6 پیشنهاد برای ایجاد انگیزه در ورزش کردن

whatsapp-share facebook-share telegram-share

با دوستان خود به اشتراک بگذارید

ورود مقاله: 1393/07/24
person.webp 5539
heart.webp 7

6 پیشنهاد برای ایجاد انگیزه در ورزش کردن

 

همه می‌دانند که ورزش برای سلامتی خوب است و اکثرا سعی می‌کنند که به باشگاه بروند و یا بدوند تا آمادگی جسمانی بهتری داشته باشند. با این حال بعد از مدتی ورزش کردن علاقه به انجام این کار به طور مداوم کم می‌شود. در همه جلسات ورزشی شرکت نمی‌کنیم و کم کم ورزش را کنار می‌گذاریم. دوباره بعد از مدتی می‌فهمیم که به ورزش نیاز داریم و از نو این چرخه آغاز می‌شود. انجام ورزش مداوم و همیشگی به نظر هدف دور از دسترسی می‌آید. توصیه‌هایی برای اینکه به ورزش طولانی مدت و منظم علاقه‌مند شویم بیان شده است:

1- چیزی پیدا کنید که از آن لذت ببرید:
اگر ورزش را دوست داشته باشید، آن را انجام می‌دهید. ببینید که چگونه ورزش کردن را دوست دارید. آیا دوست دارید با یک دوست ورزش کنید یا دوست دارید تنها این کار را انجام دهید. دوست دارید در فضای باز باشید یا از سرما خوشتان نمی‌آید. آیا تنوع را دوست دارید. ورزش‌های آرام را می‌پسندید یا ورزش‌های هیجانی را دوست دارید. همه این فاکتورها مهم هستند. همه نوع ورزش را امتحان نید تا ورزشی که دوست دارید را پیدا کنید. هر ورزشی که از آن لذت می‌برید را انجام دهید.

2- ورزش را به سادگی و با آرامی آغاز کنید:
اگر به تازگی شروع به انجام ورزش کرده‌اید یا بعد از مدت طولانی دوباره به ورزش و آورده‌اید نیازی نداریم که خیلی شدید و جدی وارد عمل شوید. بدن شما از فعالیت شدید در این شرایط خوشحال نمی‌شود و کم کم انگیزه خود را از دست می‌دهید. جلسات اول را راحت باشید. می‌توانید در جلسات بعدی شدت را افزایش دهید.

3- ورزش را به یک عادت تبدیل کنید:
افرادی که آمادگی جسمانی دارند، به صورت مرتب ورزش می‌کنند. بنابراین اولویت اول این است که ورزش یک عادت باشد. این بدنی معناست که اگر در روزهای منظم ورزش کنید حتی اگر تنها 10 دقیقه نیز این کار را انجام دهید خوب است. بعد از اینکه ورزش برای شما عادت شد می‌توانید کارایی خود را افزایش دهید.

4- انتظار تغییر ناگهانی نداشته باشید:
یکی از دلایلی که افراد خیلی سریع ورزش را کنار می‌گذارند این است که می‌خواهند سریع نتیجه بگیرند ولی به سرعت تغییری احساس نمی‌کنند. صبور باشید و به خود زمان بدهید. به یاد داشته باشید که ورزش تاثیرات و فواید طولانی مدت دارد.

5- بهترین ورزش را برای هدف خود انتخاب کنید:
اگر هدف خاصی از ورزش کردن دارید سعی کنید ورزش را انتخاب کنید که وقت و تلاش شما هدر نرود. با خودتان صادق باشید. با دیگران نیز مشورت کنید.

6 – میزان پیشرفت خود را اندازه‌گیری کنید:
اگر بعد از ورزش کردن پیشرفتی احساس نکنید احساس ناامیدی خواهید کرد. بهتر است زمان بگیرید و رکوردهای خود را ثبت کنید. اگر از پیشرفت خود مطلع شوید احساس بهتری خواهید داشت. بدین شکل فعال‌تر و بهتر زندگی خواهید کرد.

این مسئله را بدانیم که ورزش نباید همیشه ناراحت کننده باشد. بسیاری از متخصصان ورزشی طوری درباره ورزش صحبت می‌کنند که انگار ورزش بدون عرق کردن و سوزش عضلات هیچ ارزشی ندارد. با این حال باید توجه داشت که هر نوع ورزش کردنی بهتر از ورزش نکردن است. ضمنا ورزش نباید به عنوان یک تنبیه استفاده شود مثلا اگر یک روز زیاد غذا خوردیم نباید خود را وادار به ورزش بیشتر کنیم زیرا در این صورت از ورزش لذت نمی‌بریم و انگیزه خود را از دست می‌دهیم.

منبع : سلامت نیوز

دستگاه ورزشی چگونه در رسیدن به وزن ایده آل به ما کمک  می کند؟

با استفاده از یک دستگاه ورزشی، می توانید روزانه کالری بیشتری مصرف کنید و بعد از گذشت چند هفته، علاوه بر کاهش وزن و شرایط وزن ایده آل، به فیزیک مناسب بدنی خود برسید. هر دستگاه ورزشی، کالری متفاوتی مصرف می کند. برای اطلاع از بهترین شیوه ورزش برای لاغری و میزان کالری مصرفی هر دستگاه ورزشی، بر روی اسم هر یک از آن ها کلیک کنید.

میزان کالری مصرفی تردمیل ، دوچرخه ثابت ، فوتبال دستی ، میز بیلیارد ، میز پینگ پنگ ، دمبل ، دستگاه بدنسازی چند کاره و ایرهاکی را در ادامه مشاهده نمایید.

heart.webp 7

شما هم می توانید در مورد این مقاله نظر دهید

تعداد رای : 11 میانگین امتیاز : 3/7

نظرات کاربران در مورد این مقاله

close.webp banner-diet.gif
torob

به جمع ۲۵۰ هزار نفری ما بپیوندید.

در اینستاگرام هر روز تخفیف ویژه داریم!

atisportgroup@
upfooter

برخی از مشتریان ما:

فروشگاه لوازم ورزشی تردمیل دوچرخه ثابت فوتبال دستی میز بیلیارد
میز پینگ پنگ ایرهاکی صندلی ماساژور ماساژور پا
atisport-moshtari3.webp
Top