15 دقیقه نرمش برای داشتن یک روز بهتر

whatsapp-share facebook-share telegram-share

با دوستان خود به اشتراک بگذارید

تاریخ ویرایش: 1400/04/28
ورود مقاله: 1390/11/16
person.webp 6816
heart.webp 0

15 دقیقه ورزش برای داشتن یک روز بهتراین حرکات را دنبال کنید.

۱) بایستید و دستها را مستقیم به دو طرف بدن بکشید. دست را از قسمت مچ خم کنید در حالیکه همزمان تا جایی که می توان بازوها را به عقب حرکت دهید. بتا ۵ شماره به همین حالت نگه دارید، سپس دستها را موازی بدن نگه دارید. ممکن است در قسمت بازو، ساعد و مچ احساس کشیدگی کنید که این نشان می دهد ماهیچه های شما برای انجام کارهایی در جهت برعکس، رانندگی، تایپ نیاز به کشیدگی دارد.

نرمش
روزانه یک یا دوبار این عمل را هر بار ده مرتبه اجرا کنید.
۲) بایستید درحالیکه ران پا از هم جداست و با پای چپ یک قدم بزرگ به جلو بردارید. وقتی پا به زمین رسید، زانوی چپ را به آرامی خم کنید (به اندازه زاویه ۹۰ درجه) و زانوی پشتی هم بدون فشار با زمین تماس داشته باشد. به پای جلویی فشار آورده تا به پوزیشن اولیه برگردید و سپس این حرکت را با پای دیگر امتحان کنید.
به دلیل اینکه تمرین بر روی ماهیچه های ساق پا به افزایش جریان خون در قلب کمک می کند و آن را مجبور به کار بیشتر می کند، این حرکت را جزو تمرینات ورزشی قلبی عروقی تان قرار دهید و از واریس رگها نیز جلوگیری خواهد کرد.
روزانه ده تا بیست بار برای هر پا تکرار کنید.
۳) این حرکت یوگایی درد پشت را کاهش می دهد. در وضعیت چهار دست و پا قرار بگیریدو کمرتان را به شکل حرف U خم کنید سپس برعکس این حرکت را انجام دهید یعنی ستون فقرات را به حالت کوهان درآورید.
روزانه یک یا دو بار هر بار ده مرتبه.
۴) یک وزنه یک تا دو و نیم کیلویی را در یک دست بگیرید (مثل قوطی کنسرو پر) آن را در کنار ران نگه دارید سپس دست دیگر را کف صندلی روبروی خودتان گذاشته و زانو ها را کمی خم کنید. آرنج را خم کرده و وزنه را تا زیربغل خود بالا بکشید. سپس برگردانید.
این حرکت بازوها، شانه و ماهیچه میانی پشتی را قوی می کند و با تحریک رشد سلولهای ستون فقرات خطر پوکی استخوان را کاهش می دهد.
روزانه یک یا دو بار هر بار ده مرتبه (برای هر دست)
۵) این تمرین ماهیچه های ستون فقرات را قوی می کند. با تکیه بر آرنج و دستها رو به جلو، روی شکم دراز بکشید سپس به آرامی روی انگشتان پا بالا بیایید و بدن را مثل یک تخته صاف نگه دارید و تا ۲۰ شماره به همین حالت باقی بمانید. سپس به آرامی بدن را پایین بیاورید.

روزانه یک تا دو بار هر بار ده مرتبه.

 

منبع : ویستا (آکاایران)

دستگاه ورزشی چگونه در رسیدن به وزن ایده آل به ما کمک  می کند؟

با استفاده از یک دستگاه ورزشی، می توانید روزانه کالری بیشتری مصرف کنید و بعد از گذشت چند هفته، علاوه بر کاهش وزن و شرایط وزن ایده آل، به فیزیک مناسب بدنی خود برسید. هر دستگاه ورزشی، کالری متفاوتی مصرف می کند. برای اطلاع از بهترین شیوه ورزش برای لاغری و میزان کالری مصرفی هر دستگاه ورزشی، بر روی اسم هر یک از آن ها کلیک کنید.

میزان کالری مصرفی تردمیل ، دوچرخه ثابت ، فوتبال دستی ، میز بیلیارد ، میز پینگ پنگ ، دمبل ، دستگاه بدنسازی چند کاره و ایرهاکی را در ادامه مشاهده نمایید.

heart.webp 0

شما هم می توانید در مورد این مقاله نظر دهید

تعداد رای : 0 میانگین امتیاز : 0

نظرات کاربران در مورد این مقاله

close.webp banner-diet.gif
upfooter
فروشگاه لوازم ورزشی تردمیل دوچرخه ثابت فوتبال دستی میز بیلیارد
میز پینگ پنگ ایرهاکی صندلی ماساژور ماساژور پا
Top