6 دلیل خوب برای گریه کردن

whatsapp-share facebook-share telegram-share

با دوستان خود به اشتراک بگذارید

ورود مقاله: 1393/07/22
person.webp 2895
heart.webp 0

6 دلیل خوب برای گریه کردن


گریه کردن نه تنها از نظر روحي به تخليه هيجانات رواني انسان كمك مي كند بلكه برای سلامت عمومی بدن نیز مفید است. نباید از روی غرور یا خودداری مانع از سرازیر شدن اشک‌ها شد. گريه فوايد بسياري دارد كه به مهترين آنها اشاره مي‌كنيم.

1. گریه يعني استرس کمتر
اگر مانع از جاری شدن اشکهای‌تان شوید و اجازه ندهید احساسات‌تان تخلیه شود احتمال اینکه استرس‌تان لحظه به لحظه بیشتر شود زیاد است.مي‌دانيد كه استرس چه بلايي مهلكي است و چه آفتي براي قلب و پوست و تمركز است.

2. گریه به ديد بهترتان كمك مي‌كند
گریه کردن باعث دید بهتر می‌شود. اشکها کره‌ی چشم و مژه‌ها را مرطوب می‌کند و از خشک شدن غشای مخاطی چشم‌ها پیشگیری خواهد كرد.

3. گریه راهي برای مقابله با باکتری‌ها
اشک چشم برای مقابله با باکتری‌ها و میکروب‌ها مفید است. اشك حاوی آنزیمی طبیعی به نام «لیزوزیم» است که دیواره‌ی سلولی باکتری‌ها را تخریب کرده و از تکثیر آنها پیشگیری می‌کند. این آنزیم علاوه بر اشک در بزاق و شیر مادر و همچنین در سفیده ی تخم مرغ موجود است.

4. گریه به تخیله ی احساسات كمك مي‌كند
دقت کرده‌اید که قبل از گریستن از درون‌ احساس سنگینی و خفگی می‌کنید؟ این احساس سنگینی دقیقا همان حسی است که باید از وجودتان بیرون بریزد. اشک ریختن روشی فوق العاده برای راحت شدن از این سنگینی آزاردهنده است.

5. گریه راهي برای مقابله با افسردگی
اگر گریه نکنید و اجازه ندهید دردها، غمها و غصه‌هایتان بیرون بریزد احتمال اینکه در دام افسردگی بیافتید زیاد است.احساسات منفی‌تان را به بند نکشید و اجازه دهید به همراه اشکهای‌تان بیرون بریزند.

6. گریه به داشتن احساس بهتر كمك مي‌كند
به گزارش سایت «لایف استایل»،برخي افراد مي گويند دوست ندارید گریه کنید، بخصوص در حضور دیگران، عيبي ندارد در خفا گريه كنيد اما مطمئن باشيد بعد از جاری شدن اشک‌ها و تخلیه ی احساسات‌تان احساس بهتری خواهید داشت و به اصطلاح سبک مي شويد.

 

منبع : سلامت نیوز

دستگاه ورزشی چگونه در رسیدن به وزن ایده آل به ما کمک  می کند؟

با استفاده از یک دستگاه ورزشی، می توانید روزانه کالری بیشتری مصرف کنید و بعد از گذشت چند هفته، علاوه بر کاهش وزن و شرایط وزن ایده آل، به فیزیک مناسب بدنی خود برسید. هر دستگاه ورزشی، کالری متفاوتی مصرف می کند. برای اطلاع از بهترین شیوه ورزش برای لاغری و میزان کالری مصرفی هر دستگاه ورزشی، بر روی اسم هر یک از آن ها کلیک کنید.

میزان کالری مصرفی تردمیل ، دوچرخه ثابت ، فوتبال دستی ، میز بیلیارد ، میز پینگ پنگ ، دمبل ، دستگاه بدنسازی چند کاره و ایرهاکی را در ادامه مشاهده نمایید.

heart.webp 0

شما هم می توانید در مورد این مقاله نظر دهید

تعداد رای : 0 میانگین امتیاز : 0

نظرات کاربران در مورد این مقاله

close.webp banner-diet.gif
upfooter
فروشگاه لوازم ورزشی تردمیل دوچرخه ثابت فوتبال دستی میز بیلیارد
میز پینگ پنگ ایرهاکی صندلی ماساژور ماساژور پا
Top