مبتلایان به آلرژی بهاره بخوانند

whatsapp-share facebook-share telegram-share

با دوستان خود به اشتراک بگذارید

ورود مقاله: 1393/01/21
person.webp 3710
heart.webp 0

مبتلایان به آلرژی بهاره بخوانند


یک فوق تخصص ایمونولوژی و آلرژی به مبتلایان آلرژی بهاره توصیه کرد اگر مجبورند از منزل بیرون بیایند، حتما ماسک بزنند. دکتر صبا عرشی با بیان اینکه وقتی درختان در بهار گرده‌افشانی می‌کنند، افراد مستعد دچار علائم بیماری می‌شوند، گفت: این علائم می‌تواند رینیت آلرژیک فصلی یا آسم آلرژیک فصلی ایجاد کند. وی افزود: افرادی که آلرژی فصلی دارند حتما در فصل‌های دیگر نیز نسبت به موارد دیگر آلرژی دارند و این طور نیست که فقط در بهار، مشکل داشته باشند.

این فوق تخصص ایمونولوژی و آلرژی کودکان به کسانی که از این حساسیت‌ها رنج می‌برند، توصیه کرد: حتما به فوق تخصص آلرژی مراجعه کنند و تست آلرژی انجام بدهند. وی تصریح کرد: این مراجعه باید در خارج از فصل صورت بگیرد تا مشخص شود فرد به چه چیزی آلرژی دارد تا درمان لازم صورت گیرد و در صورت صلاحدید پزشک، اقدام به تزریق واکسن کند. عرشی با بیان اینکه از ساعت چهار تا پنج صبح، ساعت گرده‌افشانی درخت‌هاست و این گروه‌ها با نسیم حرکت کرده و از کیلومترها دورتر، وارد خانه‌ها‌ می‌شوند، توصیه کرد: پنجره اتاق‌ها باید بسته باشد و افراد مرتب بینی خود را با سرم شست و شو دهند. عرشی افزود: اگر افراد مجبورند از منزل بیرون بیایند، باید ماسک بزنند و حتی تا جایی که می‌توانند بیرون نیایند. شیشه‌های ماشین‌ها هم باید بالا باشد تا افراد در معرض جریان هوای حاوی گرده‌ها قرار نگیرند.

این فوق تخصص ایمنولوژی و آلرژی با بیان اینکه افراد اکثرا آلرژی را با سرماخوردگی اشتباه می‌گیرند، توضیح داد: سرماخوردگی فقط هفت روز طول می‌کشد اما آنچه که ادامه پیدا می‌کند، آلرژی است. وی همچنین با بیان اینکه آلرژی بیماری ارثی است و ذات آن در بدن وجود دارد، تصریح کرد: آلودگی هوا و دودی که از ماشین‌ها بیرون می‌آید، باعث می‌شود قدرت آلرژی‌زایی گرده‌های گیاهان افزایش یابد، پس طبیعی است که آلودگی‌های شیمیایی که از سوخت ماشین‌ها ناشی می‌شود، آلرژی را تشدید کند.

عرشی همچنین با اشاره به اینکه بر اساس آمار جهانی از سال 1970 به بعد در همه جای دنیا، شیوع بیماری‌های آسم و آلرژی رو به افزایش است، گفت: به طور مثال، 8-7 سال پیش 25 درصد انگلیسی‌ها و آمریکا‌یی‌ها آلرژی بینی داشته‌اند اما این آمار اکنون به 30 درصد رسیده است.

 

منبع : سلامت سیمرغ

دستگاه ورزشی چگونه در رسیدن به وزن ایده آل به ما کمک  می کند؟

با استفاده از یک دستگاه ورزشی، می توانید روزانه کالری بیشتری مصرف کنید و بعد از گذشت چند هفته، علاوه بر کاهش وزن و شرایط وزن ایده آل، به فیزیک مناسب بدنی خود برسید. هر دستگاه ورزشی، کالری متفاوتی مصرف می کند. برای اطلاع از بهترین شیوه ورزش برای لاغری و میزان کالری مصرفی هر دستگاه ورزشی، بر روی اسم هر یک از آن ها کلیک کنید.

میزان کالری مصرفی تردمیل ، دوچرخه ثابت ، فوتبال دستی ، میز بیلیارد ، میز پینگ پنگ ، دمبل ، دستگاه بدنسازی چند کاره و ایرهاکی را در ادامه مشاهده نمایید.

heart.webp 0

شما هم می توانید در مورد این مقاله نظر دهید

تعداد رای : 0 میانگین امتیاز : 0

نظرات کاربران در مورد این مقاله

close.webp banner-diet.gif
torob
upfooter
فروشگاه لوازم ورزشی تردمیل دوچرخه ثابت فوتبال دستی میز بیلیارد
میز پینگ پنگ ایرهاکی صندلی ماساژور ماساژور پا
nazaratemoshtarian.webp
Top