب محیطی است. علاوه بر این، گرمای مادون قرمز می تواند باعث تولید اندورفین (ماده طبیعی مسکن درد در بدن انسان) شود. گرفتگی عضلات باعث مسدود شدن فرآیند تامین اکسیژن و مواد مغذی می شود که در نتیجه، التهاب ناشی از تجمع مواد سمی در بافت عضله را به همراه دارد.

3- ریکلس کردن و تثبیت وضعیت:
هنگامی که بافت های بدن گرم شده، با استفاده از روش های ماساژ طب فشاری کشیده می شوند و در یک موقعیت خاص برای حداقل ۱۰ ثانیه بطور مکرر قرار می گیرند، بافت های بدن نحوه تثبیت موقعیت طولی خود را فرا می گیرند. در صورتی که این روش برای حداقل ۲۰ جلسه بر روی بیمار تکرار شود، طول جدید عضلات می تواند در موقعیت مناسب تثبیت گردد. مطالعات انجام شده در این حوزه نشان می دهد افرادی که از آسیب دیدگی های ناحیه کمر، درد کمر، و مشکلات عصب نخاعی رنج می برند، می توانند از مزایای ناشی از ترکیب روش های گرما درمانی با امواج مادون قرمز، ماساژ و طب فشاری در ناحیه کمر بهره مند گردند.

4- بهبود سطح انرژی:
تخت ماساژ مگان از مسیرهای بایو الکتریک مورد توجه در روش های درمان سنتی چین به نام مریدین برای ایجاد مزایای ناشی از طب فشاری در نقاط انرژی مختلف بدن استفاده می نماید. در واقع، ماساژ یشم سبز با فشار گرمایی بر روی نقاط طب فشاری باعث آزاد شدن محل های تجمع گرفتگی و انرژی می شود و این شرایط می تواند تاثیر منفی بر عملکرد سیستم های حیاتی بدن همچون قلب، ریه ها، و کیسه صفرا داشته باشد. علاوه بر این، استفاده از تخت مگان می تواند تاثیر ناشی از یون های منفی را در هنگام گرما درمانی با یشم سبز بر طرف نماید. با ترکیب کردن یشم سبز و گرمای امواج مادون قرمز با ماساژ و طب فشاری می توان درد و سفتی ایجاد شده در عضلات را کاهش داده و باعث افزایش فرآیند چرخش خون و تسهیل حرکت عضله و نیز بهبود سطح انرژی و احساس سلامتی فرد بیمار شد.

5- احساسی شبیه به یک ساعت پیاده روی با سرعت زیاد را برای بیمار ایجاد کند
6- باعث سوزاندن کالری در بدن بیمار شود
7- سطح گلوکز خون را افزایش دهد
8- سطح سلامتی فرد را بهبود بخشد
9- فشار خون و کلسترول را کاهش دهد
10- متابولیسم بدن را افزایش دهد
11- وضعیت مو، پوست، و ناخن ها را بهبود بخشد
12- عملکرد سیستم گوارشی را بهتر کند

افراد مناسب برای استفاده از تخت میگان:
همه افراد می توانند از این تخت استفاده کنند. افراد مختلف معمولاً ۲۸ تا ۳۴ دقیقه را بر روی این تخت سپری می کنند و پس از آن می توانند احساس بسیار بهتری داشته باشند. بعضی از افراد که ممکن است درد کمر یا درد مزمن بافت یا فیبرومیالژیا داشته باشند و کسانی که به دنبال بهبود احساس و ریلکس کردن هستند یا سطح فشار خون آن ها پایین است، می توانند از مزایای تخت مگان به خوبی بهره مند شوند. این تخت می تواند به بهبود فرآیند گردش خون و دفع سموم بدن کمک موثر نماید. به هر حال، نتایج حاصل از این روش درمانی می تواند در سطوح مختلف بطور گسترده قابل مشاهده باشد.

موارد منع استفاده:
زنان باردار یا افرادی که با مشکلات تشکیل لخته خون یا رقیق شدن خون مواجه هستند، یا افرادی که دستگاه تنظیم ضربان قلب یا ایمپلنت های فلزی دارند، نباید از این تخت استفاده نمایند.

منبع : آتي اسپرت

دستگاه ورزشی چگونه در رسیدن به وزن ایده آل به ما کمک  می کند؟

با استفاده از یک دستگاه ورزشی، می توانید روزانه کالری بیشتری مصرف کنید و بعد از گذشت چند هفته، علاوه بر کاهش وزن و شرایط وزن ایده آل، به فیزیک مناسب بدنی خود برسید. هر دستگاه ورزشی، کالری متفاوتی مصرف می کند. برای اطلاع از بهترین شیوه ورزش برای لاغری و میزان کالری مصرفی هر دستگاه ورزشی، بر روی اسم هر یک از آن ها کلیک کنید.

میزان کالری مصرفی تردمیل ، دوچرخه ثابت ، فوتبال دستی ، میز بیلیارد ، میز پینگ پنگ ، دمبل ، دستگاه بدنسازی چند کاره و ایرهاکی را در ادامه مشاهده نمایید.

heart.webp 0

شما هم می توانید در مورد این مقاله نظر دهید

تعداد رای : 0 میانگین امتیاز : 0

نظرات کاربران در مورد این مقاله

close.webp banner-diet.gif
upfooter
فروشگاه لوازم ورزشی تردمیل دوچرخه ثابت فوتبال دستی میز بیلیارد
میز پینگ پنگ ایرهاکی صندلی ماساژور ماساژور پا
Top