غذاهایی که سحر نباید بخوریم

whatsapp-share facebook-share telegram-share

با دوستان خود به اشتراک بگذارید

ورود مقاله: 1393/04/25
person.webp 3208
heart.webp 0

غذاهایی که سحر نباید بخوریم

 

مریم مقیمی در گفت وگو با فارس در مورد اقدامات لازم برای جلوگیری از تشنگی در طول روزه‌داری گفت: در وعده سحری از مصرف غذاهای خشک و پرادویه و تند، غذاهای سرخ شده و پرچرب و شیرین و همچنین از مصرف زیاد از حد گوشت باید پرهیز کرد. وی ادامه داد: مصرف آب در بین وعده‌های غذایی به منظور پیشگیری از تشنگی کار درستی نیست زیرا باعث بروز نفخ و اختلال هضم غذا می‌شود.

این متخصص طب سنتی با اشاره به اینکه مصرف قهوه، کاکائو و چای پر رنگ، تشنگی را تشدید می‌کند گفت: در وعده افطار و سحر تا جایی که امکان دارد کمتر از غذاهای نشاسته ای استفاده شود چون این غذاها برای هضم شدن احتیاج به آب بیشتری دارند. مقیمی تصریح کرد: از غذاهایی مانند حلیم، کله پاچه، کباب و ماهی به خصوص در وعده سحر باید پرهیز کرد چراکه این غذاهای غلیظ برای هضم، حرارت بیشتری را به سمت معده جلب می‌کنند که با افزایش حرارت معده، نیاز به آب نیز افزایش می‌یابد.

وی افزود: مصرف آب یخ اگر چه در ابتدا و در ظاهر باعث رفع تشنگی می‌شود ولی در نهایت تشنگی را تشدید می‌کند.همچنین از غذاهای بسیار شور مثل گوشتهای نمک‌سود، تن ماهی یا ماهی شور نیز باید پرهیز کرد. این متخصص طب سنتی با اشاره به اینکه غذاهایی که در آنها مقدار زیادی سیر به کار رفته، باعث افزایش تشنگی می‌شوند گفت: از خوابیدن بلافاصله پس از غذا در وعده سحری، به خصوص در زمانی که غذای با طبع گرم مصرف شده باشد، باید پرهیز کرد. مقیمی تأکید کرد: در طول روزه‌داری باید از ورزشهای سخت و معرق پرهیز کرد چون باعث بروز کم‌آبی شدید در بدن می‌شوند و در طول روز نیز از انجام حمام بسیار داغ و سونا باید اجتناب کرد چون تعریق بیش از حد در این حمام ها، باعث بروز کم‌آبی می‌شود.

وی برای رفع تشنگی پس از افطار نیز توصیه کرد، آب سرد را به یکباره نباید نوشید بلکه باید مزه مزه کرد و جرعه جرعه خورد، چون حرارت بدن را از بین می‌برد. این متخصص طب سنتی گفت: افرادی که از داروهای آنتی‌بیوتیک استفاده می‌کنند باید زمان مصرف آن را در شب پس از افطار قرار دهند و تا جایی که ممکن است در وعده سحر از این داروها استفاده نکنند.

 

منبع : سلامت نیوز

دستگاه ورزشی چگونه در رسیدن به وزن ایده آل به ما کمک  می کند؟

با استفاده از یک دستگاه ورزشی، می توانید روزانه کالری بیشتری مصرف کنید و بعد از گذشت چند هفته، علاوه بر کاهش وزن و شرایط وزن ایده آل، به فیزیک مناسب بدنی خود برسید. هر دستگاه ورزشی، کالری متفاوتی مصرف می کند. برای اطلاع از بهترین شیوه ورزش برای لاغری و میزان کالری مصرفی هر دستگاه ورزشی، بر روی اسم هر یک از آن ها کلیک کنید.

میزان کالری مصرفی تردمیل ، دوچرخه ثابت ، فوتبال دستی ، میز بیلیارد ، میز پینگ پنگ ، دمبل ، دستگاه بدنسازی چند کاره و ایرهاکی را در ادامه مشاهده نمایید.

heart.webp 0

شما هم می توانید در مورد این مقاله نظر دهید

تعداد رای : 0 میانگین امتیاز : 0

نظرات کاربران در مورد این مقاله

close.webp banner-diet.gif
torob

به جمع ۲۵۰ هزار نفری ما بپیوندید.

در اینستاگرام هر روز تخفیف ویژه داریم!

atisportgroup@
upfooter

برخی از مشتریان ما:

فروشگاه لوازم ورزشی تردمیل دوچرخه ثابت فوتبال دستی میز بیلیارد
میز پینگ پنگ ایرهاکی صندلی ماساژور ماساژور پا
atisport-moshtari3.webp
Top