7 عادتی که به سلامت آسيب مي زند

whatsapp-share facebook-share telegram-share

با دوستان خود به اشتراک بگذارید

ورود مقاله: 1393/05/02
person.webp 3034
heart.webp 0

7 عادتی که به سلامت آسيب مي زند

 

برخي از عادت ها براي سلامت مضر است. اين عادت ها مي تواند پيامدهاي خطرناکي داشته باشد که حتي تصور آن براي ما سخت است. در اين مطلب به نقل از «MSN» به بخشي از اين عادت ها اشاره مي کنيم.

1. پيچاندن موها
کشيدن و پيچيدن موها دور انگشت به مرور زمان باعث آسيب ديدن مو و ريزش آن مي شود. کشيدن مو مي تواند يک حالت رواني به نام «تريکوتيلومانيا» باشد که نوعي وسواس است و نياز به روان درماني دارد.

2. شکستن قولنج گردن
پيچاندن سر به يک سمت، تراکم گاز موجود در مفصل هاي بين مهره پشت را کاهش مي دهد. اگر چه ممکن است با اين کار احساس خوبي پيدا کنيد اما، شکستن مکرر قولنج گردن مي تواند رباط هاي اطراف گردن را بيش از حد تحريک و مستعد آسيب کند. علاوه بر آن، تحرک بيش از حد مفصل هاي سطحي، باعث ساييدگي درون مفصل ها مي شود و به مرور زمان به آرتريت منجر مي شود. در موارد نادر نيز شکستن قولنج مي تواند باعث سکته شود.

3. دست زدن به صورت
لمس کردن صورت يا کندن آکنه مي تواند به لايه ميکروسکوپي و نازک پوست آسيب برساند. هنگام کندن آکنه اگر دچار خون ريزي شود، لکه دائمي ايجاد مي شود بنابراين هرگز جوش يا قسمت هايي را که خارش دارد، دستکاري نکنيد و از کرم هاي موضعي و مرطوب کننده استفاده کنيد.

4. قسمت داخل لپ ها را گاز مي گيريد
همانند جويدن ناخن ها، جويدن قسمت داخل لپ ها مي تواند به يک عادت تبديل شود. در اغلب موارد اين قسمت از لپ متورم و زخم مي شود. به مرور زمان اين زخم تبديل به يک التهاب مزمن و احتمالاً دچار خون ريزي مي شود.

5. آدامس جويدن
آدامس جويدن خطر بروز TMJ به دليل استفاده بيش از حد از عضله هاي فک را افزايش مي دهد. آدامس هاي رژيمي نيز مشکلات خود را دارد؛ به ويژه مشکلات هاضمه اي. سوربيتول، نوعي شيرين کننده طبيعي است که در صورت مصرف بيش از حد (روزي ۱۸ تا ۲۰ عدد) ممکن است عوارض نامطلوبي به همراه داشته باشد. قورت دادن هواي اضافه هنگام جويدن، گاز معده را نيز افزايش مي دهد.

6. زبان زدن يا گاز گرفتن لب
زبان زدن لب ها، آن را در معرض آنزيم هاي گوارشي قرار مي دهد. اين آنزيم ها پوست را از بين مي برد و مي تواند منجر به التهاب شود که ظاهر خشک و ترک خورده ايجاد مي کند.

7. جويدن انتهاي مداد يا خودکار
ميکروب ها در انتهاي مداد يا خودکار قرار دارد و اين عادت مي تواند فرد را در معرض باکتري هاي بيماري زا از جمله ويروس سرماخوردگي قرار دهد. فردي که عفونت دارد به احتمال زياد روي انگشتانش ويروس وجود دارد که از طريق خودکار و صفحه رايانه و تلفن پخش مي شود. جويدن انتهاي مداد يا خودکار مي تواند به دندان و به بافت هاي نرم لثه آسيب برساند.

 

منبع : سلامت نیوز

دستگاه ورزشی چگونه در رسیدن به وزن ایده آل به ما کمک  می کند؟

با استفاده از یک دستگاه ورزشی، می توانید روزانه کالری بیشتری مصرف کنید و بعد از گذشت چند هفته، علاوه بر کاهش وزن و شرایط وزن ایده آل، به فیزیک مناسب بدنی خود برسید. هر دستگاه ورزشی، کالری متفاوتی مصرف می کند. برای اطلاع از بهترین شیوه ورزش برای لاغری و میزان کالری مصرفی هر دستگاه ورزشی، بر روی اسم هر یک از آن ها کلیک کنید.

میزان کالری مصرفی تردمیل ، دوچرخه ثابت ، فوتبال دستی ، میز بیلیارد ، میز پینگ پنگ ، دمبل ، دستگاه بدنسازی چند کاره و ایرهاکی را در ادامه مشاهده نمایید.

heart.webp 0

شما هم می توانید در مورد این مقاله نظر دهید

تعداد رای : 0 میانگین امتیاز : 0

نظرات کاربران در مورد این مقاله

no-photo.webp

فرحناز

0
0
1393/05/13

خسته نباشید،مطالبتون بسیار اموزنده ومفید هست.متشکرم

آیا این نظر برایتان مفید بود ؟
0
0
close.webp banner-diet.gif
torob

به جمع ۲۵۰ هزار نفری ما بپیوندید.

در اینستاگرام هر روز تخفیف ویژه داریم!

atisportgroup@
upfooter

برخی از مشتریان ما:

فروشگاه لوازم ورزشی تردمیل دوچرخه ثابت فوتبال دستی میز بیلیارد
میز پینگ پنگ ایرهاکی صندلی ماساژور ماساژور پا
atisport-moshtari3.webp
Top