هشدار جدی برای افرادی که زیاد می نشینند

whatsapp-share facebook-share telegram-share

با دوستان خود به اشتراک بگذارید

ورود مقاله: 1393/11/05
person.webp 2835
heart.webp 0

هشدار جدی برای افرادی که زیاد می نشینند

 

به گزارش ایرنا از لایو ساینس، محققان دانشگاه «تورنتو» در بیانیه ای اعلام کردند: بیش از نیمی از متوسط روز یک فرد به صورت نشسته رو به روی رایانه و یا تلویزیون سپری می شود که این موضوع خطر ابتلا به دیابت، بیماری قلبی، سرطان را افزایش می دهد. مطالعه این محققان همچنین نشان داد که حتی ورزش کردن نیز به رغم فوایدی که برای تقویت وضعیت سلامتی دارد اما به تنهایی نمی تواند خطر ابتلا به بیماری های ناشی از نشستن طولانی مدت را کاهش دهد.


محققان در این مطالعه 47 زمینه
را در ارتباط میان نشستن و میزان مرگ و میر بررسی کردند.

- افرادی که برای دوره های طولانی می نشینند نسبت به افرادی که کمتر می نشینند، بیشتر احتمال دارد که بر اثر مشکلات سلامتی جان خود را از دست بدهند.

- نشستن بیش از هشت ساعت اثرات منفی بر سلامتی دارد.

- نشستن بیش از حد خطر ابتلا به بیماری های قلبی عروقی را 18 درصد و خطر مرگ ناشی از ابتلا به سرطان را 17 درصد افزایش می دهد.

-  نشستن طولانی مدت با افزایش 91 درصدی ابتلا به دیابت نوع دو ارتباط دارد و خطر ابتلا به سرطان و مشکلات قلبی عروقی را به ترتیب 13 و 14 درصد افزایش می دهد.

- نشستن طولانی مدت خطر ابتلا به سرطان های سینه، روده، راست روده ، آندومتر و تخمدان را نیز افزایش می دهد.

- این مطالعه همچنین نشان داد که حتی ورزش کردن هم نمی تواند خطرات ناشی از نشستن طولانی مدت را بطور کامل برطرف سازد. برای مثال محققان در این مطالعه متوجه شدند که خطر مرگ ناشی از ابتلا به بیماری های مرتبط با نشستن طولانی مدت در افرادی که برای مدت های طولانی می نشستند اما ورزش می کردند نسبت به افرادی که کم ورزش می کردند و یا ورزش نمی کردند، تنها یک سوم کمتر بود. این مطالعه در مجله Annals of Internal Medicine منتشر شده است.

 

منبع : سلامت نیوز

دستگاه ورزشی چگونه در رسیدن به وزن ایده آل به ما کمک  می کند؟

با استفاده از یک دستگاه ورزشی، می توانید روزانه کالری بیشتری مصرف کنید و بعد از گذشت چند هفته، علاوه بر کاهش وزن و شرایط وزن ایده آل، به فیزیک مناسب بدنی خود برسید. هر دستگاه ورزشی، کالری متفاوتی مصرف می کند. برای اطلاع از بهترین شیوه ورزش برای لاغری و میزان کالری مصرفی هر دستگاه ورزشی، بر روی اسم هر یک از آن ها کلیک کنید.

میزان کالری مصرفی تردمیل ، دوچرخه ثابت ، فوتبال دستی ، میز بیلیارد ، میز پینگ پنگ ، دمبل ، دستگاه بدنسازی چند کاره و ایرهاکی را در ادامه مشاهده نمایید.

heart.webp 0

شما هم می توانید در مورد این مقاله نظر دهید

تعداد رای : 0 میانگین امتیاز : 0

نظرات کاربران در مورد این مقاله

no-photo.webp

مهلا

0
0
1393/11/13

متوسط

آیا این نظر برایتان مفید بود ؟
0
0
close.webp banner-diet.gif
torob

به جمع ۲۵۰ هزار نفری ما بپیوندید.

در اینستاگرام هر روز تخفیف ویژه داریم!

atisportgroup@
upfooter

برخی از مشتریان ما:

فروشگاه لوازم ورزشی تردمیل دوچرخه ثابت فوتبال دستی میز بیلیارد
میز پینگ پنگ ایرهاکی صندلی ماساژور ماساژور پا
atisport-moshtari3.webp
Top