نوشیدنی های سرد و خطر دیابت!؟

whatsapp-share facebook-share telegram-share

با دوستان خود به اشتراک بگذارید

ورود مقاله: 1392/10/22
person.webp 2830
heart.webp 0

نوشیدنی های سرد و خطر دیابت!؟


نوشیدنی های بسیار سرد عامل موثری در افزایش خطر ابتلا به چاقی است و چاقی نیز یکی از عوامل اساسی در ابتلا به دیابت نوع 2 است. نتایج مطالعات محققان در آمریکا نشان می دهد نوشیدنی های بسیار سرد مثل آب، نوشابه های گازدار و آب میوه ها می توانند عاملی در مسیر ابتلا به دیابت «نوع 2» و چاقی باشند. متخصصان در توضیح نتیجه این مطالعه می گویند نوشیدنی های بسیار سرد با تاثیر منفی بر بخشی از زبان که مسئول چشیدن شیرینی است، باعث می شوند شخص  شیرینی غذاهای شیرینی را که پس از این نوشیدنی ها مصرف می کند به خوبی حس نکند. چنین اتفاقی می تواند موجب شود احساس سیری شخص به تاخیر بیفتد و فرد غذای شیرین بیشتری مصرف کند، این خطر تا حدی است که حتی می تواند سبب اعتیاد شخص به غذای های حاوی شکر شود.

در این مطالعه به داوطلبان برای مدت زمانی نوشیدنی های سرد داده می شد و پس از نوشیدن این نوشیدنی ها به آنان شکلات و پنیر خورانده شد، آزمایش ها نشان داد این افراد شیرینی شکلات و مواد غذایی شیرین دیگر را چندان حس نمی کردند اما شوری پنیر را به خوبی حس می کردند. بر اساس نتیجه این مطالعه، نوشیدنی های بسیار سرد می توانند مشوقی در خوردن غذاهای شیرین باشند به همین منظور چنین نوشیدنی هایی می توانند زمینه ساز مصرف خوراک هایی شوند که آن خوراکی ها در افزایش ابتلا به چاقی و در ادامه ابتلا به دیابت موثرند.

 

منبع : آکاایران

دستگاه ورزشی چگونه در رسیدن به وزن ایده آل به ما کمک  می کند؟

با استفاده از یک دستگاه ورزشی، می توانید روزانه کالری بیشتری مصرف کنید و بعد از گذشت چند هفته، علاوه بر کاهش وزن و شرایط وزن ایده آل، به فیزیک مناسب بدنی خود برسید. هر دستگاه ورزشی، کالری متفاوتی مصرف می کند. برای اطلاع از بهترین شیوه ورزش برای لاغری و میزان کالری مصرفی هر دستگاه ورزشی، بر روی اسم هر یک از آن ها کلیک کنید.

میزان کالری مصرفی تردمیل ، دوچرخه ثابت ، فوتبال دستی ، میز بیلیارد ، میز پینگ پنگ ، دمبل ، دستگاه بدنسازی چند کاره و ایرهاکی را در ادامه مشاهده نمایید.

heart.webp 0

شما هم می توانید در مورد این مقاله نظر دهید

تعداد رای : 0 میانگین امتیاز : 0

نظرات کاربران در مورد این مقاله

no-photo.webp

Farshad

0
0
1392/10/22

با سلام ممنون از مقاله بسيار مفيدتون

آیا این نظر برایتان مفید بود ؟
0
0
close.webp banner-diet.gif
torob

به جمع ۲۵۰ هزار نفری ما بپیوندید.

در اینستاگرام هر روز تخفیف ویژه داریم!

atisportgroup@
upfooter

برخی از مشتریان ما:

فروشگاه لوازم ورزشی تردمیل دوچرخه ثابت فوتبال دستی میز بیلیارد
میز پینگ پنگ ایرهاکی صندلی ماساژور ماساژور پا
atisport-moshtari3.webp
Top