7 نکته طلایی برای شروع ورزش در اول هفته

whatsapp-share facebook-share telegram-share

با دوستان خود به اشتراک بگذارید

ورود مقاله: 1394/03/23
person.webp 2919
heart.webp 0

شروع هفته یک فرصت طلایی برای عملی کردن تصمیم رسیدن به تناسب اندام و شروع ورزش است پس اگر به فکر سلامتتان هستید و میخواهید هفته ای سرشار از انرژی را شروع کنید در این مقاله با ما همراه باشید چون دلایل مهمی را برایتان میگوییم که ازاهمیت شروع ورزش در اول هفته آگاه میشوید

1 -  احتمال ادامه ورزش در سرتاسر هفته، افزایش پیدا می کند
اگر روز اول هفته رو با ورزش شروع کنیم، موتور ورزش ما روشن شده و احتمال اینکه تا آخر هفته از ورزش کردن، شانه خالی نکنیم، بیشتر می شود. درست مثل این می ماند که حیف مان بیاید که هفته ای رو که با ورزش شروع کرده ایم، بی اثر گذاشته و بدون ورزش، تمام کنیم. در نتیجه، به دنبال شنبه، در روزهای دیگر هم ورزش می کنیم و نمی گذاریم که این زنجیره قطع شود.

2 -  توان مغزی شما افزایش پیدا می کند
آیا هفته سخت و پر مشغله ای رو در پیش رو دارید که نیاز به فعالیت فکری شدید دارد؟ بهترین راه برای اینکه آمادگی ذهنی کافی برای برخورد با این هفته پرمشغله رو داشته باشید، فعالیت بدنی و ورزش است. این کار باعث می شود که مقدار BDNF در مغز افزایش پیدا کند. افزایش این ترکیب، به سلامت سلول های عصبی کمک می کند. ورزش، حافظه رو هم تقویت می کند و باعث می شود که مفاهیم جدید، سریعتر در ذهن جای بگیرند و دایره لغات فرد ورزشکار هم افزایش بیشتری نسبت به سایر افراد دارد.


 

3 -  بیشتر لبخند می زنید و شادتر هستید
تحقیقات نشان می دهند که کارمندان در روز اول هفته، معمولاً دیرتر لبخند می زنند چون حوصله روز اول هفته رو ندارند. اما ورزش این مشکل رو حل می کند زیرا منجر به افزایش هورمون اندروفین (هورمون شادی) در بدن می شود. همچنین ورزش، اعتماد به نفس رو نیز بالاتر می برد و اگر زمان طلوع آفتاب رو به پیاده روی یا دویدن اختصاص بدهیم، تحت تأثیر تابش اولیه خورشید قرار گرفته و خلق و خوی بسیار شادتری خواهیم داشت.

4 -  درآمد شما افزایش پیدا می کند
حتماً می پرسید که ورزش اول هفته چه ارتباطی به افزایش درآمد دارد؟! با توجه به همه فوایدی که ورزش بر روی جسم، ذهن و روح ما دارد، توانایی های جسمی و ذهنی ما برای انجام فعالیت ها افزایش یافته و فرد پرتحرک و شادتری نسبت به همکارانی که ورزش نمی کنند، خواهیم بود. به این ترتیب،عملکرد بسیار بهتر و موفقیت آمیزتری خواهیم داشت که بر روی درآمد و رتبه شغلی و مزایای ما بی اثر نخواهد بود.


5 – اضطراب و نگرانی در شما فروکش می کند
 از دیدن کوه پرونده ها و اوراق تلنبار شده بر روی میز و کارهایی که از هفته قبل مانده اند، وحشت کرده اید؟ اگر چنین صحنه ای در دفتر کار انتظار شما رو می کشد، قبل از رفتن به دفتر، کمی ورزش کنید. مثلاً بدوید یا پیاده روی کنید. تحقیقات نشان می دهند که ورزش های هوازی، اضطراب رو کاهش می دهند. همچنین، ورزش هایی که شدت زیادی دارند، حساسیت ما نسبت به اضطراب رو کاهش می دهند و ترس های ما رو کمتر می کنند.

6 -  کنترل شما بر روی خودتون، افزایش پیدا می کند
پوشیدن کفش ورزشی در روز اول هفته نیاز به قدرت اراده دارد اما اگر انقدر اراده داشته باشیم که اول هفته رو با ورزش شروع کنیم، بدین معنی است که به احتمال زیاد اراده برای کارهای دیگر و ایجاد نظم و ترتیب در زندگی خودمون رو هم داریم. ورزش به مدت ۱۵ دقیقه در ابتدای روز به افراد سیگاری کمک می کند که کمتر دچار هوس سیگار کشیدن شوند. چرا؟ زیرا ورزش، نوعی انتقال دهنده عصبی به نام GABA رو در بدن آزاد می کند که فعالیت های مغزی مثل هوس سیگار کشیدن رو تحت کنترل در می آورد.

7 -  کیفیت خواب شما رو بهبود می بخشد
وقتی که خواب با کیفیتی نداشته باشیم، از روز اول هفته و حتی در دفتر اداره هم از همان ساعات اولیه، چرت می زنیم. ورزش های استقامتی به تنظیم ریتم شبانه روزی بدن ما کمک می کنند. منظور از ریتم شبانه روزی بدن، ساعت درونی بدن است که چرخه خواب ما رو تنظیم می نماید. ورزش منظم، بی خوابی های شبانه رو بهبود می بخشد.


منبع : مجله اینترنتی یکا

دستگاه ورزشی چگونه در رسیدن به وزن ایده آل به ما کمک  می کند؟

با استفاده از یک دستگاه ورزشی، می توانید روزانه کالری بیشتری مصرف کنید و بعد از گذشت چند هفته، علاوه بر کاهش وزن و شرایط وزن ایده آل، به فیزیک مناسب بدنی خود برسید. هر دستگاه ورزشی، کالری متفاوتی مصرف می کند. برای اطلاع از بهترین شیوه ورزش برای لاغری و میزان کالری مصرفی هر دستگاه ورزشی، بر روی اسم هر یک از آن ها کلیک کنید.

میزان کالری مصرفی تردمیل ، دوچرخه ثابت ، فوتبال دستی ، میز بیلیارد ، میز پینگ پنگ ، دمبل ، دستگاه بدنسازی چند کاره و ایرهاکی را در ادامه مشاهده نمایید.

heart.webp 0

شما هم می توانید در مورد این مقاله نظر دهید

تعداد رای : 0 میانگین امتیاز : 0

نظرات کاربران در مورد این مقاله

close.webp banner-diet.gif
upfooter
فروشگاه لوازم ورزشی تردمیل دوچرخه ثابت فوتبال دستی میز بیلیارد
میز پینگ پنگ ایرهاکی صندلی ماساژور ماساژور پا
Top