شناخت تشک مواج و عملکرد آن

whatsapp-share facebook-share telegram-share

با دوستان خود به اشتراک بگذارید

ورود مقاله: 1394/02/01
person.webp 4026
heart.webp 0

تشک مخصوص بیمارانی است که بی تحرک هستند و یا تحرک کمی دارند. این بی تحرکی در بیمار باعث زخم بسترشده  و منجر به  آسیبهای جدی و مرگ می شود. تشک مواج به عنوان بهترین راه حل برای جلوگیری از بروز چنین آسیبهایی توصیه اکید می شود.

زخم هاي فشاري كه با عنوان زخم بستر نيز شناخته مي شوند در نتيجه ي كاهش جريان خون در بخش هاي استخواني بدن مانند دنبالچه – پاشنه – سر و آرنج بوجود مي آيد. بيماراني كه مجبورند براي مدتي طولاني در بستر درمان باقي بمانند و قادر به تغيير موقعيتشان در بستر نيستند در صورتي كه تدابير لازم برايشان در نظر گرفته نشود مبتلا به زخم بستر خواهند شد. مطابق با شبكه ي تحقيقاتي آسيب هاي نخاعي زخم هاي بستر در رده هاي 1(زخم بستر سطحي) تا 4 (ايجاد عفونت و خطر مرگ) بسته به شدت آسيب وارده دسته بندي مي شوند. استفاده از پدهاي مواج برقي از بروز زخم بستر نوع 1 جلوگيري كرده و قاعدتا مانع از پيشرفت زخم بستر به سطوح بالاتر مي شود.

 


انواع پد ها:

تشك هاي مواج برقي اغلب در دو نوع موجود مي باشند. نوعي از آن ها بگونه اي بوده كه در حين پر و خالي شدن حبابچه ها سختي پد تشك تغييري نمي كند. و در نوع ديگر در حين پر و خالي شدن حبابچه ها سختي پد نيز قابل تنظيم خواهد بود كه شرايط راحتتري را براي بيمار فراهم مي كند. اين پده علاوه بر اينكه از بروز زخم بستر جلوگيري مي كنند براي افرادي كه هم دچار زخم بستر شده اند كاربرد داشته و منجر به بهبود و التيام زخم بستر اين افراد مي شود. نكته اي كه در حين استفاده از اين دستگاه بايد همواره در نظر گرفت اين نكته است كه تشك در جهت و سمت درست خود قرار گيرد تا به صورت منظم حبابچه ها پر و خالي شوند.

منبع : آتي اسپرت

دستگاه ورزشی چگونه در رسیدن به وزن ایده آل به ما کمک  می کند؟

با استفاده از یک دستگاه ورزشی، می توانید روزانه کالری بیشتری مصرف کنید و بعد از گذشت چند هفته، علاوه بر کاهش وزن و شرایط وزن ایده آل، به فیزیک مناسب بدنی خود برسید. هر دستگاه ورزشی، کالری متفاوتی مصرف می کند. برای اطلاع از بهترین شیوه ورزش برای لاغری و میزان کالری مصرفی هر دستگاه ورزشی، بر روی اسم هر یک از آن ها کلیک کنید.

میزان کالری مصرفی تردمیل ، دوچرخه ثابت ، فوتبال دستی ، میز بیلیارد ، میز پینگ پنگ ، دمبل ، دستگاه بدنسازی چند کاره و ایرهاکی را در ادامه مشاهده نمایید.

heart.webp 0

شما هم می توانید در مورد این مقاله نظر دهید

تعداد رای : 0 میانگین امتیاز : 0

نظرات کاربران در مورد این مقاله

close.webp banner-diet.gif
torob
upfooter
فروشگاه لوازم ورزشی تردمیل دوچرخه ثابت فوتبال دستی میز بیلیارد
میز پینگ پنگ ایرهاکی صندلی ماساژور ماساژور پا
nazaratemoshtarian.webp
Top