تجهیزات لازم و ضروری برای کوهنوردی

whatsapp-share facebook-share telegram-share

با دوستان خود به اشتراک بگذارید

ورود مقاله: 1394/07/27
person.webp 6174
heart.webp 0

آگاه بودن از مخاطرات کوهنوردی تا حد زیادی  می‌تواند بر موفقیت برنامه بیافزاید و برخورداری از تجهیزات لازم تا حدودی می‌تواند به ما در مواجهه و غلبه بر خطرات کمک کند. همچنین اجرای ورزش کوهنوردی با استفاده از امکانات و تجهیزات مناسب، برنامه‌ ای امن ‌تر و بهتر را برای ما رقم می‌زند.

 


1- کفش:
یکی از نکات مهم در موردکفش کوه ضد آب بودن کفش است. بعد از هر سفر حتما کفش را بشورید و روی آن روغن مناسب بمالید.

2- کوله پشتی:

حجم زیر ۳۰ لیتر مناسب نیست و هر چه کوله شما بند و جیب بیشتر داشته باشد بهتر است. مهم ترین نکته، امکان تنظیم کوله است. با بست های مختلف شما باید بتوانید، تمام قسمت های کوله را تنگ یا گشاد کنید. کوله باید کاملا به بدن چسبیده باشد. از آویزان کردن وسائل روی کوله هم بهتر است خودداری کنید.
 
3- کیف کمری:

کیف کمری برای مسیر هایی که نیاز است با سرعت بالا بروید خیلی مفید است، سبک است و لوازم کم وزن در آن جا می گیرد. اگر همراه با کوله پشتی باشد می توانید لوازم خیلی ضروری را در آن قرار دهید.

4- کیسه خواب: 
کیسه خواب مدل های مختلفی دارد، مثلا اگر در چادر هستید جنس معمولی آن که سرمای کمتری را تحمل می کند نیز خوب است. ولی اگر قصد دارید در فضای باز هم بخوابید، در فصل تابستان و بهار همان مدل معمولی همراه با لباس هم جواب می دهد.

5- قاشق و چنگال:
فلزی باشد که شکسته نشود.

6- ظرف و بسته بندی:
از حمل ظرف های شیشه ای خود داری کنید. ظرف های پلاستیکی دردار برای حمل مواد غذایی بسیار مفید است.

7- زیرانداز:
زیرانداز بهتر است که استاندارد باشد. از ملافه بجای زیر انداز استفاده نکنید. زیرانداز اگر خوب و پهن باشد و ضد آب هم باشد می توانید برای زیر کیسه خواب هم از آن استفاده کنید.

8- چراغ قوه: 
اگر مخصوص کوه باشد و یا امکان بسته شدن به سر را نیز داشته باشد خیلی خوب است. فراموش نکنید برای چراغ قوه از باطری اصلی استفاده کنید و قبل از حرکت حتما آن را تست کنید.

9- چادر:
چادر کوچک خیلی بهتر است. چادر بزرگتر از ۳ نفره حمل نکنید. چراغ مخصوص برای داخل چادر فراموش نشود.

9- مواد غذایی: 

خوراکی هر چه دوست دارید همراه داشته باشید ولی به اندازه خودتان، اما شکلات و قند زیاد هم داشته باشید ضرری ندارد.

10- کمک های اولیه: 
چسب زخم، باند، گاز استریل، بتادن، پماد درد، باند کشی، چسب کاغذی، الکل، باند کشی، ویکس، قرص سرماخوردگی، قرص استامینوفن حتما همراه داشته باشید. اگر بیماری خاصی دارید حتما داروهای تخصصی خود را همراه داشته باشید و حتما حتما به ۱ یا ۲ نفر از بچه های گروه دقیقا مشکل خود را توضیح دهید.

لوازم بهداشتی: 
نخ دندان - وازلین (برای جلوگیی از عرق سوز شد اعضای بدن و همچنین بعد از سوختگی پوست با نور خورشید)، اسپری (خنک باشد و خوش بو) - دستمال کاغذی

تذکر : وسایل مناسب برای هر صعود توسط مسئول گروه کوهنوردی قبل از صعود کنترل می شود و در صورت کامل نبودن تجهیزات، به خاطر سلامت افراد گروه از صعود افراد فاقد تجهیزات مناسب جلوگیری می شود.

منبع : آتي اسپرت

دستگاه ورزشی چگونه در رسیدن به وزن ایده آل به ما کمک  می کند؟

با استفاده از یک دستگاه ورزشی، می توانید روزانه کالری بیشتری مصرف کنید و بعد از گذشت چند هفته، علاوه بر کاهش وزن و شرایط وزن ایده آل، به فیزیک مناسب بدنی خود برسید. هر دستگاه ورزشی، کالری متفاوتی مصرف می کند. برای اطلاع از بهترین شیوه ورزش برای لاغری و میزان کالری مصرفی هر دستگاه ورزشی، بر روی اسم هر یک از آن ها کلیک کنید.

میزان کالری مصرفی تردمیل ، دوچرخه ثابت ، فوتبال دستی ، میز بیلیارد ، میز پینگ پنگ ، دمبل ، دستگاه بدنسازی چند کاره و ایرهاکی را در ادامه مشاهده نمایید.

heart.webp 0

شما هم می توانید در مورد این مقاله نظر دهید

تعداد رای : 0 میانگین امتیاز : 0

نظرات کاربران در مورد این مقاله

close.webp banner-diet.gif
torob
upfooter
فروشگاه لوازم ورزشی تردمیل دوچرخه ثابت فوتبال دستی میز بیلیارد
میز پینگ پنگ ایرهاکی صندلی ماساژور ماساژور پا
nazaratemoshtarian.webp
Top