فواید ورزش های رزمی

whatsapp-share facebook-share telegram-share

با دوستان خود به اشتراک بگذارید

ورود مقاله: 1394/07/26
person.webp 7174
heart.webp 3

ورزش های رزمی علاوه بر اینکه برای حفظ سلامت جسمانی ما بسیار مهم می باشد، باعث بالارفتن اعتماد بنفس و توانایی جسمانی نیز می شود، همچنین رابطه نزدیکی هم با سلامت روانی بخصوص جلوگیری از بروز مشکلات روانی دارد. ورزش از اضطراب و افسردگی کم می کند و باعث ایجاد اعتماد به نفس در ما می شود. ورزش به خصوص در سنین کودکی و نوجوانی عامل مهم و سالمی برای آزاد کردن انرژی‌ های اندوخته شده می باشد و این خود بسیار لذت‌بخش و آرامش ‌دهنده می باشد.

 


رشد و نمو استخوان:
ورزش، باعث تاثیراتی در رشد و نمو استخوان ها می شود. فعالیت بدنی، خطر ابتلا به پوکی استخوان را با افزایش غلظت مواد معدنی، کاهش می دهد.

مراقبت از قلب و رگ های خونی:

با انجام ورزش در سنین کودکی، میتوان از ابتلاء به بسیاری از بیماری ها( از جمله بیماری های قلبی- عروقی) پیشگیری کرد.
 
سلامت فکری و ذهنی:
با توجه به آخرین شواهد، ورزش در بهبود افسردگی و اضطراب بزرگسالان وکودکان بسیار موثر است. فعالیت بدنی یکی از راهکار های مبارزه با هیجانات روحی است.

عملكرد کته‌ کولامین‌ ها:
کته کولامین‌ها گروهی از مواد شیمیایی مانند نوراپینفرین، اپینفرین و دوپامین هستند که به عنوان انتقال دهنده شیمیایی عمل می‌ کنند. نوراپی نفرین و دوپامین بر یادگیری و حافظه تاثیر می ‌گذارند. تمرینات منظم، ترشح این ترکیبات را افزایش داده و مقدار آن ها را در پلاسمای خون زیاد می‌ کند. بنابراین انجام تمرینات ورزشی به طور منظم می‌ تواند از طریق افزایش ترشح انتقال دهنده ‌های شیمیایی، موجب تقویت حافظه و تغییرات خلقی شود.
         
عملكرد اندورفین ها:
اندورفین ‌ها دسته ‌ای از مواد شیمیایی هستند که از نرون های مغز ترشح می‌ شوند و آثار شبه افیونی دارند (ضد درد و آرام ‌بخش). تمرینات ورزشی، به ویژه دویدن، می‌ توانند موجب افزایش اندورفین‌ ها شوند. همچنین مصرف الکل یا برخی از غذا ها، موجب تحریک ترشح این مواد می ‌شوند. بنابراین می‌ توان گفت تاثیرات خلقی ناشی از ورزش عمدتاً ناشی از ترشح اندورفین‌ ها است.

منبع : آتي اسپرت

دستگاه ورزشی چگونه در رسیدن به وزن ایده آل به ما کمک  می کند؟

با استفاده از یک دستگاه ورزشی، می توانید روزانه کالری بیشتری مصرف کنید و بعد از گذشت چند هفته، علاوه بر کاهش وزن و شرایط وزن ایده آل، به فیزیک مناسب بدنی خود برسید. هر دستگاه ورزشی، کالری متفاوتی مصرف می کند. برای اطلاع از بهترین شیوه ورزش برای لاغری و میزان کالری مصرفی هر دستگاه ورزشی، بر روی اسم هر یک از آن ها کلیک کنید.

میزان کالری مصرفی تردمیل ، دوچرخه ثابت ، فوتبال دستی ، میز بیلیارد ، میز پینگ پنگ ، دمبل ، دستگاه بدنسازی چند کاره و ایرهاکی را در ادامه مشاهده نمایید.

heart.webp 3

شما هم می توانید در مورد این مقاله نظر دهید

تعداد رای : 0 میانگین امتیاز : 0

نظرات کاربران در مورد این مقاله

close.webp banner-diet.gif
torob
upfooter
فروشگاه لوازم ورزشی تردمیل دوچرخه ثابت فوتبال دستی میز بیلیارد
میز پینگ پنگ ایرهاکی صندلی ماساژور ماساژور پا
nazaratemoshtarian.webp
Top