5 نکته برای کاهش علائم و عوارض واریس

whatsapp-share facebook-share telegram-share

با دوستان خود به اشتراک بگذارید

ورود مقاله: 1394/07/29
person.webp 4244
heart.webp 0

واریس‌ ورید های پا یکی از مشکلاتی است که همه را ناراحت می ‌کند. برخی از افراد به علت برخی از شرایط زمینه‌ ساز، ممکن است به طور گریز ‌ناپذیری به واریس مستعدتر باشند. اما اقدامات پیشگیری‌ و تکنیک ‌های پزشکی بسیاری برای کاهش ظهور ورید واریسی و درد ناشی از آن ها وجود دارد.


1- به علائم بیماری دقت کنید:
گرچه ورید های عنکبوتی اغلب مایه نگرانی هستند، ممکن است با علائمی مانند خستگی، گرفتگی شبانه عضلات، تورم ساق پا یا خارش در اطراف برخی وریدها همراه باشند. در صورتی که هر یک از این علائم را داشتید با دکترتان تماس بگیرید.

2- فعال بمانید:
پیاده‌روی، دوچرخه‌سواری، شناکردن و سایر فعالیت ‌هایی که خون را در پاها در گردش نگه می‌ دارند، به کاهش فشار و تجمع خون در ورید های پا کمک می کنند.تغییر دادن وضعیت یا به طور مکرر منقبض کردن عضلات ساق پا، می ‌تواند به جریان خون کمک کند.

3- وزن‌ خود را در حد سالم نگهدارید:

این کار با برطرف کردن فشار بر روی پاها‌یتان که باعث می شود ورید ها به سطح بیایند، به پیشگیری از ایجاد ورید های واریسی و عنکبوتی کمک می‌کند.

4- جوراب ‌های کشی بپوشید:

جوراب ‌های واریس فشار را به صورت یکسان توزیع می ‌کنند. اما مراقب باشید که این لباس‌ های کشی در اطراف برخی از بخش ‌های بدن، مانند کمر و کشاله ران ممکن است مانع جریان یافتن خون شود، و عملا به ایجاد وریدهای عنکبوتی و واریسی بینجامد.

5- خودتان را خنک نگه دارید:
حرارت مفرط در حمام یا سونا ممکن است تورم وریدی را افزایش دهد، و به تجمع خون بینجامد.

منبع : آتي اسپرت

دستگاه ورزشی چگونه در رسیدن به وزن ایده آل به ما کمک  می کند؟

با استفاده از یک دستگاه ورزشی، می توانید روزانه کالری بیشتری مصرف کنید و بعد از گذشت چند هفته، علاوه بر کاهش وزن و شرایط وزن ایده آل، به فیزیک مناسب بدنی خود برسید. هر دستگاه ورزشی، کالری متفاوتی مصرف می کند. برای اطلاع از بهترین شیوه ورزش برای لاغری و میزان کالری مصرفی هر دستگاه ورزشی، بر روی اسم هر یک از آن ها کلیک کنید.

میزان کالری مصرفی تردمیل ، دوچرخه ثابت ، فوتبال دستی ، میز بیلیارد ، میز پینگ پنگ ، دمبل ، دستگاه بدنسازی چند کاره و ایرهاکی را در ادامه مشاهده نمایید.

heart.webp 0

شما هم می توانید در مورد این مقاله نظر دهید

تعداد رای : 0 میانگین امتیاز : 0

نظرات کاربران در مورد این مقاله

close.webp banner-diet.gif
torob
upfooter
فروشگاه لوازم ورزشی تردمیل دوچرخه ثابت فوتبال دستی میز بیلیارد
میز پینگ پنگ ایرهاکی صندلی ماساژور ماساژور پا
nazaratemoshtarian.webp
Top