راه‌های ساده برای کاهش مصرف چربی در غذاهای روزانه

whatsapp-share facebook-share telegram-share

با دوستان خود به اشتراک بگذارید

ورود مقاله: 1392/09/13
person.webp 4175
heart.webp 0

راه‌های ساده برای کاهش مصرف چربی در غذاهای روزانهوحید عرفانی در گفت‌وگو با فارس، در مورد راهکارهای کاهش مصرف چربی در طبخ غذاهای روزانه گفت: امروزه چربی خون نه تنها برای فرد مشکل‌ساز شده بلکه زمینه‌ساز بیماری‌های دیگر از جمله بیماری‌های قلبی و عروقی، فشار خون و سکته‌های قلبی و مغزی است. وی تأکید کرد: به خانواده‌ها توصیه می‌کنیم که غذاهای خود را با روغن‌های گیاهی تهیه کرده و ترجیحاً از سرخ کردن مواد غذایی در داخل روغن اجتناب کنند و تا حد امکان غذاها را به صورت آب‌پز، کبابی شده و در صورت نیاز با روغن کم سرخ کنند. وی با اشاره به اینکه حتی فرآورده‌های لبنی پرچرب نیز باید کمتر مصرف شود گفت: لبنیات‌های پرچرب نه تنها کلسیم مورد نیاز بدن را به دلیل جذب بیشتر چربی تأمین نمی‌کنند بلکه خود زمینه‌ساز ایجاد چربی خون می‌شوند.

این متخصص تغذیه گفت: برخی خانم‌های خانه‌دار ته گرفتن غذا و چسبیدن آن به ته ظرف را عاملی برای استفاده از روغن بیشتر عنوان می‌کنند در صورتی که می‌توان از ظروف تفلون و نچسب استفاده کرد یا در برخی موارد اندکی آب به برخی غذاها مانند پیاز در حال سرخ شدن برای مصرف کمتر روغن اضافه کرد. عرفانی به افرادی که علاقه خاصی به مصرف گوشت دارند گفت: ترجیحاً باید چربی‌های همراه گوشت را برای پختن یا کباب کردن جدا کرد چرا که چربی همراه گوشت داخل غذا حل شده یا هنگام کباب شدن ذوب شده و ایجاد دود می‌کند که همین دود روی گوشت می‌نشیند و می‌تواند زمینه ایجاد سرطان را فراهم کند.

وی ادامه داد: فرهنگ غلط دیگری که حتی برای غذاهای کبابی بین مردم رایج شده این است که برای پخت کباب یا جوجه کباب به آن روغن مایع یا کره اضافه می‌کنند در حالی که این امر خود نه تنها چربی اضافی به بدن ایجاد می‌کند زمینه جذب مواد سرطان‌زا را نیز دو چندان می‌کند. این متخصص تغذیه توصیه کرد: حتی اگر می‌خواهید غذا را به صورت آب‌پز تهیه کنید حتماً قبل از آن پوست مرغ را جدا کنید چرا که سه چهارم مقدار چربی موجود در مواد پروتئینی مانند مرغ در پوست آن موجود است در عین حال پوست مرغ روغن زیادی را هنگام پخت به خود جذب می‌کند. عرفانی به این نکته اشاره کرد که باید دقت کرد تا گوشت طبخ کرده که از قصابی‌ها تهیه می‌شود دارای چربی زیادی است و حتماً باید گوشت بدون چربی و ترجیحاً در منزل تهیه شود

 

منبع : سلامت نیوز

دستگاه ورزشی چگونه در رسیدن به وزن ایده آل به ما کمک  می کند؟

با استفاده از یک دستگاه ورزشی، می توانید روزانه کالری بیشتری مصرف کنید و بعد از گذشت چند هفته، علاوه بر کاهش وزن و شرایط وزن ایده آل، به فیزیک مناسب بدنی خود برسید. هر دستگاه ورزشی، کالری متفاوتی مصرف می کند. برای اطلاع از بهترین شیوه ورزش برای لاغری و میزان کالری مصرفی هر دستگاه ورزشی، بر روی اسم هر یک از آن ها کلیک کنید.

میزان کالری مصرفی تردمیل ، دوچرخه ثابت ، فوتبال دستی ، میز بیلیارد ، میز پینگ پنگ ، دمبل ، دستگاه بدنسازی چند کاره و ایرهاکی را در ادامه مشاهده نمایید.

heart.webp 0

شما هم می توانید در مورد این مقاله نظر دهید

تعداد رای : 0 میانگین امتیاز : 0

نظرات کاربران در مورد این مقاله

close.webp banner-diet.gif
torob
upfooter
فروشگاه لوازم ورزشی تردمیل دوچرخه ثابت فوتبال دستی میز بیلیارد
میز پینگ پنگ ایرهاکی صندلی ماساژور ماساژور پا
nazaratemoshtarian.webp
Top