اپیلاتور برای از بین بردن موهای زائد مناسب می باشد ؟

whatsapp-share facebook-share telegram-share

با دوستان خود به اشتراک بگذارید

ورود مقاله: 1394/01/30
person.webp 4940
heart.webp 0


امروزه از بین بردن موهای زائد یکی از مشکلاتی هست که همه به دنبال بهترین راه برای از بین بردن آن می باشند . روش‌های موقت زیادی برای از بین بردن موی زائد وجود دارد و اپیلاسیون ( استفاده از اپیلاتور،اپیلیدی یا همان موکن ) یکی از این روش‌هاست. با اپیلاتور موها از ریشه بیرون کشیده می‌شوند. اپـیلیدی دستگاه‌های مکانیکی است که گیره‌های سر آن، موها را از ریشه بیرون می‌آورند که نوعی اپیلاسیون به شمار میرود .در روش‌های اپیلاسیون به دلیل اینکه موها از ریشه کشیده می‌شود، احتمال مشکلات در بافت اطراف فولیکول مو وجود داشته و به همین دلیل این امر باعث حساسیت، قرمزی و التهاب فولیکول مو می گردد


 

استفاده از اپـیلیدی بهتر است بعد از حمام کردن انجام شود تا هم پوست مرطوب‌تر باشد و هم دهانه روزنه‌های پوست برای خروج موها آمادگی داشته ‌باشد. همچنین دستگاه اپیلاتور باید استاندارد باشد و پوست در محل استفاده از آن کاملا کشیده شود. به این ترتیب کمترین آسیب به پوست وارد میگردد و احتمال ایجاد حساسیت، قرمزی و فولیکولیت کاهش می‌یابد.

میتوان گفت دستگاه اپـیلیدی به تنهایی نمی‌تواند باعث قرمز شدن پوست شود ولی اگر شرایط رعایت نشود، با مکانیسم ذکرشده در درازمدت می‌تواند عامل تیره‌تر شدن پوست بدن شود. در مورد تاثیر اپـیلیدی  در ایجاد موهای زیرپوستی هم جهت رویش مو در هر فرد مانند دیگر صفات ژنتیکی‌ تا حدودی با دیگران متفاوت است. در بعضی افراد، خواب موها به طوری است که در ابتدای رویش از سطح پوست خارج می‌شوند، داخل پوست به طور افقی یا نزدیک به افقی رشد می‌کنند و کراتین مو باعث واکنش پوست به آن و ایجاد التهاب می‌شود.

توصیه‌ میگردد چنین افرادی از روش‌هایی برای از بین بردن موهای زاید استفاده کنند که موها از ته کنده نشوند و مقدار کمی از سر مو از سطح پوست بیرون بماند بنابراین استفاده از اپیلاتور به دلیل اینکه موها از ریشه خارج می‌کند، هنگام رشد مجدد در افراد می‌تواند باعث رویش مو به صورت زیرپوستی شود ولی این موضوع شامل همه افراد استفاده‌کننده از اپـیلیدی نمی‌شود.

منبع : آتي اسپرت

دستگاه ورزشی چگونه در رسیدن به وزن ایده آل به ما کمک  می کند؟

با استفاده از یک دستگاه ورزشی، می توانید روزانه کالری بیشتری مصرف کنید و بعد از گذشت چند هفته، علاوه بر کاهش وزن و شرایط وزن ایده آل، به فیزیک مناسب بدنی خود برسید. هر دستگاه ورزشی، کالری متفاوتی مصرف می کند. برای اطلاع از بهترین شیوه ورزش برای لاغری و میزان کالری مصرفی هر دستگاه ورزشی، بر روی اسم هر یک از آن ها کلیک کنید.

میزان کالری مصرفی تردمیل ، دوچرخه ثابت ، فوتبال دستی ، میز بیلیارد ، میز پینگ پنگ ، دمبل ، دستگاه بدنسازی چند کاره و ایرهاکی را در ادامه مشاهده نمایید.

heart.webp 0

شما هم می توانید در مورد این مقاله نظر دهید

تعداد رای : 0 میانگین امتیاز : 0

نظرات کاربران در مورد این مقاله

close.webp banner-diet.gif
upfooter
فروشگاه لوازم ورزشی تردمیل دوچرخه ثابت فوتبال دستی میز بیلیارد
میز پینگ پنگ ایرهاکی صندلی ماساژور ماساژور پا
Top