افراد مسن با ورزش کردن کمتر سرما میخورند !

whatsapp-share facebook-share telegram-share

با دوستان خود به اشتراک بگذارید

ورود مقاله: 1390/11/16
person.webp 6400
heart.webp 0


افراد مسن با ورزش کردن کمتر سرما میخورند !

 

خانم‌های سالمندی كه از علائم سرماخوردگی عذاب می‌كشید، بهتر است قدم‌زدن را شروع كنید. در طول سال‌ها دیده شده است؛ خانم‌های پیری كه به‌صورت مرتب ورزش‌های سبكی مثل پیاده‌روی انجام داده‌اند، كمتر دچار سرماخوردگی شده‌اند. انجام ورزش‌ سبك تا متوسط مثل پیاده‌روی به مدت ۳۰ تا ۴۵ دقیقه، ۵ روز در هفته، می‌تواند باعث تقویت سیستم ایمنی شود و از سرماخوردگی جلوگیری كند،

* به‌طوری كه میزان سرماخوردگی سالمندانی كه این میزان در هفته ورزش می‌كنند ۳ برابر كمتر از افرادی است كه هیچ‌گونه ورزشی انجام نمی‌دهند. حتی دیده شده است، اثرات ورزش در سالمندان از مصرف مولتی‌ویتامین‌ها در جلوگیری از سرماخوردگی بیشتر است.
* انجام حركات ورزشی سبك تا متوسط به دو دلیل باعث كاهش سرماخوردگی می‌شود؛ یكی اینكه سلول‌های ایمنی بدن را افزایش می‌دهد و دیگر اینكه باعث افزایش ترشح مواد ایمنی از غدد بزاقی می‌شود كه از ورود عوامل عفونی به دستگاه‌ تنفس فوقانی جلوگیری می‌كند.
بهترین فعالیت‌ ورزشی برای رسیدن به این منظور، پیاده‌روی به‌صورت تند است. این ورزش حتی بیشتر از ورزش‌های كششی در پیشگیری از سرماخوردگی موثر است. لازم است یادآوری كنیم كه ورزش‌های سنگین و خسته‌كننده نه تنها باعث كاهش عفونت‌‌های تنفسی و سرماخوردگی نمی‌شود بلكه افزایش ابتلا به این بیماری‌ها را در پی دارد، زیرا در اثر ورزش‌های سنگین، سیستم ایمنی دچار ضعف می‌شود.
پس یادتان نرود كه ورزش باید سبك تا متوسط باشد و به‌صورت مرتب حداقل ۵ روز در هفته و هر بار به مدت ۳۰ دقیقه انجام شود.
انجام این میزان ورزش علاوه بر جلوگیری از سرماخوردگی، به سلامت سیستم قلبی و عروقی و حفظ تناسب اندام هم كمك می‌كند.‌

 

منیع : روزنامه سلامت

دستگاه ورزشی چگونه در رسیدن به وزن ایده آل به ما کمک  می کند؟

با استفاده از یک دستگاه ورزشی، می توانید روزانه کالری بیشتری مصرف کنید و بعد از گذشت چند هفته، علاوه بر کاهش وزن و شرایط وزن ایده آل، به فیزیک مناسب بدنی خود برسید. هر دستگاه ورزشی، کالری متفاوتی مصرف می کند. برای اطلاع از بهترین شیوه ورزش برای لاغری و میزان کالری مصرفی هر دستگاه ورزشی، بر روی اسم هر یک از آن ها کلیک کنید.

میزان کالری مصرفی تردمیل ، دوچرخه ثابت ، فوتبال دستی ، میز بیلیارد ، میز پینگ پنگ ، دمبل ، دستگاه بدنسازی چند کاره و ایرهاکی را در ادامه مشاهده نمایید.

heart.webp 0

شما هم می توانید در مورد این مقاله نظر دهید

تعداد رای : 0 میانگین امتیاز : 0

نظرات کاربران در مورد این مقاله

close.webp banner-diet.gif
upfooter
فروشگاه لوازم ورزشی تردمیل دوچرخه ثابت فوتبال دستی میز بیلیارد
میز پینگ پنگ ایرهاکی صندلی ماساژور ماساژور پا
Top