4 فایده برتر توپ های بدنسازی

whatsapp-share facebook-share telegram-share

با دوستان خود به اشتراک بگذارید

ورود مقاله: 1394/07/26
person.webp 5893
heart.webp 0

توپ های ورزشی بدن سازی معمولا از هوا پر شده اند. جنس شان از PVC ارتجاع پذیر بوده و قطرشان بین ۳۵ تا ۸۵ سانتی متر تفاوت دارد. این توپ ها علاوه بر بدن سازی در درمان های فیزیوتراپی و یا ورزش های حرفه ای استفاده می شوند. همچنین در تمرینات کاهش وزن نیز کاربرد دارند.

 


1- تقویت عضلات :
ورزش با این توپ ها به شما این امکان را می دهد که عضلاتی مثل عضله عرضی شکم یا عضلات بین مهره ای تان را تقویت کنید. همچنین این توپ ها به حفظ توازن و تعادل کلی بدن شما کمک می کند. وقتی برای اولین بار می خواهید با این توپ ها ورزش کنید، باید به دیوار تکیه کنید و یا توپ را به یک سطح محکم تکیه دهید تا پایداری و ثبات بیشتری داشته باشید. در ابتدا می توانید زمان های کمتری را با توپ ورزش کنید ولی در مراحل بعدی که حفظ تعادل تان را روی توپ یاد گرفتید، می توانید این مدت را افزایش دهید.

2- حفظ تعادل :
مزیت توپ های ورزشی بدن سازی این است که شما را در یک وضعیت نامتعادل قرار می دهند. وقتی شما روی یکی از این توپ ها دراز می کشید، پاهای شما به صورت ناگهانی برای پیشگیری از زمین خوردن شما، درگیر ورزش شده و خود به خود عضلات پاهای تان منقبض می شوند.

3- کمک به گردش خون در بدن :
چون شما مجبورید دایم برای حفظ تعادل تان روی توپ به بدن تان حرکت دهید، این توپ به شما کمک می کند که گردش خون بهتری داشته باشید. این در حالی است که نشستن طولانی مدت پشت میز گردش خون را به برخی نقاط بدن مختل می کند.

4- سوزاندن 350 کالری در طول روز :
اگر شما فقط روی توپ بدن سازی بنشینید، نسبت به وقتی که روی صندلی معمولی نشسته اید، می توانید ۳۵۰ کیلوکالری مصرف کنید و بسوزانید. این یعنی شما می توانید هر ۱۰ روز  0/5 کیلوگرم وزن کم کنید.

منبع : روزنامه سلامت

دستگاه ورزشی چگونه در رسیدن به وزن ایده آل به ما کمک  می کند؟

با استفاده از یک دستگاه ورزشی، می توانید روزانه کالری بیشتری مصرف کنید و بعد از گذشت چند هفته، علاوه بر کاهش وزن و شرایط وزن ایده آل، به فیزیک مناسب بدنی خود برسید. هر دستگاه ورزشی، کالری متفاوتی مصرف می کند. برای اطلاع از بهترین شیوه ورزش برای لاغری و میزان کالری مصرفی هر دستگاه ورزشی، بر روی اسم هر یک از آن ها کلیک کنید.

میزان کالری مصرفی تردمیل ، دوچرخه ثابت ، فوتبال دستی ، میز بیلیارد ، میز پینگ پنگ ، دمبل ، دستگاه بدنسازی چند کاره و ایرهاکی را در ادامه مشاهده نمایید.

heart.webp 0

شما هم می توانید در مورد این مقاله نظر دهید

تعداد رای : 0 میانگین امتیاز : 0

نظرات کاربران در مورد این مقاله

close.webp banner-diet.gif
upfooter
فروشگاه لوازم ورزشی تردمیل دوچرخه ثابت فوتبال دستی میز بیلیارد
میز پینگ پنگ ایرهاکی صندلی ماساژور ماساژور پا
Top