6 راه پیشگیری از سرماخوردگی

whatsapp-share facebook-share telegram-share

با دوستان خود به اشتراک بگذارید

ورود مقاله: 1393/08/21
person.webp 3499
heart.webp 0

 

6 راه پیشگیری از سرماخوردگی

 

بررسی ها نشان داده است که بیشتر افراد به طور میانگین در سال تقریبا سه بار به سرماخوردگی دچار می شوند و کسانی که با کودکان در ارتباط هستند بیشتر به سرماخوردگی دچار میشوند. حال آنکه درمان دقیقی برای سرماخوردگی وجود ندارد، می توان با اقداماتی از خود محافظت کرد.

1. تفاوت بین سرماخوردگی و آنفلوانزا را بدانید: سرماخوردگی می تواند دو تا سه هفته طول بکشد، بیشتر افراد بعد از هفت تا ده روز بهتر می شوند.در صورتیکه بدون مراقبت و توجه به موقع، ویروس آنفلوانزا می تواند به برونشیت یا ذات الریه منجر شود، که هرکدام می تواند به بک آسیب دایمی برای سلامتی تبدیل شود. هرساله افراد زیادی به علت آنفلوانزا در جهان کشته میشوند.

2. خانه خود را به طور منظم ضدعفونی کنید: برای این کار روی سطح حمام و آشپزخانه محلول ملایم ۲ تا ۵ درصد سفیدکننده در آب را اسپری کنید. این محلول ویروس و باکتری ها را از بین میبرد.

3.دستهای خود را بشویید: شستشوی مکرر با آب گرم و صابون برای ۱۰ ثانیه یک راه ساده و موثر برای جلوگیری از گرفتن سرماخوردگی و آنفلوانزاست. در صورت نبودن آب و صابون از ژل ها و محلول خای آنتی باکتریال استفاده کنید.

4. تزریق واکسن آنفلوانزا اگر تحت ریسک بالایی هستید.

5. بیشتر استراحت کنید: به طور میانگین ، افراد به طور میانگین به ۷ تا ۸ ساعت خواب در شب نیاز دارند. کمبود خواب می تواند باعث کاهش عملکرد سیستم ایمنی شود. بدون خواب کافی ،سیستم ایمنی در برابر بیماری های فرصت طلب ناکارآمد است.

6. داشتن یک رژیم غذایی مناسب: برای داشتن یک سیستم ایمنی سالم، فراهم کردن منبع انرژی و مواد مغذی ضروری است. دریافت مولتی ویتامین به خصوص در مواقع داشتن استرس به طور روزانه مفید است. و باعث اطمینان می شود که مواد معدنی و ویتامین های لازم را دریافت کرده اید

نکات و هشدارها
اگر سرماخورده اید، از پزشک خود نخواهید برای شما آنتی بیوتیک تجویز کند. آنتی بیوتیک ها ، ویروس سرماخوردگی را نمی توانند از بین ببرند و ممکن است باعث مقاومت باکتری ها شوند. پیشگیری بهترین راه برای مبارزه با ویروس سرماخوردگی ست.

 

مننع : سلامت سیمرغ

دستگاه ورزشی چگونه در رسیدن به وزن ایده آل به ما کمک  می کند؟

با استفاده از یک دستگاه ورزشی، می توانید روزانه کالری بیشتری مصرف کنید و بعد از گذشت چند هفته، علاوه بر کاهش وزن و شرایط وزن ایده آل، به فیزیک مناسب بدنی خود برسید. هر دستگاه ورزشی، کالری متفاوتی مصرف می کند. برای اطلاع از بهترین شیوه ورزش برای لاغری و میزان کالری مصرفی هر دستگاه ورزشی، بر روی اسم هر یک از آن ها کلیک کنید.

میزان کالری مصرفی تردمیل ، دوچرخه ثابت ، فوتبال دستی ، میز بیلیارد ، میز پینگ پنگ ، دمبل ، دستگاه بدنسازی چند کاره و ایرهاکی را در ادامه مشاهده نمایید.

heart.webp 0

شما هم می توانید در مورد این مقاله نظر دهید

تعداد رای : 0 میانگین امتیاز : 0

نظرات کاربران در مورد این مقاله

close.webp banner-diet.gif
upfooter
فروشگاه لوازم ورزشی تردمیل دوچرخه ثابت فوتبال دستی میز بیلیارد
میز پینگ پنگ ایرهاکی صندلی ماساژور ماساژور پا
Top