افزایش خطر نابینایی با سیگار

whatsapp-share facebook-share telegram-share

با دوستان خود به اشتراک بگذارید

ورود مقاله: 1393/01/02
person.webp 3499
heart.webp 0

افزایش خطر نابینایی با سیگار

 

تازه ترین پژوهش ها نشان می دهد که کشیدن سیگار به میزان قابل توجهی خطر از دست دادن بینایی را با  بالا رفتن سن افزایش می دهد. این بررسی نشان می دهد که هم افراد سیگاری و هم افرادی که با آن ها زندگی می کنند در معرض این خطر قرار دارند. کشیدن سیگار باعث پیشرفت نوعی بیماری چشمی می شود که علت اصلی از دست دادن نسبی بینایی و یا نابینایی به طور کامل در ایالات متحده و بسیاری از کشورهای اروپایی است.

در این تحقیقات که نتایج آن در مجله انگلیسی اوفتالمولوژی منتشر شده، 435 فرد مبتلا به این بیماری چشمی و 280 نفر دیگر که با آن ها زندگی می کردند مورد آزمایش قرار گرفتند. این آزمایشات نشان داد افرادی که روزانه یک پاکت و یا بیشتر سیگار می کشند و این وضعیت تا 40 سال ادامه پیدا می کند، 3 برابر بیشتر افراد غیر سیگاری در معرض ابتلا به این بیماری و در نهایت از دست دادن قدرت بینایی خود هستند. در عین حال کسانی هم که با افراد سیگاری زندگی می کنند، به همان اندازه در معرض خطر قرار دارند.

اما لازم به تذکر است که  ترک سیگار به مدت 20 سال خطر ابتلا را در افراد سیگاری به اندازه افرادی که هرگز سیگار نکشیده اند، کاهش می دهد. این بیماری چشمی در مرکز قرنیه در پشت چشم بروز می کند که این بخش از چشم برای دید مناسب مرکزی جهت انجام فعالیت های ضروری مانند رانندگی و مطالعه کردن، لازم و ضروری است

 

منبع : آکا ایران

دستگاه ورزشی چگونه در رسیدن به وزن ایده آل به ما کمک  می کند؟

با استفاده از یک دستگاه ورزشی، می توانید روزانه کالری بیشتری مصرف کنید و بعد از گذشت چند هفته، علاوه بر کاهش وزن و شرایط وزن ایده آل، به فیزیک مناسب بدنی خود برسید. هر دستگاه ورزشی، کالری متفاوتی مصرف می کند. برای اطلاع از بهترین شیوه ورزش برای لاغری و میزان کالری مصرفی هر دستگاه ورزشی، بر روی اسم هر یک از آن ها کلیک کنید.

میزان کالری مصرفی تردمیل ، دوچرخه ثابت ، فوتبال دستی ، میز بیلیارد ، میز پینگ پنگ ، دمبل ، دستگاه بدنسازی چند کاره و ایرهاکی را در ادامه مشاهده نمایید.

heart.webp 0

شما هم می توانید در مورد این مقاله نظر دهید

تعداد رای : 0 میانگین امتیاز : 0

نظرات کاربران در مورد این مقاله

close.webp banner-diet.gif
upfooter
فروشگاه لوازم ورزشی تردمیل دوچرخه ثابت فوتبال دستی میز بیلیارد
میز پینگ پنگ ایرهاکی صندلی ماساژور ماساژور پا
Top