5 راز آدم هايي که مريض نمي شوند

whatsapp-share facebook-share telegram-share

با دوستان خود به اشتراک بگذارید

ورود مقاله: 1393/08/06
person.webp 3146
heart.webp 0

 

4 راز آدم هايي که مريض نمي شوند

 

شما هم، افرادي را ديده ايد که هرگز دچار آنفلوآنزا، تب يا بيماري که به استراحت نياز داشته باشد، نمي شوند. در واقع با وجود قرن ها پيشرفت علمي، پزشکان قادر نيستند دقيقاً بگويند که چگونه بايد سالم بمانيم. پس بهتر است از افرادي که کمتر مريض مي شوند در اين باره سوال کنيم.

1. درمان هاي گياهي را ترجيح مي دهند
اگرچه به داروهاي گياهي اهميت زيادي داده نمي شود، اما يک چهارم داروهاي تجويز شده از گياهان به دست مي آيد. درمان هاي گياهي، بخش مهمي از طب چيني را تشکيل مي دهد. گياهان مي توانند فشار خون بالا را از بين ببرند، سيستم ايمني را تحريک کنند، باکتري ها را از بين ببرند و سيستم ايمني بدن را تقويت کنند. نيازي نيست که کابينت داروي خود را پر از مکمل کنيد، چاي سبز که حاوي پلي فنولز است سوخت و ساز بدن را افزايش مي دهد و چربي سوز است و از بيماري کبد جلوگيري و ميزان قند خون را کنترل مي کند و ميزان کلسترول مضر را کاهش مي دهد.

2. کمتر به خود استرس وارد مي کنند
محققان دريافته اند که استرس به قلب و سيستم ايمني آسيب مي رساند. نتايج بررسي هاي ديگر نشان مي دهد که استرس احتمال ابتلا به عفونت هاي باکتريايي مانند سل را افزايش مي دهد. محققان دريافتند در صورتي که کودکان کنترل استرس را ياد نگيرند، اين امر مي تواند آسيب هاي طولاني مدت ايجاد کند. البته ورزش کردن، بهترين راه کسب آرامش است. پياده روي تند، ۲۰ درصد از تنش هاي بدن را کاهش مي دهد. خنديدن و برنامه غذايي غني از ميوه و سبزيجات نيز براي رفع استرس ضروري است، زيرا ويتامين هاي موجود در ميوه و سبزيجات، سيستم ايمني را تقويت مي کند.

3. کمتر مي خورند
از سال ۱۹۳۰ نتايج تحقيقات نشان مي دهد، حيواناتي که به آن ها غذا کمتر داده مي شود، ۲ برابر عمر مي کنند. به تازگي بررسي ها نشان داده است، محدود کردن کالري مشکلات جسمي مربوط به سن ازجمله بيماري قلبي عروقي، ديابت و آلزايمر را پايين مي آورد. اما توجه داشته باشيد، برنامه غذايي محدودکننده کالري مي تواند ناسالم باشد؛ بنابراين با محدود کردن مصرف شکر و آرد از سبزيجات برگ سبز و سبزيجات ديگر بيشتر استفاده کنيد.

4. با طبيعت ارتباط بيشتري دارند
بعضي از باکتري ها با بدن ما انسان ها يک رابطه هم زيستانه دارند که باعث سالم ماندن و حفظ تعادل سيستم بدن ما مي شوند. باکتري هاي مفيد، مي تواند متابوليزم را بهبود دهد، سيستم ايمني را تقويت کند و التهاب بدن را کاهش دهد. برخي از محققان مي گويند؛‌ هرچه باکتري بيشتري روي پوست وجود داشته باشد، بهتر مي توانيد با التهاب مقابله کنيد. پس سعي کنيد با طبيعت ارتباط بيشتري برقرار کنيد.

 

منبع : سلامت نیوز

دستگاه ورزشی چگونه در رسیدن به وزن ایده آل به ما کمک  می کند؟

با استفاده از یک دستگاه ورزشی، می توانید روزانه کالری بیشتری مصرف کنید و بعد از گذشت چند هفته، علاوه بر کاهش وزن و شرایط وزن ایده آل، به فیزیک مناسب بدنی خود برسید. هر دستگاه ورزشی، کالری متفاوتی مصرف می کند. برای اطلاع از بهترین شیوه ورزش برای لاغری و میزان کالری مصرفی هر دستگاه ورزشی، بر روی اسم هر یک از آن ها کلیک کنید.

میزان کالری مصرفی تردمیل ، دوچرخه ثابت ، فوتبال دستی ، میز بیلیارد ، میز پینگ پنگ ، دمبل ، دستگاه بدنسازی چند کاره و ایرهاکی را در ادامه مشاهده نمایید.

heart.webp 0

شما هم می توانید در مورد این مقاله نظر دهید

تعداد رای : 0 میانگین امتیاز : 0

نظرات کاربران در مورد این مقاله

close.webp banner-diet.gif
upfooter
فروشگاه لوازم ورزشی تردمیل دوچرخه ثابت فوتبال دستی میز بیلیارد
میز پینگ پنگ ایرهاکی صندلی ماساژور ماساژور پا
Top