6 راز طلایی ورزشکاران

whatsapp-share facebook-share telegram-share

با دوستان خود به اشتراک بگذارید

ورود مقاله: 1394/05/05
person.webp 4005
heart.webp 0

همه ی ما افراد زیادی را میشناسیم که ورزش منظم به یک عادت همیشگی در کارهای روزانشان تبدیل شده است . اما چه موضوعی باعث شده که آنها تا این حد در ورزش کردن مصمم باشند ؟! لطفا در این مقاله با ما همراه باشید تا شما را با رازهای جالب و مهم افرادی که عاشق ورزش هستند آشنا کنیم

1. به دنبال روش های “جادویی” ورزشی برای وزن کم کردن، نیستند
ورزش، ورزش است. فرقی نمی کند که در باشگاه باشد یا در پارک محل یا حتی در منزل. همه انواع ورزش، مفید هستند. پس ورزشی رو انجام بدهید که امکان انجامش رو دارید و از انجام اون لذت می برید. حتی اگر فعالیتی که انجام می دهید، باغبانی و مشارکت در بازی های کودکانه فرزندان تان است، باز هم از بی تحرکی و بهانه تراشی، بهتر است.

2. به ورزش در طبیعت، علاقه زیادی دارند
اگر هوا خوب است، لحظه ای در برداشتن دوچرخه یا کفش های دو خود تردید نکنید. به نزدیک ترین مکان طبیعی و خوش آب و هوای اطراف خودتون بروید. طبیعت احساس زنده بودن رو در ما بیدار می کند. ورزش کردن در طبیعت، خستگی و بی حصولگی جسمی و روحی بر جای نمی گذارد.


 

3.  از ابزار تخمین فعالیت کمک می گیرند
استفاده از مچ بندها و پابندهای مخصوص ورزشی که تعداد قدم ها، تعداد ضربان قلب و میزان انرژی سوزانده شده رو نشان می دهند، باعث می شود که انگیزه بیشتری برای ادامه راه داشته باشید.

4. به مقدار وزنی که کم می کنند، فکر نمی کنند
به جای اینکه بر روی وزنی که کم می کنید، تمرکز کنید، به انرژی و قدرت بیشتر و روحیه بهتری که با ورزش پیدا می کنید، فکر کنید. وقتی که از فکر کردن به اثری که ورزش بر روی وزن شما دارد، دست می کشید، کاهش وزن برای شما آسان تر می شود.

5. موانع احتمالی بر سر راه ورزش کردن رو در نظر می گیرند
گاهی موانعی بر سر راه ما قرار می گیرند که ممکن است که مانع از ورزش کردن ما شوند. اگر از قبل جایی رو در برنامه های خود برای وقوع این موانع پیش بینی کنیم و برنامه ریزی ورزشی منعطفی داشته باشیم، می توانیم بعد از برطرف شدن مانع، باز هم به انجام منظم ورزش، اقدام کنیم. افرادی که عاشق ورزش هستند همیشه یک نقشه دوم هم در سر دارند تا زیاد از ورزش دور نمانند و همیشه یک حداقل و حداکثر برای تعداد روزها و جلسات ورزشی خود قائل هستند تا اگر نتوانستند به حداکثر تعداد روزهای ورزشی خود پابند باشند، بتوانند حداقل تعداد جلسات ورزشی رو رعایت کنند.

6. ورزشی رو انجام می دهند که به معنای واقعی از اون لذت می برند
عاشقان ورزش، وقت خودشون رو با انجام فعالیت های دیگری که علاقه ای به اونها ندارند، هدر نمی دهند. اگر به یک رشته ورزشی علاقه ندارید، مجبور نیستید که در همان رشته ثبت نام کنید. مهم نیست که همسایه شما برای کاهش وزن از ورزش خاصی نتیجه گرفته است. مهم این است که فعالیتی رو انتخاب کنید که حقیقتاً از انجام اون لذت می برید. اگر به ورزشی که می کنید، علاقه نداشته باشید، دیر یا زود اون رو رها خواهید کرد.

 

منبع : مجله اینترنتی یکا

دستگاه ورزشی چگونه در رسیدن به وزن ایده آل به ما کمک  می کند؟

با استفاده از یک دستگاه ورزشی، می توانید روزانه کالری بیشتری مصرف کنید و بعد از گذشت چند هفته، علاوه بر کاهش وزن و شرایط وزن ایده آل، به فیزیک مناسب بدنی خود برسید. هر دستگاه ورزشی، کالری متفاوتی مصرف می کند. برای اطلاع از بهترین شیوه ورزش برای لاغری و میزان کالری مصرفی هر دستگاه ورزشی، بر روی اسم هر یک از آن ها کلیک کنید.

میزان کالری مصرفی تردمیل ، دوچرخه ثابت ، فوتبال دستی ، میز بیلیارد ، میز پینگ پنگ ، دمبل ، دستگاه بدنسازی چند کاره و ایرهاکی را در ادامه مشاهده نمایید.

heart.webp 0

شما هم می توانید در مورد این مقاله نظر دهید

تعداد رای : 0 میانگین امتیاز : 0

نظرات کاربران در مورد این مقاله

no-photo.webp

رویا

0
0
1394/05/05

مرسی از مقاله مفید و آموزندتون... روحیه گرفتم که با انرژی بیشتری ورزش کنم.

آیا این نظر برایتان مفید بود ؟
0
0
close.webp banner-diet.gif
upfooter
فروشگاه لوازم ورزشی تردمیل دوچرخه ثابت فوتبال دستی میز بیلیارد
میز پینگ پنگ ایرهاکی صندلی ماساژور ماساژور پا
Top