7 عادت خطرآفرين را بشناسید

whatsapp-share facebook-share telegram-share

با دوستان خود به اشتراک بگذارید

ورود مقاله: 1393/05/29
person.webp 2907
heart.webp 0

7 عادت خطرآفرين را بشناسید

 

از اول صبح، بدون اين که متوجه شويد سلامت خود را به خطر مي اندازيد، خطراتي که شايد هرگز متوجه آن نمي شويد. بهتر است کارهايي را که از اول صبح امروز يا ديروز انجام داده ايد، مرور کنيد.

1. به صورت خود دست مي زنيد
 به نقل از سايت «MSN» برخي افراد مدام به صورت خود دست مي زنند نتايج بررسي ها نشان مي دهد، مردم در هر ساعت، حدود ۴ بار صورت خود را دست مي زنند. اما چرا اين عادت مي تواند مشکل ساز باشد؟ ميز کار هر فردي در مقايسه با محيط سرويس بهداشتي داراي باکتري بيشتري است. زماني که به سطح ميز پرميکروب دست مي زنيد، سپس پيشاني خود را لمس مي کنيد، احتمال بروز جوش در صورت افزايش پيدا مي کند. اصطکاکي که هنگام دست زدن به صورت ايجاد مي شود، باعث انسداد منافذ پوست شده و حدود ۲ هفته صورت شما دچار جوش مي شود.

2. از روي صندلي حرکت نمي کنيد
نشستن طولاني مدت براي سلامت مضر است و علاوه بر خطر چاقي مفرط، احتمال بيماري قلبي، ديابت و سکته را نيز افزايش مي دهد. هر يک ساعت اضافه نشستن در روز، توانايي جسمي را تا ۵۰ درصد کاهش مي دهد. نشستن طولاني مدت حتي اگر به طور منظم به ورزش بپردازيد مي تواند به سلامت شما آسيب برساند. بنابراين حداقل هر نيم ساعت از جايتان بلند شويد و کاري انجام دهيد.

3. چند بار به فيس بوک مراجعه مي کنيد:
نتايج بررسي هاي محققان آمريکاي جنوبي نشان مي دهد، احتمال به وجود آمدن مشکلات خانوادگي منجر به طلاق در افرادي که به طور منظم از رسانه هاي اجتماعي استفاده مي کنند، ۲ برابر است. سرزدن مدام به فيس بوک مي تواند زمينه بي اعتمادي همسران را ايجاد کند.

4. چشم هاي خود را ماساژ مي دهيد
ماليدن چشم با بيماري به نام «کراتوکونوس» ارتباط دارد که طي آن قرنيه چشم ضعيف و نازک مي شود. اين امر به از دست دادن بينايي منجر مي شود. از طرفي ماليدن چشمي که لنز دارد مي تواند باعث گير کردن لنز در پلک شود.

5. ميز کار خود را شلوغ مي کنيد
وضعيت ميز کار مي تواند روي سلامت فرد تاثير بگذارد.محققان مطالعه اي انجام دادند که طي آن به افراد منظم و بي نظم در محيط کار پس از گذشت ۱۰ دقيقه شکلات يا سيب تعارف شد. ۶۷ درصد از افرادي که در دفتر کار منظم مشغول به کار بودند، سيب را انتخاب کردند در حالي که ۸۰ درصد از افرادي که در دفتر نامنظم کار مي کردند، شکلات را انتخاب کردند. محيط منظم در گرفتن تصميمات درست موثر است.

6. در زمان نياز رفتن به دستشويي را فراموش مي کنيد
اگر اين فراموشي تکرار شود مي تواند مشکلات جدي مانند عفونت مجاري ادراري و مثانه را ايجاد کند. ضعيف شدن عضلات مربوط به کنترل مثانه مي تواند به بي اختياري ادرار يا مدفوع منجر شود.

 

منبع : سلامت نیوز

دستگاه ورزشی چگونه در رسیدن به وزن ایده آل به ما کمک  می کند؟

با استفاده از یک دستگاه ورزشی، می توانید روزانه کالری بیشتری مصرف کنید و بعد از گذشت چند هفته، علاوه بر کاهش وزن و شرایط وزن ایده آل، به فیزیک مناسب بدنی خود برسید. هر دستگاه ورزشی، کالری متفاوتی مصرف می کند. برای اطلاع از بهترین شیوه ورزش برای لاغری و میزان کالری مصرفی هر دستگاه ورزشی، بر روی اسم هر یک از آن ها کلیک کنید.

میزان کالری مصرفی تردمیل ، دوچرخه ثابت ، فوتبال دستی ، میز بیلیارد ، میز پینگ پنگ ، دمبل ، دستگاه بدنسازی چند کاره و ایرهاکی را در ادامه مشاهده نمایید.

heart.webp 0

شما هم می توانید در مورد این مقاله نظر دهید

تعداد رای : 0 میانگین امتیاز : 0

نظرات کاربران در مورد این مقاله

close.webp banner-diet.gif
upfooter
فروشگاه لوازم ورزشی تردمیل دوچرخه ثابت فوتبال دستی میز بیلیارد
میز پینگ پنگ ایرهاکی صندلی ماساژور ماساژور پا
Top