برای هر مشکلی ورزشی هست

whatsapp-share facebook-share telegram-share

با دوستان خود به اشتراک بگذارید

ورود مقاله: 1392/10/05
person.webp 4614
heart.webp 0

برای هر مشکلی ورزشی هست

 

اگر می‌خواهید آرام‌تر باشید، به اعصاب‌تان مسلط‌تر باشید و احساس شادی بیشتری کنید و اگر برای این کار ما تمام راه‌های ممکن را امتحان کرده‌اید و به نتیجه نرسیده‌اید، تنها چاره شما ورزش است. ورزش تاثیر فوق‌العاده‌ای بر روان شما می‌گذارد، امتحانش مجانی است. این ورزش‌ها را تنها برای 100 ساعت انجام دهید تا تاثیر فوق‌العاده آنها را مشاهده کنید.

برای خشنودی بیشتر، حرکات کششی انجام دهید
طبق مطالعات انجام شده در سال 2010 که در مجله طب مکمل و جایگزین منتشر شد، حرکات‌کششی می‌تواند تا حد زیادی به کاهش اضطراب کمک کند. برای انجام این تحقیق صد نفر که اضطراب داشتند را به مدت یک ماه بررسی کردند. آنها هفته‌ای سه بار حرکات‌کششی انجام می‌دادند و در پایان اضطراب آنها به مقدار قابل‌توجهی کاهش پیدا کرده بود. پزشکان معتقدند حرکات‌کششی با افزایش اکسیژن‌رسانی به بدن منجر به عملکرد بهینه تمام اعضا مخصوصا مغز می‌شود و خلق و خو را تاحد زیادی کنترل می‌کند. این تحقیقات نشان داد انجام یوگا به مدت سه ماه، روی اعصاب پاراسمپاتیک هم تاثیر مستقیم می‌گذارد. در حالت کلی این حرکات کمک می‌کند اعصاب آرام‌تر و خلق ثابت‌تری داشته باشید.

برای خواب بهتر، پیلاتس را امتحان کنید
اغلب کسانی که از مشکلات خواب شکایت می‌کنند، نمی‌توانند در زمان استراحت آرام باشند. وقتی افراد تحت استرس باشند خواب‌شان سخت می‌شود و کمبود خواب روی اعصاب تاثیر می‌گذارد. تحقیقات اخیر نشان داده پیلاتس به کیفیت خواب کمک می‌کند. طبق این تحقیقات کسانی که این ورزش را به مدت دو بار در هفته و هر بار 75 دقیقه، یا سه بار در هفته و هر بار 50 دقیقه انجام داده‌اند، آشفتگی خواب کمتری را تجربه کرده‌اند. محققان حدس می‌زنند این آرامش با افزایش آگاهی فرد از بدن خودش مرتبط است. در ورزش پیلاتس در آرامش تقریبا روی تمام عضلات بدن کار می‌شود و فرد می‌تواند تمام بدنش را حس کند. طبق نظریه این محققان همین توجه به بدن، باعث آرامش می‌شود.

تمرکـز  با وزنه
طبق مطالعاتی که در سال 2010 در مجله نوروسایکولوژی منتشر شد، تمرین با وزنه به مدت سه تا پنج بار در هفته، تاثیر مستقیم روی افزایش توانایی برنامه‌ریزی، تنظیم رفتار و توانایی انجام چند کار با هم دارد. تحقیقات تکمیلی نشان داد تمرین با وزنه به مدت یک ساعت، یک یا دو بار در هفته هم می‌تواند توانایی اشخاص در انتخاب و تمرکز را افزایش دهد. محققان در حال حاضر به‌دنبال پیدا کردن ارتباط ذهن و عضله هستند اما تاکنون ثابت شده فاکتورهای تقویت عضلات در مغز به تولید نورون بیشتر در این عضو منجر می‌شود. افزایش تمرکز به آرامش و پایداری روانی شخص کمک می‌کند.

دوپینگ با دوچرخه ثابت
حتی اگر سوار دوچرخه ثابت شوید و دوچرخه حرکتی نداشته باشد، اما باز هم چرخاندن چرخ ناخودآگاه باعث شادابی و افزایش انرژی می‌شود. محققان در دانشگاه جورجیا اعلام کرده‌اند که تنها بعد از 30 دقیقه دوچرخه سواری امواج ثبت شده مغزی توسط دستگاه ثبت امواج نشان داد مدارهای عصبی مغز فعال‌تر شده‌اند و همین موضوع باعث افزایش انرژی شده است. هر چند که به نظر می‌رسد دوچرخه سواری فرد را خسته می‌کند اما درواقع سطح انرژی بدن را افزایش می‌دهد و نشاط را بالا می‌برد. البته توصیه می‌شود دوچرخه سواری در هوای آزاد انجام شود زیرا نور و تماس باد با صورت هم به افزایش شادابی کمک می‌کند اما اگر امکان آن فراهم نیست، می‌توان از دوچرخه ثابت هم استفاده کرد.

برای کاهش استرس تایچی را  امتحان کنید
تایچی یک هنر رزمی چینی است که روی روان و جسم به طور همزمان کار می‌کند و با انجام تمرینات ذهنی و بدنی به طور همزمان باعث افزایش تمرکز می‌شود. دو مطالعه که در ایالات‌متحده و انگلستان انجام شده نشان داده تایچی با انجام تنفس ریتمیک، بهبود تعادل و افزایش قدرت، تعادل بیشتر و انعطاف‌پذیری باعث تشویق به حرکات آرام و مطمئن می‌شود. عادت به این حرکات باعث آرامش و اطمینان قلبی می‌شود و استرس را کاهش می‌دهد. برای نتیجه بهتر لازم است هر روز صبح به مدت 20 دقیقه این حرکات را انجام دهید.

 

منبع : سلامت نیوز

دستگاه ورزشی چگونه در رسیدن به وزن ایده آل به ما کمک  می کند؟

با استفاده از یک دستگاه ورزشی، می توانید روزانه کالری بیشتری مصرف کنید و بعد از گذشت چند هفته، علاوه بر کاهش وزن و شرایط وزن ایده آل، به فیزیک مناسب بدنی خود برسید. هر دستگاه ورزشی، کالری متفاوتی مصرف می کند. برای اطلاع از بهترین شیوه ورزش برای لاغری و میزان کالری مصرفی هر دستگاه ورزشی، بر روی اسم هر یک از آن ها کلیک کنید.

میزان کالری مصرفی تردمیل ، دوچرخه ثابت ، فوتبال دستی ، میز بیلیارد ، میز پینگ پنگ ، دمبل ، دستگاه بدنسازی چند کاره و ایرهاکی را در ادامه مشاهده نمایید.

heart.webp 0

شما هم می توانید در مورد این مقاله نظر دهید

تعداد رای : 0 میانگین امتیاز : 0

نظرات کاربران در مورد این مقاله

close.webp banner-diet.gif
torob
upfooter
فروشگاه لوازم ورزشی تردمیل دوچرخه ثابت فوتبال دستی میز بیلیارد
میز پینگ پنگ ایرهاکی صندلی ماساژور ماساژور پا
nazaratemoshtarian.webp
Top