15 نکته سلامتی که شاید ندانید

whatsapp-share facebook-share telegram-share

با دوستان خود به اشتراک بگذارید

ورود مقاله: 1392/11/08
person.webp 3847
heart.webp 0


15 نکته سلامتی که شاید ندانید1.    ادویه دار کردن غذا
خوردن حداقل یک وعده غذا در روز که حاوی کپسای‌سین – ماده ای که طعم تندی به فلفل قرمز و سس های فلفل می دهد – نه تنها باعث کاهش ترشح هورمون گرسنگی (قرلین) می شود بلکه میزان GLP-1 که در واقع هورمون کم کننده اشتها هست را نیز افزایش می دهد.

2.    تعویض دست ها
تحقیقات جدید نشان داده است اگر با دست غیراصلی خود (مثلا اگر چپ دست دهستید، با دست راست) غذا بخورید، میزان غذای شما تا 30 درصد کاهش پیدا می کند. زیرا این دست همچون دست اصلی به سرعت و بدون فکر قاشق را پر نمی کند و به سمت دهان نمی برد.  غذا خوردن با دست دیگر سخت و ناراحت کننده است به همین دلیل سرعت غذاخوردن را کاهش می دهد و منجر به کم خوردن می شود.

3.    یک فنجان قهوه پیش از چرت زدن
پیش از چرت 20 دقیقه ای ظهر، یک فنجان قهوه بنوشید. تحقیقات جدید نشان می دهد حدود 20 دقیقه زمان می برد تا قهوه روی بدن تاثیر بگذارد. بنابراین، هنگامی که از خواب بیدار می شوید بسیار سرحال خواهید بود.

4.    جابه جایی نمک پاش و فلفل پاش
جای نمکدان خود را با فلفل پاش عوض کنید. نمکدان اصولا سوراخ های بیشتری دارد، بنابراین با عوض کردن آن میزان نمکی که می پاشید کمتر خواهد بود.

5.    پیروی از قانون 2×2×2
دو وعده بیشتر از همیشه بخورید، نصف هر وعده بخورید و دوبرابر بیشتر غذا را بجوید.

6.    استفاده از تک رنگ برای تزیین میز
تحقیقات نشان داده است میزهایی که با یک رنگ واحد چیده می شود، یعنی بشقاب، پیاله، دستمال، رومیزی و ... همرنگ هستند اشتهای انسان تا 5 درصد کاهش پیدا می کند.

7.    صبح خود را با آب آغاز کنید
صبح زود که از خواب بیدار می شوید یک لیوان آب نوشید تا سوخت و ساز بدن شما زیاد شود. باید بدانید بدن پس از 8 ساعت خواب، خشک و کم آب می شود.

8.    مطالعه مطالب لاغری
این را هدف خود کنید که روزانه حداقل یک مقاله لاغری یا تغذیه مطلعه کنید. تحقیقات نشان داده است، افرادی که اطلاعات تغذیه ای را مطالعه می کنند تا حد زیادی نیز به توصیه های آنها عمل می کنند.

9.    آ.ر.ا.م غذا بخورید
تحقیقات ژاپنی ثابت کرده اند افرادی که سریع غذا می خورند به طور میانگین حدود 2 کیلوگرم و افرادی که آرام غذا می خورند به طور میانگین حدود 680 گرم در طول 8 سال اضافه وزن پیدا می کنند.

10.    مصرف مغز بادام
دانه های بادام سرشار از ویتامین E و آنتی اکسیدان هستند که باعث تقویت سیستم ایمنی بدن می شود. همچنین حاوی ویتامین B است که بدن را هنگام استرس بسیار آرام می کند.

11.    ورزش با موسیقی
یک تحقیق جدید در آمریکای شمالی نشان داده است، زنانی که هنگام انجام تمرینات ورزشی موسیقی گوش می کنند بسیار بهتر تمرینات خود را انجام می دهند.

12.    چای سبز بنوشید
محققان ثابت کرده اند ال‌تیانین – اسید آمینه در چای سبز – استرس را کاهش و آرامش را افزایش می دهد.

13.    گوجه زیاد در سالاد
اضافه کردن گوجه خورد کرده به سالاد باعث آب انداختن سالاد می شود و نیاز به سس سالاد را کاهش می دهد.

14.    پسته خام
پسته های خام منبع غنی پروتئین هستند. سعی کنید پسته های پوست دار مصرف کنید زیرا پسته های خام و پوست دار به نسبت انواع مغز شده، باعث می شوند تا حدود 41 درصد کمتر کالری مصرف کنید.

15.    مراقب قندهای مخفی باشید
بسیاری از کارخانه های تولید مواد غذایی از نام های مختلف برای قند موجود در محصولات خود استفاده می کنند. همه کلماتی که به –oses ختم می شوند در واقع نشان دهنده نوعی قند هستند: ساکروس، گلوکز، گالاکتوز، مالتوز، دکستروس و فروکتوس همه قند هستند.

 

منبع : آکا ایران

دستگاه ورزشی چگونه در رسیدن به وزن ایده آل به ما کمک  می کند؟

با استفاده از یک دستگاه ورزشی، می توانید روزانه کالری بیشتری مصرف کنید و بعد از گذشت چند هفته، علاوه بر کاهش وزن و شرایط وزن ایده آل، به فیزیک مناسب بدنی خود برسید. هر دستگاه ورزشی، کالری متفاوتی مصرف می کند. برای اطلاع از بهترین شیوه ورزش برای لاغری و میزان کالری مصرفی هر دستگاه ورزشی، بر روی اسم هر یک از آن ها کلیک کنید.

میزان کالری مصرفی تردمیل ، دوچرخه ثابت ، فوتبال دستی ، میز بیلیارد ، میز پینگ پنگ ، دمبل ، دستگاه بدنسازی چند کاره و ایرهاکی را در ادامه مشاهده نمایید.

heart.webp 0

شما هم می توانید در مورد این مقاله نظر دهید

تعداد رای : 0 میانگین امتیاز : 0

نظرات کاربران در مورد این مقاله

close.webp banner-diet.gif
upfooter
فروشگاه لوازم ورزشی تردمیل دوچرخه ثابت فوتبال دستی میز بیلیارد
میز پینگ پنگ ایرهاکی صندلی ماساژور ماساژور پا
Top